تبلیغات
پایگاه اطلاع رسانی صالحین زنده رود - خبرهای مهم ایران آرشیو

سال اقتصادوفرهنگ باعزم ملی ومدیریت جهادی

خبرهای مهم ایران آرشیو

تاریخ:جمعه 2 فروردین 1392-12:05 ب.ظ

[http://faragirsalehin.mihanblog.com/post/43]در اجتماع عظیم زائران و مجاوران حرم رضوی (ع) مطرح شد؛
بیانات مهم رهبر معظم انقلاب درباره ارزیابی از وضع کنونی و پیشرفت های ملت ایران/ مذاکره با امریکا/ الزامات حماسه اقتصادی/ انتخابات ریاست جمهوری (۱۳۹۲/۰۱/۰۱ - ۱۹:۱۳)
حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در نخستین روز از سال 1392 ، عصر امروز در جمع گسترده و پرشور هزاران نفر از زائران و مجاوران  حرم مطهر حضرت علی بن موسی الرضا سلام ا...  علیهما در سخنان بسیار مهمی به ارزیابی دستاوردها و پیشرفتهای زیربنایی بزرگ ملت ایران درسال 1391 برغم ایجاد موانع عملی و تبلیغات گسترده و پرحجم از جانب بدخواهان ملت پرداختند و ضمن بیان نکات اساسی در خصوص موضوع مذاکره با آمریکا، همچنین الزامات حماسه اقتصادی به ویژه لزوم رهائی از وابستگی به نفت و توجه جدی به سیاستهای کلان اقتصادی ، و اقدام هوشمندانه پیش از اجرای نقشه دشمن را تبیین کردند و در خصوص حماسه سیاسی نیز انتخابات ریاست جمهوری را مظهر آن دانستند و تاکید کردند، در انتخابات باید همه سلیقه ها و جریانهای سیاسی معتقد به نظام جمهوری اسلامی حضور داشته باشند و با عنایت پروردگار و همت ملت ایران ، مشارکت گسترده ای نیز تحقق یابد زیرا انتخابات ریاست جمهوری در همه مسائل اصلی کشور تاثیر گذار است.
حضرت آیت ا... خامنه ای در سخنان خود ضمن تبریک مجدد سال نو به ملت ایران ، ارزیابی نقاط قوت و ضعف کشور در سال گذشته و برنامه ریزی  بر اساس این ارزیابی کلان را یک ضرورت برشمردند و افزودند: همانگونه که انسان در مسائل فردی و شخصی نیازمند ارزیابی و محاسبه دائمی است ، در مسائل کشور نیز ارزیابی و محاسبه ملی ، کاری  با اهمیت است، زیرا قابل عبرت گرفتن وبهره گیری برای آینده است .
 ایشان با اشاره به زیرنظر بودن عملکرد و موفقیت های ملت ایران از جانب  ملتها و نخبگان کشورهای مختلف برای استفاده از تجارب آن و همچنین نگاه دقیق دشمنان ، به دستاوردها و احیاناً نقاط ضعف ایران خاطر نشان کردند: از این نظر نیز ملت ایران باید نگاهی کلان و واقع بینانه و ارزیابی صحیحی از شرایط کشور  داشته باشند .
رهبر انقلاب اسلامی، ارزیابی شرایط کشور با نگاه صرف به مسائلی همچون  گرانی ها ، کاهش تولید در برخی واحدهای تولیدی و فشارهای اقتصادی را  ارزیابی ناقص و نادرست خواندند و تاکید کردند : نگاه صحیح آن است که در میدان عظیم پرچالش ملت ایران ، در کنار نقاط ضعف ومشکلات ، پیشرفتها و دستاوردهای بزرگ نیز دیده شوند که در این صورت نتیجه ی چنین ارزیابی کلانی، سربلندی و قهرمانی ملت ایران است.
حضرت آیت ا... خامنه ای با اشاره به اظهارنظر صریح مقامات آمریکائی مبنی بر اعمال تحریم برای فلج کردن ملت ایران افزودند: در این صحنه پرچالش، ملت ایران توانسته است با هوشمندی و ظرفیت وقدرت بالا ، تهدیدها را تبدیل به فرصت کند و همانند قهرمانی ورزشی ، از یک هماوردی سخت و همراه با زحمت و تلاش وخستگی ، پیروز خارج شود و تحسین همگان را نیز برانگیزد .  ایشان خاطرنشان کردند : اگر چنین نگاهی به کشور و شرایط آن باشد ، قطعاً قهرمان این صحنه عظیم ، ملت ایران است .
رهبر انقلاب اسلامی افزودند : موفقیت ها و دستاوردهای ملت ایران در این عرصه پرچالش به گونه ای است که حتی تحسین هوشمندان نکته بین و نخبگان سیاسی و دانشگاهی دنیا در کشورهای مختلف از جمله کشورهای بدخواه ایران را نیز برانگیخته است .
حضرت آیت ا... خامنه ای به گروهی هم که همواره از پیشرفتهای ملت ایران ناخرسند هستند ، اشاره و تاکید کردند : این گروه که همان دشمنان ملت هستند از دو شیوه برای مقابله با پیشرفتها استفاده می کنند : 1-مانع تراشی عملی همچون تحریم وتهدید و مشغول کردن مسئولان ، نخبگان و ملت به کارهای فرعی وغیر اولویت دار 2- تبلیغات گسترده و پرحجم برای پنهان کردن پیشرفتهای ملت ایران و بزرگنمائی برخی نقاط ضعف.
 ایشان سال 91 را از این منظر یکی از پرکارترین سالها برای بدخواهان ملت ایران برشمردند و افزودند: آنها هدف خود را فلج کردن وبه زانو درآوردن ملت اعلام کرده اند ، بنابراین اگر ملت ایران در مقابل همه این فشارها ، سرپا و بانشاط بایستد و به پیشرفتهای بیشتری دست یابد ، آنها بی آبرو خواهند شد .
 رهبر انقلاب اسلامی سپس دو سوال را مطرح کردند:1- لانه اصلی توطئه برضد ملت ایران کجاست ؟ 2- دشمنان این ملت چه کسانی هستند ؟
حضرت آیت ا... خامنه ای در پاسخ به سوال اول تاکید کردند : مرکز اصلی توطئه ها بر ضد ملت ایران ، آمریکا است و امروز بعد از گذشت 34 سال ، هر گاه که نام دشمن برده  می شود ، ذهن ملت ایران به سرعت متوجه آمریکا می گردد . ایشان افزودند : مسئولان آمریکا باید در مورد این موضوع بدقت تامل کنند واز خود بپرسند که چرا ذهن ملت ایران در خصوص دشمن ، همواره متوجه  آمریکا است ؟
رهبر انقلاب اسلامی همچنین در خصوص دشمنان ملت ایران ، خاطرنشان کردند : علاوه بر آمریکا که دشمن درجه اول و مرکز توطئه است ، دشمنان دیگری هم وجود دارند ، که دولت انگلیس خبیث از جمله آنها است ، اما از خود استقلالی ندارد و با دنباله روی، نقش مکمل دولت آمریکا را دارد .
حضرت آیت ا... خامنه ای ، در این بخش از سخنان خود ، نکته ای را هم به  دولت فرانسه گوشزد کردند و افزودند: جمهوری اسلامی ایران با دولت و ملت فرانسه مشکلی نداشته است اما دولت فرانسه در سالهای اخیر و بویژه از زمان سارکوزی ، سیاست دشمنی آشکار با ملت ایران را در پیش گرفته است که این سیاست غلط همچنان ادامه دارد و این کار ، غیرمدبرانه و ناهوشمندانه است .
ایشان به رژیم صهیونیستی نیز اشاره و خاطر نشان کردند: رژیم غاصب صهیونیستی در حد و اندازه ای نیست که در صف دشمنان ملت ایران به حساب بیاید . رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به برخی تهدیدهای سردمداران رژیم صهیونیستی     مبنی بر حمله نظامی به ایران ، تاکید کردند : اگر غلطی از آنها سر بزند ، جمهوری اسلامی ایران ، تل آویو و حیفا را با خاک یکسان خواهد کرد .
حضرت آیت ا... خامنه ای خاطر نشان کردند :آمریکائیها دائماً برای این چند دشمن ملت ایران ، تعبیر نادرستِ "جامعه جهانی" را  بکار می برند در حالیکه " جامعه جهانی " بهیچ وجه درصدد دشمنی با ایرانی و ایران اسلامی نیست .
ایشان بعد از تبیین دشمنان واقعی و معدود ملت ، به تشریح اقدامات خصمانه آنها در سال 91 پرداختند و افزودند : آمریکائیها بر خلاف اظهار دوستی های ظاهری به ملت ایران ، از اوایل سال گذشته تحریم های شدید و گسترده نفتی و بانکی را برضد ایران آغاز کردند و اصرار دارند که با وجود این اقدامات خصمانه ، دشمن تلقی نشوند .
رهبر انقلاب اسلامی این سیاست را ادامه همان سیاست "پنجه چدنی زیر دستکش مخملی" دانستند و خاطرنشان کردند : آآنها بر خلاف این ظاهر فریبی ها ، حرکت برنامه ریزی شده ای را آغاز کردند و انتظار داشتند  بعد از چند ماه ، ملت ایران تسلیم زورگوئی آنها شود و دست از فعالیت ها ی فزاینده علمی خود بردارد اما آنچه که اتفاق افتاد خلاف خواسته و پیش بینی بدخواهان بود.
حضرت آیت ا... خامنه ای با اشاره به اظهار خرسندی مقامات آمریکائی از تاثیرگذاری تحریم ها و اظهارات برخی مقامات ایرانی در این ارتباط ، افزودند : تحریم ها اثر گذاشته اما آن اثری را که آنها بدنبال آن بودند ، نداشته است.
ایشان خاطر نشان کردند : اگر تحریم ها اثر گذاشته است ، علت آن اشکال اساسی در وابسته بودن اقتصاد کشور به نفت است و بر همین اساس باید اقتصاد بدون نفت از  برنامه های اصلی و اولویت های دولت آینده باشد .
رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به سخنان چندین سال قبل خود مبنی بر لزوم رسیدن به شرایطی که امکان بستنِ درِ چاههای نفت و اداره کشور بدون نفت وجود داشته باشد، افزودند : درآن زمان برخی آقایانی که به تعبیر خودشان تکنوکرات هستند ، در مقابل این سخن لبخند معنا داری زدند و گفتند مگر چنین چیزی امکان دارد ؟
حضرت آیت ا... خامنه ای تاکید کردند: رسیدن به اقتصاد بدون نفت امکان پذیر است اما شرط آن برنامه ریزی صحیح و اجرا ، است .
 ایشان بعد از تشریح اقدامات خصمانه دشمنان در عرصه اقتصادی  در سال 91 ، به تلاشهای آنها در عرصه سیاسی نیز اشاره کردند و افزودند : یکی از اقدامات بدخواهان ملت ایران در عرصه سیاسی ، تلاش برای منزوی کردن نظام اسلامی بود که برگزاری اجلاس سران عدم تعهد در تهران با حضور سران و مسئولان بلند پایه جنبش عدم تعهد و تحسین ایران بدلیل پیشرفتهای شگرف علمی و فناوری و اقتصادی ، طراحی دشمنان را با شکست کامل مواجه کرد .
رهبر انقلاب اسلامی ایجاد تردید در ملت ایران و جدائی آنان از نظام اسلامی را یکی دیگر از اقدامات بدخواهان در عرصه سیاسی برشمردند و تاکید کردند: حضور متراکم و پرشور و شوق مردم در راهپیمائی 22 بهمن و ابراز احساسات آنان به اسلام و انقلاب اسلامی مشت محکمی بر دهان دشمنان بود.
حضرت آیت ا... خامنه ای برخی تلاشهای ناموفق در عرصه امنیتی و کوشش برای کاهش نفوذ و قدرت منطقه ای جمهوری اسلامی ایران را از دیگر اقدامات خصمانه بدخواهان دانستند و افزودند : حضور قدرتمندانه ایران در پشت صحنه ی جنگ هشت روزه غزه و به زانو درآمدن رژیم صهیونیستی در مقابل مبارزان فلسطینی و همچنین اقرار بدخواهان  به غیرقابل حل بودن مسائل منطقه ای بدون حضور ایران ، موجب  بی نتیجه شدن دشمنی ها در این عرصه ها شد.
ایشان تاکید کردند : همه این فشارها و دشمنی ها بویژه تحریم ها در کنار برخی از آثار منفیِ آن ، آثار مثبت بزرگی نیز داشته است که مهمترین آن ، فعال شدن نیروهای درونی و استعدادهای ملت ایران و تحقق کارهای عظیم و زیربنائی در سال گذشته است .
حضرت آیت ا... خامنه ای سپس به برخی از پیشرفتها و دستاوردهای بزرگ و زیربنایی سال 91 که در شرایط تحریم ها تحقق یافته است اشاره کردند و افزودند: کشف منابع جدید نفت و منابع جدید اورانیوم ، ایجاد و توسعه نیروگاهها و پالایشگاهها ، اقدامات زیربنائی در بخش راه و در حوزه انرژی ، دستاوردهای مهم علمی و فناوری از جمله پرتاب ماهواره ناهید و پرتاب کاوشگر پیشگام به همراه موجود زنده ، ساخت جنگنده فوق پیشرفته ، تولید داروهای حساس و نوترکیب، کسب رتبه اول در حوزه نانو فناوری در منطقه ، کسب مقام های برجسته علمی ، افزایش سرعت پیشرفت علمی ، رشد تعداد دانشجویان در کشور ، موفقیت های علمی در سلول های بنیادی و انرژی های نو و انرژی هسته ای ، بخشی از پیشرفتهای شگرف جوانان و دانشمندان ایرانی در سالی است که قرار بود ملت ایران بر اثر تحریم ها فلج شوند .
ایشان تاکید کردند : درس بزرگ موفقیت ها و دستاوردهای سال 91 ، این است که یک ملت زنده هرگز بر اثر تحریم ، فشار و سخت گیری دشمن به زانو در نخواهد آمد .
رهبر انقلاب اسلامی خاطرنشان کردند : سال 91 ، در واقع یک میدان تمرین و رزمایشی بود که ملت ایران توانست توانائی ها و پیشرفت های خود را نشان دهد و در عین حال برخی نقاط ضعف را نیز بشناسد .
حضرت آیت ا... خامنه ای در بیان نقاط ضعف اقتصادی کشور در سال گذشته افزودند : وابستگی کشور به نفت ، بی اعتنائی به سیاستهای کلان اقتصادی و گرفتار شدن به سیاستهای روزمره از جمله نقاط ضعفی هستند که لازم است مسئولان کشور، بخصوص دولت آینده به آنها توجه کنند و بدانند که کشور باید سیاست اقتصادی کلان ، روشن ، برنامه ریزی شده و مدون داشته باشد .
ایشان یکی دیگر از درس های سال 91 را مشخص شدن بنیه قوی کشور دانستند و خاطر نشان کردند: هر اندازه که بنیه کشور قوی باشد و مسئولان با وحدت وهمدلی و بر اساس تدبیر عمل کنند ، تاثیر اقدامات خصمانه دشمنان به حداقل خواهد رسید .
 رهبر انقلاب اسلامی با تاکید بر اینکه علاوه بر اقتصاد ، موضوعات مربوط به امنیت ، سلامت مردم ، پیشرفتهای علمی ، استقلال و عزت ملی نیز از مسائل مهم کشور هستند ، افزودند : ملت ایران با موفقیت های خود در سال گذشته ثابت کرد که وابسته نبودن به آمریکا و قدرتهای بزرگ نه تنها موجب عقب ماندگی نیست بلکه موجب پیشرفت می شود .
حضرت آیت ا... خامنه ای بعد از ارائه ارزیابی کلان از شرایط واقعی کشور درسال 91، دو نکته معطوف به آینده را با درس گرفتن از مسائل سال گذشته ، مورد اشاره قراردادند .
 خواندن دست دشمن از پیش و اقدام فعال و هوشمندانه در مقابل طراحی های او اولین نکته ای بود که رهبر انقلاب اسلامی به آن اشاره کردند.
حضرت آیت ا... خامنه ای در این خصوص افزودند : اقدام دانشمندان جوان ایرانی در تامین سوخت غنی شده بیست درصد راکتور تحقیقاتی تهران بمنظور تولید رادیو دارو ، یک نمونه از این پیش دستی های هوشمندانه است که باید به همه         مسائل اساسی کشور تسّری یابد .
ایشان پیشدستی در کارهای عملی را وظیفه بزرگ اخلاقی و عاقلانه دولت ها ، صنعت گران ، کشاورزان ، سرمایه داران و کارآفرینان ، پژوهشگران،  طراحان  علمی و صنعتی ، استادان دانشگاهها، مدیران اقتصادی و پارک های علمی و فناوری دانستند و تاکید کردند: وظیفه همه این است که کشور را در برابردشمنان، مستحکم ، غیرقابل نفوذ و غیرقابل تاثیرپذیر کنند .
رهبر انقلاب اسلامی خاطرنشان کردند : این موضوع ، یکی از اقتضائات اقتصاد مقاومتی است .
دومین نکته ای که حضرت آیت ا... خامنه ای در این بخش از سخنان خود  به آن اشاره کردند ، موضوع پیغام های مکرر و اظهارات مقامات آمریکائی برای مذاکره دوجانبه بود.
ایشان افزودند: آمریکائی ها مدتی است که از طرق گوناگون پیغام می دهند که خواهان مذاکره جداگانه با ایران در خصوص موضوع هسته ای هستند اما من بر اساس تجربه های گذشته به چنین گفتگوهائی خوشبین نیستم .
 رهبر انقلاب اسلامی با تاکید بر اینکه در دیدگاه آمریکائیها گفتگو به معنای مذاکره برای رسیدن به راه حل منطقی نیست ، خاطرنشان کردند: از نظر آمریکائیها گفتگو بمعنای  وادار کردن طرف مقابل برای قبول حرف آنها است ، بنابراین ما همواره این نوع گفتگو را تحمیلی می دانیم و جمهوری اسلامی ایران نیز زیر بار تحمیل نمی رود.
حضرت آیت ا... خامنه ای با تاکید مجدد بر خوشبین نبودن به چنین گفتگوئی افزودند : البته من مخالفتی هم ندارم .
ایشان سپس چند موضوع را برای آمریکائیها ، به صراحت بیان کردند.
 موضوع اولی که رهبر انقلاب اسلامی به آن اشاره کردند ، پیغام های مکرر آمریکائیها مبنی بر نداشتن قصد تغییر حکومت ایران بود .
حضرت آیت ا... خامنه ای در این خصوص تاکید کردند : ما هیچگاه نگران قصد تغییر نظام جمهوری اسلامی از جانب شما نیستم زیرا آن زمانی که این قصد را داشتید و به صراحت هم می گفتید ، هیچ کاری نتوانستید انجام دهید و بعد از این هم نخواهید توانست .
ایشان به موضوع دوم ، یعنی تاکید آمریکائیها مبنی بر صداقتشان در پیشنهاد مذاکره اشاره و خاطر نشان کردند : ما بارها گفته ایم که بدنبال سلاح هسته ای نیستیم اما آمریکائیها می گویند باور نمی کنیم. در این شرایط چرا ما باید حرف آمریکا را در مورد صادقانه بودن پیشنهاد مذاکره ، باور کنیم .
رهبر انقلاب اسلامی افزودند : برداشت ما این است که پیشنهاد مذاکره یک تاکتیک آمریکائی برای فریب افکار عمومی دنیا و مردم ایران است و اگر اینگونه نیست ، باید آمریکائیها این موضوع را در عمل ثابت کنند.
حضرت آیت ا... خامنه ای در همین بخش به یکی از تاکتیک های تبلیغاتی آمریکائیها اشاره و خاطرنشان کردند : آنها در مواردی گفته اند که برخی افراد از طرف رهبر ایران با آمریکا مذاکره کرده اند ، در حالیکه این سخن ، دروغ محض است و تاکنون هیچ کس از طرف رهبری با آمریکا مذاکره نکرده است .
 ایشان افزودند : فقط در چند مورد ، دولتهای مختلف ، در برخی موضوعات مقطعی ، با آمریکا مذاکراتی انجام دادند که در همان مذاکرات هم دولت موظف به رعایت خطوط قرمز رهبری بود و امروز نیز ، باید این خطوط قرمز رعایت شود .
موضوع سومی که رهبر انقلاب اسلامی در مورد مذاکره با آمریکا ، به آن اشاره کردند ، تمایل نداشتن آمریکائیها برای به نتیجه رسیدن و پایان مذاکرات هسته ای بود .
حضرت آیت ا... خامنه ای افزودند : اگر آمریکائیها واقعاً تمایل به حل موضوع هسته ای ایران دارند ، راه حل آن نیز آسان است و باید به حق غنی سازی هسته ای ایران برای اهداف صلح آمیز اعتراف کنند .
ایشان با تاکید بر اینکه اجرای مقررات نظارتی آژانس بین المللی انرژی اتمی نیز می تواند نگرانی ها را  از بین ببرد ، خاطرنشان کردند : تجربیات و شرایط صحنه نشان می دهد که آمریکائیها بدنبال حل این موضوع نیستند و می خواهند با باقی ماندن آن، بهانه ای برای فشار به ملت ایران و به قول خودشان فلج کردن ملت داشته باشند اما به کوری چشم دشمنان، ملت ایران فلج نخواهد شد .
نکته آخر رهبر انقلاب اسلامی در این موضوع، ارائه یک راه حل به آمریکائیها بود.
حضرت آیت ا... خامنه ای گفتند : اگر آمریکائیها صادقانه می خواهند ، قضایا تمام شود ، راه حل پیشنهادی ما این است که در گفتار و عمل ، دست از دشمنی با ملت ایران بردارند .
ایشان با یادآوری سیاست های خصمانه آمریکا بر ضد ملت ایران در 34 سال گذشته و شکست آن سیاستها تاکید کردند ، اگر این سیاستها ادامه پیدا کند باز هم شکست خواهند خورد.
رهبر انقلاب اسلامی در بخش پایانی سخنان خود به موضوع بسیار مهم انتخابات ریاست جمهوری در 24 خردادماه اشاره کردند و افزودند : انتخابات مظهر حماسه سیاسی، اقتدار نظام اسلامی، مردم سالاری اسلامی، اراده ملی و آبروی نظام است .
حضرت آیت ا... خامنه ای مشارکت گسترده مردم در انتخابات را با اهمیت برشمردند و تاکید کردند: حضور گسترده مردم و شور انتخاباتی علاوه برتامین امنیت کشور ، تهدیدهای دشمنان را بی اثر و آنان را نا امید خواهد کرد.
ایشان با تاکید بر ضرورت حضور همه جریانها و سلیقه های سیاسی معتقد به نظام اسلامی در انتخابات ریاست جمهوری افزودند: انتخابات مخصوص یک جریان و سلیقه خاص سیاسی نیست بلکه وظیفه و حق همه کسانی که دل در گرو منافع ملی و استقلال کشور دارند ، حضور در انتخابات است .
رهبر انقلاب اسلامی تاکید کردند: روی گردانی از انتخابات مناسب کسانی است که با نظام اسلامی مخالفند .
حضرت آیت ا... خامنه ای ، رأی مردم را تعیین کننده نهائی در انتخابات دانستند و افزودند :تشخیص مردم در شناخت اصلح مهم است و مردم باید با تحقیق از افراد مورد اطمینان و دقت در کاندیداها ، به فرد اصلح برسند .
ایشان با تاکید بر اینکه رهبری در انتخابات یک رای بیشتر ندارد و کسی هم از این رای اطلاع نخواهد داشت ، خاطر نشان کردند : هرگونه سخن یا اظهار نظر ی مبنی بر اینکه رهبری به فرد خاصی نظر دارد ، نادرست است .
 رهبر انقلاب اسلامی به مردم توصیه کردند : مراقب باشند تا در شناخت فرد اصلح تحت تاثیر نسبت ها و اظهارات در رسانه های گوناگون از جمله پیامک های انبوهی که رواج پیدا کرده ،قرار نگیرند .
حضرت آیت ا... خامنه ای با تاکید بر لزوم تمکین همه در برابر قانون خاطر نشان کردند : حوادث سال 88 از آنجا آغاز شد که عده ای نخواستند به قانون و رأی مردم تمکین کنند و در مقابل، مردم را به شورش های خیابانی دعوت کردند که یکی از خطاهای جبران ناپذیر بود.
ایشان افزودند : خوشبختانه سازوکارهای قانونی برای رفع هرگونه شبهه ای وجود دارد بنابراین همه باید به انتخاب اکثریت مردم ، تمکین کنند .
رهبر انقلاب اسلامی در خصوص ویژگیهای رئیس جمهور آینده تاکید کردند : رئیس جمهور آینده باید ضمن اینکه دارای امتیازات رئیس جمهور قبلی باشد ، از نقاط ضعف او نیز به دور باشد .
حضرت آیت ا... خامنه ای افزودند : باید انتخاب مردم در انتخابات ریاست جمهوری نشانگر پیشرفت و تکامل و انتخاب بهترین ها در هر دوره نسبت به دوره های قبل باشد .
ایشان در پایان خاطرنشان کردند : کسانی که وارد عرصه انتخابات ریاست جمهوری می شوند باید پایبند به انقلاب اسلامی وارزشها، پایبند به منافع ملی ومعتقد به اداره کشوربا عقل جمعی و تدبیر باشند.
پیش از سخنان رهبر انقلاب ، آیت ا... واعظ طبسی نماینده ولی فقیه در خراسان و تولیت آستان قدس رضوی ضمن خوش آمد گویی به زائران امام رضا (ع) به نامگذاری امسال اشاره کرد و گفت : در سال " حماسه سیاسی وحماسه اقتصادی" ملت هوشیار و بصیر ایران در عرصه های مختلف سیاسی و اقتصادی به موفقیت های بزرگی دست خواهد یافت و مشکلات را با تلاش و همدلی پشت سرخواهد گذاشت.
 
زمان مخابره : ۱۳۹۲/۱/۱  ساعت ۱۴ : ۱۹
 
پیام نوروزی دکتر احمدی نژاد:
تلاش ملت ایران تا یأس کامل و شکست دشمنان ادامه خواهد داشت/سال 92 سالی سرشار از عزت و برکت خواهد بود/دولت بدنبال انتخاباتی پرشور و شکوه و حداکثری با نهایت سلامت است
فرا رسیدن نوروز دل انگیز باستانی را تبریک عرض می کنم. پاسداشت آئین الهی - انسانی نوروز، فریاد'زنده باد زندگیِ' ملت هایی است که در پرتو معرفت ایرانی، حقیت توحید الهی و مهر محمدی(ص) را جستجو می کنند. لحظه تحویل سال، لحظه تجدید میثاق با تک سوار عشق و حقیقی ترین بهار هستی، موعود امم و منجی بشر است

 رییس جمهور در پیام نوروزی به مناسبت حلول سال 1392 با تبریک فرا رسیدن بهار و سال جدید به ملت سرافراز ایران و مقام معظم رهبری با بیان اینکه سال 92 سالی سرشار از عزت و برکت خواهد بود و روند سازندگی و پیشرفت همه جانبه کشور با سرعت بیشتری ادامه خواهد یافت اظهار داشت: تلاش ملت ایران تا یأس کامل و شکست دشمنان و رسیدن به قله های آرمانی و تحقق عدالت جهانی ادامه خواهد داشت و این ملت با پرکردن نقاط ضعف خود و با درایت ، تلاش و همبستگی، مسیر رو به کمال را در همه عرصه‌ها با شتاب بیشتر ادامه خواهد داد و رودخانه زلال ملت به اقیانوس نزدیک تر خواهد شد. بدون شک پیروزی از آن ملت بزرگ خواهد بود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری،متن کامل پیام نوروزی رییس جمهور به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

اللهم عجل لولیک الفرج و العافیة و النصر واجعلنا من خیر انصاره و اعوانه والمستشهدین بین یدیه


فرا رسیدن بهار عزیز و نوروز سرافراز را به بهار حقیقی انسان ها، امام عصر(ع)، رهبری معظم انقلاب،‌ ملت بزرگ ایران در هر کجای جهان که هستند، ‌خانواده گرانقدر شهیدان و ایثارگران، همه مردان و زنانی که در حوزه جغرافیای نوروز و ایران فرهنگی زندگی می کنند و بالاخره به جامعه بشری صمیمانه تبریک عرض می‌نمایم.

سال 91 سالی مهم و سرشار از شادکامی ها و شیرینی ها و پیروزی ها برای ملت و جامعه بشری و در برخی موارد هم همراه با تلخکامی ها بود.

حرکت پرشتاب ملت در عرصه های گوناگونِ علمی، صنعتی، کشاورزی، فنآوری، سیاسی و فرهنگی و اقتصادی و ورزشی ادامه پیدا کرد و هر روز دستآورد جدیدی در اختیار ملت ایران قرار گرفت. برای اولین بار موجود زنده به فضا فرستاده شد و صدها ابتکار و نوآوری ثبت شد، که انشاء‌الله گزارش پیشرفت ها را در وقت مناسب تری به استحضار شما مردم عزیز خواهم رساند.

جایگاه و عظمت ملت شایسته ایران که سهم اول را در خلق تمدن و فرهنگ جهانی دارد ارتقاء پیدا کرد و یک بار دیگر بر مسئولیت تاریخی او در تحولات جهانی و برای استقرار عدالت و صلح تاکید شد.

در نقطه مقابل، بدخواهان ملت ایران با یک هماهنگی آشکار از خارج و داخل و به دلیل ایستادگی ملت و دولت بر حقوق اساسی، آنها را تحت فشار کم نظیر اقتصادی و جنگ روانی قرار دادند تا پیروزی¬ها و دستاوردهای تاریخی در دوره دولتهای نهم و دهم را مخدوش کنند.

از یک سو با اقدامات یک جانبه سیاسی و اقتصادی و ایجاد محدودیت های گسترده در مبادلات خارجی کشور و تحمیل شوک های متعدد، به تصور خام خود تلاش کردند انسجام اقتصادی کشور را بر هم بزنند و از سوی دیگر با تبلیغات گسترده عامل مشکلات را خود ملت و دولت برآمده از ملت معرفی نمایند.

گرچه فشارهای سنگین و کم سابقه به بخش هایی از اقتصاد کشور و برخی از اقشار عزیز اجتماعی وارد شد لیکن بدخواهان نیز به اهداف غیرانسانی خود نرسیدند. با ایستادگی و هوشمندی ملت و تلاش شبانه روزی خادمان آنان در دولت ریشه های اقتصاد کشور مستحکم تر شد و با غلبه بر محورهای اصلی برنامة دشمنان، برنامه پیشرفت کشور مسیر اصلی خود را بازیافت. بدخواهی ها ادامه دارد و البته تلاش ملت نیز تا یأس کامل و شکست دشمنان و رسیدن به قله های آرمانی و تحقق عدالت جهانی ادامه خواهد داشت. بدون شک پیروزی از آن ملت بزرگ خواهد بود.

در عرصه بین المللی نیز تحولات به نفع ملت ایران در حرکت است. بیداری عمومی و عدالت خواهی جهانی رو به گسترش است و ملت ایران هر روز والاتر و عزیزتر می شود.

به فضل الهی و ایمان و پاکی ملت، سال 92 سالی سرشار از عزت و برکت خواهد بود و روند سازندگی و پیشرفت همه جانبه کشور با سرعت بیشتری ادامه خواهد یافت. ملت با پرکردن نقاط ضعف خود و با درایت و تلاش و همبستگی، قله های علمی، فنآوری و اقتصاد و فرهنگ و سیاست را یکی پس از دیگری فتح خواهد کرد.ملت بزرگ مسیر رو به کمال را در همه عرصه ها با شتاب بیشتر ادامه خواهد داد و رودخانه زلال ملت به اقیانوس نزدیک تر خواهد شد.

دولت نیز تا آخرین لحظه مسئولیت با همان تعهد و شتاب گذشته در جهت خدمت به مردم و به نتیجه رساندن طرحها و پروژه ها و رفع مشکلات تلاش خواهد کرد.

اینجانب از همه ملت عزیز به ویژه جوانان به خاطر بزرگواری، صبوری، هوشمندی و استقامت کم نظیر و لطف بی پایان به فرزندان و خادمان خودشان و از رهبری معظم انقلاب اسلامی و کسانی که رفاه و آسایش خود را وقف آسایش و رفاه مردم کردند سپاسگزاری می کنم. امسال یک فراز مهم از عزت آفرینی ملت ایران، عرصه انتخابات است. انتخابات صحنه اعمال اراده ملت و متعلق به ملت است که قانون اساسی به عنوان مهمترین میثاق ملی آن را به رسمیت شناخته است. کشور باید با تکیه بر اراده ملت اداره شود.کشور متعلق به ملت و میزان رأی ملت است.

انتخابات ریاست جمهوری بالاترین نماد مردم‌‌سالاری و نقطه اوج آن است. اراده آحاد ملت برای انتخاب یک نفر، به عنوان نماینده همه ملت، متجلی و متمرکز می شود.

یک انتخابات پرشور و با مشارکت نزدیک به صددرصدی و انتخاب یک رییس جمهور با رأی قاطع و بالای ملت است که همه معادلات داخلی، منطقه ای و بین المللی را به نفع ملت ایران و دیگر ملتها و به نفع عدالت و صلح و محبت و آزادی دگرگون خواهد کرد. از این جهت یک مسئولیت تاریخی و تعیین کننده بر عهده مردم و مسئولین است.

انرژی عظیم ملت که تجلی قدرت خداست به طور متحد و هدفمند آزاد می شود و همه مناسبات را اصلاح و موانع و فشارها و مشکلات را برطرف خواهد کرد. بطور طبیعی در نوع نگاه و برنامه و سلایق داوطلبان و گروههای مختلف تفاوت وجود دارد.

تصمیم گیر نهایی ملت است. همه سلایق و برنامه ها عرضه می شود، اما ملت تصمیم می گیرد و با انتخاب خود راه آینده را معین می کند.همه باید تابع تصمیم ملت باشند.

امام راحل عظیم الشأن فرمودند که فقط یک رأی دارند و حق انتخاب با ملت است. مقام معظم رهبری نیز فرموده اند که فقط یک رأی دارند و حق انتخاب با ملت است. همه باید به حق ملت احترام بگذارند. دولت به عنوان برگزار کننده انتخابات، بدنبال انتخاباتی پرشور و شکوه و حداکثری و نهایت سلامت است.

همه برای تحقق این هدف مسئولند و باید از یک سو انگیزه های سازنده را تقویت کنند و از سوی دیگر از هر سخن و اقدامی که موجب کاهش انگیزه آحاد ملت می شود به شدت اجتناب نمایند.

اینجانب شخصاً نهایت حساسیت را به کار خواهم برد و همچنان که بارها و بارها به مسئولین استانی و غیر استانی گفته ام از کوچکترین تخلفی اغماض نخواهم کرد.

من به آینده بسیار امیدوارم و مطمئنم که ملت بزرگ قله افتخار دیگری را فتح و عظمت خود را بار دیگر آشکار خواهد کرد.اما کلام آخر درباره بهار و نوروز است.

بهار آیت بزرگ خداوند و نشانی از حیات طیبه است. انسان برای زندگی بهاری و در بهار سرشار از زیبایی، بهار توحید و عبودیت و آزادی و بهار عدالت و عشق و کرامت خلق شده است.

همه پیامبران الهی و صالحان به دنبال شکوفایی حقیقت انسان و رساندن او به انسانیت اصیل و بالاترین مدارج هستی بوده اند.

متاسفانه تا کنون آنچه بوده عموما زمستان بی عدالتی و بداخلاقی و جهل و تحقیر انسانها بوده است.

بشریت هنوز طعم بهار انسانی را که در قامت بلند و نورانی انسان کامل، امام عصر(ع) متجلی است نچشیده اند. هر نوروز یک میعاد و تجدید میثاق موحدان و عاشقان با بهار، البته در سطحی بالاتر و افقی وسیع‌تر است. شادی همگانی و نرمی قلوب و جوشش محبت و عشق در لحظه تحویل سال بهترین نشانه از حضور و عنایت گل سرسبد هستی و عینیت عشق و محبت، یعنی امام زمان علیه السلام به همه نوروزیان و بهاریان و همه ملت ها، اقوام و نژادها است.

ملت ایران هزاران سال به دنبال بهار حقیقی بشریت بوده است و با برپایی جشن آسمانی و انسانی نوروز هر ساله در فضایی از ایمان و عطر گل نرگس و قرآن و عشق، عهد خود را با بهار و برای رسیدن به بهار تجدید می کند.

هفت سین ایرانی و رنگ و مشخصات پرچم ایران هم جلوه ای از بهار حقیقی و خواست تاریخی ملت ایران برای رسیدن به بهار است.

نوروز یک سرود است، سرود زیبائی. نوروز یک ترانه است، ترانه مهربانی . نوروز یک سروش است، سروش آسمانی . نوروز یک درود است، درود بر بهار انسانی:

سلام بر تو ای بهار انسان ها سلام بر تو ای خرّمی دوران ها

توسرآمدی، سَروَری، سَیّدی، سالاری چهار"سین" از هفت "سین" ایرانی

تو سبزی، تو سرخی، تو سپید تو خود بهار عشقی و هفت"سین" امید

"سین"، سبز، ریزش خزانه، رویش جوانه؛ در پایش زمینه، در زایش زمانه

"سین"، سپید، زلال جلوه "بود"؛ نمایش هَمایش هستی، عشوه "وجود"

"سین"، سرخ، روی گونه، پای لب؛ بوسة‌ یک جان عاشق، جسمِ تب

تو رنگِ سرخِ حسینی ، ترانه وفا؛ سپید چو روی ماه، مدیحه‌ زهرا(س)

تو رنگ "علی" را دوست می داری؛ منم کنار سبزینه دلت جاری

توسرخی، سفیدی، سبز می مانی تورنگ رایت مردمان ایرانی

زمانه ترا صدا می کند بشنو! به قصیده فریاد و غزل های پنهانی!

السلام علیک یا رَبیَع الاَنام و نَضْرَةَ الاّیام

بار دیگر فرا رسیدن نوروز دل انگیز باستانی را تبریک عرض می کنم. پاسداشت آئین الهی - انسانی نوروز، فریاد"زنده باد زندگیِ" ملت هایی است که در پرتو معرفت ایرانی، حقیت توحید الهی و مهر محمدی(ص) را جستجو می کنند. لحظه تحویل سال، لحظه تجدید میثاق با تک سوار عشق و حقیقی ترین بهار هستی، موعود امم و منجی بشر است. غریو بلندی که زمین و زمان از زمزمه انسان پژواک می دهند که

" می آید بهار" که؛ زنده است یار، که؛ "زنده باد بهار"
 

دستگاه قضا عدالت را در عمل درباره همگان بدون تبعیض به اجرا بگذارد

مركز روابط عمومی دفتر رییس جمهور با انتشار اطلاعیه ای ایجاد تردید سخنگوی دستگاه قضا درباره ارسال فهرست اسامی بدهكاران بانكی به رییس قوه قضائیه را تقویت كننده شائبه فقدان انگیزه پیگیری جدی این مسئله دانست و تاكید كرد: انتظار می رود قوه قضائیه با ورود قاطع به این موضوع، عدالت را در عمل درباره همگان بدون تبعیض اجرا كند

۰۷ بهمن ۱۳۹۱ - ۱۸:۳۱
امام جمعه موقت تهران با اشاره به گرانی‌های اخیر در کشور گفت: ما نیز از گرانی‌های اخیر و رنجی که مردم می‌برند مطلع هستیم و این رنج را ما هم می‌کشیم اما مردم ایران نشان داده‌اند که زندگی عاشورایی را با زندگی دنیایی عوض نمی‌کنند.

به گزارش فارس، آیت‌الله احمد خاتمی در سی و یکمین سالگرد حماسه اسلامی سال 60 مردم آمل که در مصلای قدس این شهرستان برگزار شد با تاکید بر اینکه دشمنان ایران در طول 34 سال گذشته ملت ایران را نشناختند، افزود: اطلاعات دقیقی داریم که فتنه‌گران داخلی دولت‌های غربی را برای افزایش تحریم‌ها علیه ایران تحریک می‌کنند چون تصور می‌کنند که اگر تحریم‌ها تشدید و فشار بر مردم وارد شود آنها در خیابان‌ها می‌ریزند و علیه نظام شعار می‌دهند.

رئیس‌ جمهور آمریکا 11 تیر امسال گفته بود که ایران تسلیم می‌شود
وی ادامه داد: رئیس‌ جمهور آمریکا خود 11 تیر امسال گفته بود که با تحریم‌ها ایران تا یک ماه آینده تسلیم می‌شود که بازهم خواسته‌های آنان عملی نشد.

امام جمعه موقت تهران با اشاره به اینکه ایران هیچگاه مذاکرات هسته‌ای را تعطیل نکرده است، گفت: این اتحادیه اروپا بود که میز مذاکره 1+5 را ترک کرد چون امیدوار بود ملت ایران به خیابان‌ها می‌ریزد و آن‌ها مشتشان در مذاکرات پر می‌شود و می‌توانند قدرت چانه‌زنی‌‌شان را افزایش دهند.

وی اظهار کرد: در همان زمان استقبال مردم خراسان شمالی از رهبری که به عنوان نماد ملت ایران به دیدار ایشان رفته بودند نشان داد ملت ایران هیچ‌گاه به آن‌ها لبیک نمی‌گوید.

از گرانی‌های اخیر و رنجی که مردم می‌برند مطلع هستیم
آیت‌الله خاتمی با اشاره به گرانی‌های اخیر در کشور تاکید داشت: ما نیز از گرانی‌های اخیر و رنجی که مردم می‌برند مطلع هستیم و این رنج را ما هم می‌کشیم اما مردم ایران نشان داده‌اند که زندگی عاشورایی را با زندگی دنیایی عوض نمی‌کنند.

وی با بیان اینکه مطمئنا این فشارها کوتاه خواهد بود، بیان کرد: رئیس‌ جمهور آمریکا خود اذعان کرده بود که بیشتر از یک سال فرصت تحریم‌ها علیه ایران را ندارند و باید در عرض یک سال به خواسته خود برسند. از تیرماه سال گذشته تحریم‌ها علیه ایران را آغاز کردند که بخش اعظم آن سپری شده است و زمان زیادی از این تحریم‌ها باقی نمانده است.

امام جمعه موقت تهران با اعلام اینکه استکبارستیزی با گوشت و خون مردم ایران عجین شده است، افزود: این ویژگی مردم ایران است و هرچه استکبار به این ملت نزدیک شود نفرت مردم آن‌ها بیشتر خواهد شد.

به فتنه‌گران داخلی نصحیت می‌کنیم که به آغوش ملت بازگردند
وی با اشاره به اینکه ما به فتنه‌گران داخلی، دوستانه نصحیت می‌کنیم که به آغوش ملت ایران بازگردند، بیان داشت: این فتنه‌گران باید از رهبر انقلاب و مردمی که به آن‌ها خیانت کردند عذرخواهی کنند چون رای 40 میلیونی و حضور 85 درصدی ملت را به کام آن‌ها تلخ کردند.

خاتمی با تاکید بر اینکه حماسه آمل درس عبرتی برای بیگانگان است که تا زمانی که مردم در صحنه باشند آن‌ها هیچ کاری نمی‌توانند بکنند، افزود: دشمنان درصدد هستند تا ملت را از صحنه دور کنند در حالی که مثل همیشه هنوز مردم ایران را نشناخته‌اند.
تاریخ:پنجشنبه 28 دی 1391-08:43 ق.ظ

 

رییس‌جمهور در صحن علنی مجلس شورای اسلامی ضمن تأكید بر همدلی و همراهی مثبت و سازنده دولت و مجلس برای خدمت به مردم و تعالی كشور، مشكلات و نقاط ضعف اقتصاد كشور و راهكارهای رفع آن و نیز جهت‌گیری‌های كلی در مواجهه با تحریم دشمنان را مورد اشاره قرار داد و اجرای طرح‌های تحولی نظیر هدفمندی‌یارانه‌ها را بهترین تضمین برای رشد پایدار كشور و غلبه بر مشكلات دانست و تصریح كرد: دولت آماده اجرای كامل این طرح می‌باشد و حاضر است خطرپذیری كند تا شرایط بهتری برای دولت‌های بعدی فراهم شود.

رییس‌جمهور در صحن علنی مجلس شورای اسلامی تأكید كرد:

- لزوم تقویت ذهنیت و اراده مشترك بین دولت و مجلس
-مردمی كه قالی می‌بافند نباید روی حصیر زندگی كنند

رییس‌جمهور در صحن علنی مجلس شورای اسلامی ضمن تأكید بر همدلی و همراهی مثبت و سازنده دولت و مجلس برای خدمت به مردم و تعالی كشور، مشكلات و نقاط ضعف اقتصاد كشور و راهكارهای رفع آن و نیز جهت‌گیری‌های كلی در مواجهه با تحریم دشمنان را مورد اشاره قرار داد و اجرای طرح‌های تحولی نظیر هدفمندی‌یارانه‌ها را بهترین تضمین برای رشد پایدار كشور و غلبه بر مشكلات دانست و تصریح كرد: دولت آماده اجرای كامل این طرح می‌باشد و حاضر است خطرپذیری كند تا شرایط بهتری برای دولت‌های بعدی فراهم شود. 

چهارشنبه 27 دی 1391 - 13:02

رییس جمهور با تاكید بر ظرفیت های عظیم ملت ایران و با بیان اینكه مردمی كه قالی می‌بافند نباید روی حصیر زندگی كنند،اظهار داشت: ملت بزرگ ایران در برابر دشمنان دست بسته نیست و ظرفیت‌های كشور امكان عمل برتر را در مواجهه با موانع و مشكلات برای ما فراهم كرده و باید با همدلی و از موضع خدمت و دفاع از حق ملت در مسیر اصلاح امور و پیشرفت كشور گام برداریم .

دكتر محمود احمدی نژاد صبح امروز (چهارشنبه) با حضور در صحن علنی مجلس شورای اسلامی ضمن تبریك ایام و اعیاد ربیع‌الاول و با اظهار امیدواری برای اینكه این ماه طلیعه تحقق همه آرزوهای بشریت و میل به قله‌های سعادت نهایی تحت حاكمیت امام عصر(عج) باشد، گفت: امروز به خدمت نمایندگان محترم مجلس رسیده‌ایم تا با بررسی مهمترین مسایل كشور راه‌حل‌های آنها را نیز به گفتگو بگذاریم و تلاش كنیم تا ذهنیت و اراده مشترك بین دولت و مجلس بیش از گذشته تقویت شود.

رییس جمهور با بیان اینكه در این جلسه درباره سه مطلب اصلی صحبت خواهد داشت، گفت: مسأله اول رابطه دولت و مجلس است؛ همه ما یك پیكر واحد هستیم و در یك سنگر مشترك حضور داریم، بنده و شما و دولت و مجلس با تعهدی مشترك پای در عرصه مدیریت كشور گذاشته ایم كه عبارت است از خدمت به ملت ، صیانت از ارزش های الهی، پاكی، محبت، حفظ كرامت مردم، خدمتگزاری، تعالی ، عزت ملت ، آبادانی، رفع محرومیت ها، فراهم كردن زمینه آرامش و نشاط مردم و كاهش فاصله ها.

دكتر احمدی نژاد با بیان اینكه ما برای منافع خودمان به میدان مسوولیت پای نگذاشته ایم اظهار داشت: مسوولیت های دولت و مجلس مشترك است و تنها مرز بین ما تقسیم كاری است كه صورت گرفته است. بنده شخصاً با اكثریت قاطع نمایندگان محترم سابقه دوستی و همكاری و خدمت به انقلاب و ملت دارم و امروز هم هر دو می خواهیم در خدمت ملت بوده و امور را اصلاح كنیم.

رییس جمهور مبنای دوستی بین دولت و مجلس را همراهی و همدلی برای خدمت به مردم، تعالی كشور و حل مشكلات عنوان و تصریح كرد: دولت بیشترین احترام را برای نمایندگان مجلس قائل بوده و برای اولین بار در طی سفرهای استانی جهت همفكری و كمك و یاری گرفتن از نمایندگان آنان به جلسات استانی دولت دعوت شدند و تعامل خوبی در این باره بین دولت و نمایندگان مجلس شكل گرفت و دوستی ها تعمیق شد.

* عده ای دنبال مخدوش كردن روابط مجلس و دولت هستند

دكتر احمدی نژاد خاطر نشان كرد: هیچ كس نمی تواند مدعی شود كه رییس جمهور خواسته یكی از نمایندگان در مسائل ملی و منطقه ای را به دلیل تفاوت نظرات و مواضع شان پیگیری نكرده، اگر چه متاسفانه عده ای به طور مستمر اخبار خلاف منتشر كرده و با ایراد اتهامات بی اساس سعی می كنند فضای برادری را مخدوش كنند و واضح است كه عده ای از این كار سود سیاسی و احتمالا اقتصادی می برند.

رییس جمهور با تاكید بر اینكه دولت و مجلس خواسته ها و مسائل مشتركی دارند، گفت: بیش از 95 درصد خواسته های ما مشترك است و 5 درصد باقی مانده را نیز می توان به تفاهم رسید؛ ما برای خدمت آمده ایم و بین ما فاصله ای جز تقسیم كار نیست.

دكتر احمدی نژاد مطلب دوم را حوزه مسوولیت ها و همكاری های مشترك دولت و مجلس برشمرد و اضافه كرد: هم دولت و هم مجلس در دو سطح مسوولیت و كارهای مشتركی دارند، سطح اول مسائل منطقه ای است كه به عنوان مثال نمایندگان مجلس موضوعات و مسائل حوزه های انتخابیه خود را پیگیری كرده و منعكس می نمایند و این دغدغه و مسوولیت مشترك دولت و مجلس است.

رییس جمهور با بیان اینكه كارهای بسیار خوبی در جریان همكاری های دولت و مجلس انجام شده و اقدامات خوبی نیز در حال اجراست، اظهار داشت: از نگاه دولت پیگیری نمایندگان در مسائل منطقه ای بركت و كمكی ارزشمند به دولت، كشور و مجموعه نظام و مردم است اما سطحی دیگری از مسوولیت ها و كارهای مشترك داریم كه مربوط به موضوعات كلان و اساسی كشور است كه آن هم باید به اندازه مسائل منطقه ای مورد اهتمام نمایندگان و مجلس باشد.

دكتر احمدی نژاد با اشاره به اینكه امروز دو موضوع اساسی و مهم پیش روی دولت و مجلس قرار دارد تصریح كرد: موضوع اول روند رشد كشور است كه مساله ای مستمر می‌باشد ما وارث انقلاب و كشوری بزرگ هستیم كه باید به صورت دائم پیشرفت كند.

رییس جمهور تحریم را موضوع دوم در عرصه كلان و ملی كشور عنوان كرد و ادامه داد: همگان در این اندیشه مشتركیم كه از اهداف اصلی كه ذیل اصل استقلال ، آزادی و جمهوری اسلامی باید پیگیری شود، تسریع روند پیشرفت كشور و رسیدن به جایگاه شایسته ملت ایران است.

دكتر احمدی نژاد خاطر نشان كرد: در دوره پس از پیروزی انقلاب اسلامی كارهای فراوان و افتخار آمیزی انجام شده است و به ویژه در سالهای اخیر با همدلی و همكاری دولت و مجلس این روند شتاب نیز گرفته است.

رییس جمهور به قطعی برق در سالهای 85 و 86 به ویژه در فصل تابستان اشاره كرد و گفت: در چند سال اخیر تقریبا معادل كل ظرفیتی كه تا سال 85 برای تولید برق ایجاد شده بود به ظرفیت تولید برق كشور اضافه شده است و با وجود افزایش مصرف ناشی از رشد تولید، امروز به صادر كننده اصلی برق در منطقه تبدیل شده ایم و سالانه معادل یك میلیارد دلار از این محل درآمد داریم.

دكتر احمدی نژاد به دوبرابر شدن ظرفیت تولید فولاد در كشور ، افزایش قابل توجه ظرفیت تولید سیمان، افزایش صادرات غیرنفتی و تولیدات كشاورزی ، پیشرفت های فرهنگی و پیشرفت در عرصه های علم، فناوری ، پزشكی و عرصه های بیوتكنولوژی و نانوتكنولوژی و آبادانی كشور اشاره كرد و افزود: با وجود همه كارهای انجام شده نظیر اجرای طرح های عظیم مسكن مهر، اجرای اصل 44 ، قانون هدفمندی یارانه ها و صدها كار افتخار آمیز دیگر كه در كارنامه مشترك دولت و مجلس ثبت شده است معتقدم می شود چندین برابر این میزان كار كرد.

* نباید در موضوع حقوق بشر بهانه دست دشمنان دهیم

رییس جمهور با تاكید بر اینكه همه می دانیم كه كشورمان چه ظرفیت های بالایی برای پیشرفت دارد اظهار داشت: باید به سطح اول پیشرفت در دنیا برسیم و به عنوان الگو در جهان مطرح شویم؛ این توقع زیادی نیست بلكه اشاره به گوشه ای از توانمندی ها و تراز واقعی ملت ایران است.

دكتر احمدی نژاد تصریح كرد: مساله دوم در سطح كلان و ملی كشور «تحریم» دشمنان است كه می خواهند به این وسیله مانع پیشرفت ملتی شوند كه می خواهد سرافراز زندگی كند. دشمنان با اقدامات سازنده و پیشرفت ملت ایران مخالف هستند، آنها موضوع هسته ای و حقوق بشر را بهانه ای قرار دادند تا روند پیشرفت سریع ایران مختل شود.

دكتر احمدی نژاد اضافه كرد: در مساله هسته ای دیگر تقریبا برای هیچ كس ابهامی باقی نمانده است. درباره موضوع حقوق بشر دفاع ما از كشور به معنای آن نیست كه حق هیچ انسانی در كشورمان ضایع نمی شود البته كم و زیاد این موضوع بحث فعلی ما نیست ولی برای ملتی كه حامل پیام انقلاب اسلامی است حتی یك مورد ظلم هم زیاد و غیرقابل پذیرش است.

رییس جمهور گفت: البته باید وضع كسانی كه به این بهانه به ایران انتقاد می كنند را متذكر شد، آیا آنها می‌توانند ادعا كنند كه حقوق ملت خود را به طور كامل ادا می كنند؟

دكتر احمدی نژاد ادامه داد: اگر چه حقوق بشر بهانه ای دیگر در دست دشمنان است تا با ملت ایران دشمنی كنند اما ما نیز نباید بهانه به دست آنان بدهیم. مطمئنم ملت ایران با دست قدرت خود كه دست قدرت خداست مشكلات را برطرف خواهد كرد و در این مسیر كاملا دست دشمنان را خوانده و توطئه های آنها را خنثی خواهد كرد.

رییس جمهور با اشاره به ادعای دشمنان مبنی بر اعمال سنگین ترین تحریم ها علیه ملت ایران اظهار داشت: تحریم های دشمنان البته مشكلاتی به وجود آورده كه باید درباره آنها چاره اندیشی كرد. دشمنان می خواهند از این طریق به مردم فشار آورده و از آنها انتقام بگیرند و از سوی دیگر با اعمال فشار به بودجه، روند پیشرفت كشور را مختل كنند و در این مسیر گام به گام پیش رفته ، همه توانشان را به كار گرفته اند تا نهایت فشار را به كشورمان وارد كنند و تقریبا هیچ مقاومتی نیز در دنیا مقابلشان وجود ندارد.

دكتر احمدی نژاد با بیان اینكه تحریم به طور طبیعی مشكلاتی ایجاد می كند، تصریح كرد: در اثر تحریم سرعت رشد كشور كاهش یافته، مبادلات و تجارت خارجی مختل می شود ، نوسانات و افزایش قیمت پیش می آید ، فعالیت ها و تقاضاهای كاذب رشد می كند و بخش تولیدی وابسته به ارز با مشكل مواجه می‌شود كه هدف اصلی همه اینها تحمیل فشار به مردم است.

رییس جمهور با طرح این سوال كه در برابر تحریم ها چه باید كرد؟ گفت: شاید در حال حاضر نتوان در اراده دشمن برای اعمال دشمنی اش تغییری ایجاد كرد اما این سوال مهمی است كه در برابر بدخواهی های دشمنان چه باید كرد؟

دكتر احمدی نژاد با بیان اینكه سه جهت گیری كلی در مواجه با تحریم ها می توان اتخاذ كرد، ادامه داد: جهت گیری اول ادامه وضع موجود و مقابله و تلاش برای خنثی سازی حملات و فشارهای دشمن است و جهت گیری دوم تسلیم در برابر دشمن است كه این مورد از ساحت ملت بزرگ ایران و دولت و مجلس برآمده از آن به دور است.

رییس‌جمهور ایجاد تحول ساختاری، استفاده از ظرفیت‌های ملی و عبور از تحریم و مأیوس كردن دشمن را جهت‌گیری سوم برای عبور از تحریم‌ها برشمرد و گفت: بسیار روشن است كه راهكار اول در میان‌مدت و درازمدت به ضرر ما خواهد بود چرا كه بالاخره كسی كه حمله می‌كند، همیشه برنده است و آن كسی كه در موضع انفعال قرار دارد باید چیزهایی را از دست بدهد و به همین دلیل معتقدیم جهت‌گیری اول نمی‌تواند شرایط را به سود ملت ایران تغییر دهد، البته دولت ایستاده و شبانه‌روزی مشغول كار و فعالیت است و بسیاری از نمایندگان نیز در این مسیر كمك حال دولت هستند.

* دشمن برای ضربه زدن به كشور روی نقاط ضعف ما حساب باز كرده است

دكتر احمدی‌نژاد خاطر نشان كرد: مطمئناً اگر اقدامات سریع دولت در مقابله با تحریم‌ها وجود نداشت، دشمنان ملت ایران تاكنون به همه اهداف خود رسیده بودند اما خوشبختانه به لطف خدا و هوشمندی ملت ایران، نتوانستند به آنها دست یابند.

رییس‌جمهور با بیان اینكه معتقدیم می‌شود با همدلی و همكاری طراحی‌ها و تهدید دشمنان را به فرصت و عنصری سازنده در اقتصاد تبدیل كرد، گفت: برای دستیابی به این منظور باید نقاط ضعفی كه دشمن روی آنها برای ضربه زدن به ملت ایران حساب باز كرده را شناسایی كنیم.

دكتر احمدی‌نژاد با اشاره به اینكه چهار نقطه ضعف اصلی در اقتصاد كشور وجود دارد كه دشمنان آن را شناخته و براساس آن اقداماتی را برای ضربه زدن طراحی كرده‌اند اظهار داشت: ضعف اول در اقتصاد كشور، مسیر جریان ثروت و سرمایه است؛ بیش از 50 سال است كه جریان ثروت و سرمایه به معنای حقیقی آن اعم از نیروی انسانی كارآمد در جهات خاصی شكل گرفته است.

رییس‌جمهور ادامه داد: به لحاظ جغرافیایی جریان ثروت و سرمایه در كشور از نقاط دورتر و محروم‌تر به نقاط برخوردارتر و مركزی كشور بوده و این جریان مدام ادامه دارد به گونه‌ای كه حتی یك نیروی متخصص و توانمند كه در منطقه‌ای دور طلوع می‌كند، باید برای رشد و شكوفایی به نقاط مركزی كشور بیاید.

دكتر احمدی‌نژاد افزود: به لحاظ طبقات و دهك‌های درآمدی نیز جریان سرمایه و ثروت از جیب دهك‌های با درآمد كمتر به جیب دهك‌های با درآمد بیشتر بوده و این جریان مستمری است كه تاكنون در كشور شكل گرفته است.

رییس‌جمهور با بیان اینكه به لحاظ نوع فعالیت اقتصادی جریان ثروت و سرمایه از فعالیت‌های تولیدی مثبت و ماندگار به سمت سفته‌بازی و فعالیت‌های كاذب بوده است، گفت: این نوع حركت ثروت و سرمایه در یك نظام سرمایه‌داری توجیه‌پذیر است اما در كشور ما كه به دنبال عدالت هستیم و همه ملت از نگاه مكتب و حاكمان حقوق مساوی داشته و باید فرصت رشد و تعالی داشته باشند، قابل قبول نیست.

دكتر احمدی‌نژاد منحصر شدن عرصه اصلی اقتصاد به افرادی خاص و خارج شدن توده‌های مردم از فعالیت‌های ماندگار اقتصادی را ضعف دوم اقتصاد كشور دانست و تصریح كرد: به واسطه این ضعف و رشد تولید وابسته به ارز نفتی، كسانی كه همواره مورد حمایت‌های سیاسی قرار دارند در مراتب بالاتری حضور پیدا می‌كنند و توده‌های مردم به مرور كنار گذاشته می‌شوند.

* نباید عمده اقتصاد كشور در اختیار عده ای معدود قرار گرفته و بقیه مردم عناصر فرعی باشند

رییس‌جمهور خاطر نشان كرد: نمی‌شود اصل اقتصاد كشور را به دست سه الی چهار هزار نفر داد و بقیه مردم از صحنه كنار گذاشته شده و یا تبدیل به عنصر فرعی در اقتصاد شوند.

دكتر احمدی‌نژاد عامل اصلی در تحقق این دو نقطه ضعف در اقتصاد را سیستم بانكی كشور عنوان كرد و اظهار داشت: سیستم بانكی به معنای مدیران و كاركنان مشغول در این سیستم نیست بلكه سیستم بانكی كشور به گونه‌ای است كه دائماً ثروت را از نقاط دور و محروم كشور به نقاط برخوردار و مركزی و از طبقات محروم به طبقات برخوردار حركت می‌دهد.

رییس‌جمهور با اشاره به اینكه در نقطه مقابل ضعف‌های موجود در اقتصاد، كارها و فعالیت‌هایی توسط دولت در مناطق محروم شكل گرفته است، خاطر نشان كرد: سهام عدالت، هدفمندی یارانه‌ها، اجرای طرح‌های مسكن مهر، روستایی و بهسازی روستاها و نیز احداث بنگاه‌های كوچك در مناطق محروم در نقطه مقابل نقاط ضعف اقتصاد كشور بوده و این به معنای بازتوزیع ثروت از لایه‌های بالایی به نقاط دور و محروم است.

دكتر احمدی‌نژاد با اتكا بودجه‌های هزینه‌ای دولت به ارز نفتی را ضعف سوم اقتصاد كشور دانست و تصریح كرد: این موضوع از حدود سال 1350 در كشور شروع شده و هر روز ابعاد آن افزایش یافته است و تنها در برخی مقاطع دولت ها و مجالس سعی كردند تا این میزان را مقداری كاهش دهند كه نمونه‌ای از آن كار مشترك دولت و مجلس در تاسیس صندوق توسعه ملی است كه براساس آن بخشی از ارز نفتی از سبد دولت خارج و صندوقی برای سرمایه‌گذاری‌ها در كشور ایجاد شد.

رییس‌جمهور افزود: به طور متوسط همواره در بودجه‌های هزینه‌ای دولت، وابستگی به درآمد نفت اضافه شده و این از عوامل اصلی تورم مستمر و نهادینه در كشور است.

دكتر احمدی‌نژاد عدم اتكا به برنامه‌های اقتصادی كشور به منابع بومی و سرزمینی و اتكا به مدل‌های اقتصادی اقتباسی را به عنوان چهارمین ضعف اقتصاد كشور برشمرد و گفت: عمده نظریه‌ها و مدل‌هایی كه هم برای تحلیل و هم برای برنامه رشد اقتصادی ایران مطرح می‌شود، نوعاً سرمایه‌داری یا سوسیالیستی است.

رییس‌جمهور خاطر نشان كرد: بخش وسیعی از صنعت كشور متكی به منابع بومی نبوده و یا در حد ظرفیت از منابع بومی استفاده نمی‌كند و به همین دلیل وابسته به ارز نفتی است.

دكتر احمدی‌نژاد در بیان راه‌حل‌های برطرف كردن این نقاط ضعف در اقتصاد كشور اظهار داشت: اولین راه‌حل این است كه مسیر جریان ثروت و سرمایه را تغییر دهیم چرا كه اگر این مسیر تغییر نكند مشكلات همچنان پابرجا خواهد بود.

* ثروت و سرمایه های این سرزمین باید در تمام نقاط كشور چرخش داشته باشد

رییس‌جمهور با تأكید بر اینكه ثروت و سرمایه باید در تمام نقاط كشور چرخش داشته باشد، گفت: امروز تمركز 25 درصد تولید ناخالص ملی در تهران است و این باعث می‌شود كه قدرت آبادانی در كشور كاهش یافته و نقاط محروم فرصت سرمایه‌گذاری‌ها را از دست بدهند.

دكتر احمدی‌نژاد با بیان اینكه باید سفته‌بازی و گرایش به سمت فعالیت‌های كاذب را محدود و از اقتصاد كشور خارج كرده و فعالیت‌های پایدار را مورد حمایت قرار دهیم، گفت: در همین راستا باید تقاضا برای كالاهایی مانند طلا و سكه كه ارزشی برای اقتصاد كشور ایجاد نمی‌كند، كاهش یابد.

رییس‌جمهور عمومی و مردمی كردن اقتصاد را به عنوان دومین راه‌حل اصلی برشمرد و تصریح كرد: باید به گونه‌ای برنامه‌ریزی شده و طرح‌هایی به اجرا برسد كه همه مردم در تمام سرزمین ایران فرصت فعالیت سازنده اقتصادی پیدا كرده و فعال شوند.

دكتر احمدی‌نژاد استفاده حداكثری از منابع بومی و سرزمینی را به عنوان سومین راه‌حل عنوان كرد و گفت: ایران كشور ثروتمند و بزرگی است كه اگر متكی به منابع بومی و سرزمینی خودمان باشیم هم رشدی پایدار داشته و هم آسیب‌پذیری ما به حداقل خواهد رسید.

رییس‌جمهور با بیان اینكه قطع رابطه بودجه هزینه‌ای دولت به ارز نفتی، چهارمین راه‌حل برطرف كردن نقاط ضعف اقتصاد كشور است، خاطر نشان كرد: باید در این خصوص تصمیمی مشترك گرفته و یك بار آن را به اتمام برسانیم، البته مشخص است كه در این مسیر متحمل فشارهایی خواهیم بود اما باید آن را تحمل كنیم چرا كه این كار برای اقتصادی كه صد سال به درآمد نفتی متكی بوده و از آن هزینه كرده دشوار است.

دكتر احمدی‌نژاد با بیان اینكه دولت چهار اقدام و پیشنهاد مشخص با چارچوبی آماده برای رفع مشكلات اقتصادی كشور دارد، اظهار داشت: پیشنهاد اول دولت استفاده از زمین به عنوان بالاترین ثروت خدادادی ملت ایران است.

رییس‌جمهور با اشاره به وسعت ایران 187 میلیون هكتاری سرزمین ایران گفت: از این میزان 25 میلیون هكتار را دشت و كویر مركزی كه نوعاً معدن می‌باشد، تشكیل داده و حدود 103 میلیون هكتار از وسعت ایران متعلق به جنگل و مراتع است كه از این میزان 14 میلیون آن را جنگل‌ها تشكیل دادند كه 12 میلیون آن در دامنه زاگرس جنگل‌های بنه، بلوط و بادام كوهی است.

دكتر احمدی‌نژاد ادامه داد: 2.5 میلیون هكتار از وسعت سرزمین ایران تحت اشغال مراكز سكونتی، صنعتی و كاربری‌های دامی و طیور است.

رییس‌جمهور با طرح این سوال كه آیا از زمین موجود در كشور به درستی استفاده شده است؟ گفت: امروز در كشور حدود 45 میلیون هكتار زمین قابل كشت وجود دارد، كه تنها 14 میلیون هكتار آن زیر كشت و 4 میلیون هكتار دیگر آیش است و این به معنای آن است كه حداقل 27 میلیون هكتار زمین قابل كشت دیگر در كشور موجود است و شرایط كشت از جمله آب نیز برای آنها وجود دارد.

* ظرفیت های زیادی برای رونق اقتصاد در بخش كشاورزی و معدن در كشور داریم

دكتر احمدی‌نژاد با تأكید مجدد بر لزوم مردمی كردن اقتصاد اظهار داشت: چرا نباید ثروت‌هایی كه امروز در بازار سكه و ارز در حال چرخش بوده و به اقتصاد آسیب می‌زند در بازار تأمین منابع آب برای كشاورزی وارد شود و باید تصمیماتی گرفته شود كه سرمایه‌ها به آن سمت هدایت شوند.

دكتر احمدی‌نژاد با اشاره به اینكه زمانی طرحی در خصوص خروج دام از جنگل با این توجیح كه دام‌ها موجب تخریب جنگل می‌شوند، مطرح شد، اظهار داشت: تاریخ نشان داده كه بهترین جنگل‌بانان و حافظان جنگل ساكنان جنگل و دامداران هستند و اگر امروز 14 میلیون هكتار جنگل كشور به دامداران برگردد، موجب ایجاد بیش از 400 هزار اشتغال در كشور خواهد بود.

رییس‌جمهور با بیان اینكه امروز بیش از 6 میلیون هكتار جنگل بلوط در كشور رها شده و از سویی دیگر دولت افرادی را برای حفاظت از جنگل‌ها استخدام می‌كند، اظهار داشت: حداقل سالانه 6 میلیون تن بلوط در كشور تولید می‌شود كه اكثر آن در پای درخت هدر رفته و هیچ استفاده‌ای از آنها نمی‌شود.

دكتر احمدی‌نژاد خاطر نشان كرد: تحقیقات صورت گرفته نشان داده كه از جنگل‌ها و دامنه‌های آنها در راستای تولیدات گیاهان دارویی و علوفه استفاده‌های بسیار زیادی می‌توان كرد و این در حالی است كه ما از این ظرفیت‌ها به درستی استفاده نمی‌كنیم.

رییس‌جمهور استفاده از معادن كشور را به عنوان راهكار دوم دانست و گفت: دولت یك بررسی انجام داده كه طبق آن معادن كشور قابل تقسیم به 250 هزار بلوك معدنی است كه در حال حاضر كمتر از 15 هزار بلوك آن استفاده شود.

دكتر احمدی‌نژاد افزود: می‌توانیم با اصلاح برخی موارد قانونی و برنامه‌ها در دولت و مجلس بسیاری از این بلوك‌های معدنی را برای اكتشاف در اختیار بخش مردمی قرار دهیم كه در این صورت سرمایه‌ها به جای اینكه به سمت بازارهای كاذب برود به این سو خواهند آمد.

رییس‌جمهور ادامه داد: در خصوص 27 میلیون هكتار زمین كشاورزی قابل كشت در كشور نیز می‌توان با همین روش به مردم اجازه حضور داده و سرمایه‌ها را به این سمت سوق داد.

دكتر احمدی‌نژاد هدفمندی یارانه‌ها را به عنوان سومین راهكار عنوان كرد و با بیان اینكه هدفمندی یارانه‌ها استفاده از منابع ملی است، گفت: یك منبع عظیمی در كشور وجود دارد؛ روزانه یك میلیون 883 هزار بشكه نفت و میعانات نفتی به پالایشگاه‌های كشور تحویل داده می‌شود و نیز سالانه 150 میلیارد متر مكعب گاز وارد شبكه می‌شود كه این یك ثروت عظیم است كه باید آزاد و بازتوزیع شود.

رییس‌جمهور با بیان اینكه گام اول هدفمندی یارانه‌ها با یاری خدا، عنایات امام عصر(عج)، هوشمندی و حضور بی‌نظیر ملت، برداشته شد كه آثار بسیار خوبی برای كشور داشت، گفت: در طرحی كه دولت برای هدفمندی یارانه‌ها به مجلس ارائه داد، قرار بود كه درآمدها به نفع طبقات كم‌برخوردار بوده تا تعادل ایجاد شود و نیز قرار بود بین بنگاه‌ها از بنگاه‌های بزرگ به سمت بنگاه‌های كوچك تعدیل ایجاد كنیم كه به واسطه آن در نهایت در بودجه دولت به تعدیل كلی برسیم.

دكتر احمدی‌نژاد با بیان اینكه در گام اول هدفمندی یارانه‌ها بخش مهمی از این اهداف محقق شده است، تصریح كرد: امروز مدل هدفمندی یارانه‌ها در ایران در مجامع جهانی به عنوان مدلی ایرانی ثبت شده است و این جزء معدود مدل‌هایی است كه اقتصاد ما را از نظام سرمایه‌داری و سوسیالیستی خارج كرده است.

رییس‌جمهور خاطر نشان كرد: به واسطه هدفمندی یارانه‌ها ضریب جینی از 47 درصد به 37 درصد و نسبت درآمد از 12.45 برابر به 10.17 برابر و در خانوارهای روستایی از 12.63 به 9.38 در سال 89 رسیده است.

دكتر احمدی‌نژاد با بیان اینكه هیچ یك از طرح‌های اقتصادی در كشور به اندازه طرح هدفمندی یارانه‌ها نتوانسته شاخص‌ها را به این میزان تغییر دهد، تصریح كرد: هدفمندی یارانه‌ها موجب صرفه‌جویی در مصرف بنزین و گازوئیل شد به گونه‌ای كه تنها در سال 90 نیاز كشور به واردات فرآورده‌های نفتی 17.5 میلیارد دلار كاهش و صادرات نفتی كشور 11 میلیارد دلار افزایش یافت و در عین حال واردات كالا نیز 3 میلیارد دلار با كاهش مواجه بوده است.

رییس جمهور تاكید كرد: اجرای قانون هدفمند كردن یارانه ها تورمی را كنترل كرد كه خیلی ها در باورشان نمی گنجید؛ نرخ تورم در آغاز اجرای این قانون 10.1 درصد بود و تورم نقطه ای 12.8 درصد بود كه این دو معیار در دی ماه سال 90 در رقم 20.9 درصد به هم رسیدند و شما كه با اقتصاد آشنا هستید می دانید مهار تورم با رسیدن به این دو معیار به یكدیگر محقق می شود و به نطقه واحد رسیدن نرخ عمومی تورم و تورم نقطه ای باعث تخلیه بار تورم می شود.

دكتر احمدی نژاد با بیان اینكه در فاصله زمانی آغاز اجرای قانون هدفمند كردن یارانه ها تا دی ماه كه بار تورمی ناشی از اجرای آن تخلیه شد حدود 5 درصد نیز تورم بین المللی داشتیم، گفت: این آمار گواه آن است كه اجرای قانون هدفمند كردن یارانه ها برخلاف برخی ادعاها آثار تورمی جدی نداشته و حتی بر خلاف برخی ادعاها كه مدعی هستند اجرای این طرح نقدینگی را افزایش داده آمار گواه آن است كه افزایش 25 درصدی نقدینگی در سال 89 با اجرای این قانون در سال 90 به 19.4 درصد كاهش یافته است.

رییس جمهور افزود: اجرای این قانون برخی مصارف راهبردی را كنترل كرده و خیال باطل دشمنان را مبنی بر اینكه تحریم بنزین با توجه به مصرف لجام گسیخته آن در ایران می تواند این كشور را با مشكلی جدی مواجه كند نقش بر آب كرد و نیاز كشور به واردات بنزین با اجرای این قانون به صفر رسید.

* هدفمندی یارانه ها بهترین راه مشاركت دادن واقعی مردم در اقتصاد است

دكتر احمدی نژاد با اشاره به اینكه صندوق منابع هدفمندی یارانه ها با وجود طلبكار و بدهكار بودن در مجموع از تراز مثبتی برخوردار است، اجرای این قانون را بهترین راهكار برای واگذاری تصمیم گیری در اقتصاد كشور به مردم توصیف و تصریح كرد: نباید ما به جای مردم تصمیم بگیریم و اجرای قانون هدفمند كردن یارانه ها بهترین راهكار در مشاركت دادن واقعی مردم در اقتصاد است.

رییس جمهور اظهار داشت: هیچ دولتی نمی تواند ادعا كند كه می داند مردم چه می خواهند و لذا راهكار درست آن است كه ثروت های كشور در اختیار مردم به عنوان مالكان واقعی آن قرار گیرد تا خود درباره آن تصمیم بگیرند.

دكتر احمدی نژاد با بیان اینكه برخی ها مدعی هستند كه اجرای این قانون موجب بیكاری و تنبلی افراد می شود ، اضافه كرد : آیا در عموم كشورهای دنیا بیمه بیكاری پرداخت نمی شود؟ آیا كسانی كه بیمه بیكاری دریافت می كنند دیگر میل و رغبتی به كار كردن ندارند؟ دلبستگی فقرا به پول بیشتر است یا اغنیاء ؟

رییس جمهور با اشاره به اینكه دنیا ایران را برای اجرای موفق قانون هدفمند كردن یارانه ها تحسین كرد، گفت: این مایه افتخار دولت و ملت جمهوری اسلامی است كه البته از سویی دیگر مایه نگرانی دشمنان شد، چرا كه آنها دیدند بزرگترین طرح اقتصادی كه سالها بود هیچ دولتی نتوانسته بود آن را اجرا كند توسط این دولت و با كمك مجلس با موفقیت اجرا شد و از سوی دیگر ظرفیت ملت را مشاهده كردند كه چگونه دولت را در اجرای این طرح یاری كردند و به این نتیجه رسیدند كه اگر چنین طرح هایی پی در پی اجرا شود دیگر دست آنان به دامان بلند ملت ایران نخواهد رسید و از اعمال فشار بر ایران ناتوان خواهند ماند.

دكتر احمدی نژاد ادامه داد: دشمنان دیدند كه در اثر اجرای این طرح همبستگی ملت ایران بیش از پیش تقویت شد و اقتصاد این كشور به سرعت در حال كسب توانایی های حضور در عرصه رقابتی شدن است و ظرفیت های واقعی ایران در حال فعال شدن و رشد پایدار این كشور سرعت زیادی یافته است در نتیجه تحریم ها را شدت بخشیدند تا خللی در روند اجرای طرح های تحولی اقتصادی در ایران به وجود آورند.

رییس جمهور اجرای طرح هایی نظیر قانون هدفمند كردن یارانه ها را بهترین تضمین برای رشد پایدار كشور برشمرد و اظهار داشت: دولت آماده اجرای كامل این طرح است و معتقد است در اثر آن روند مصرف در كشور منطقی شده ، بهره وری افزایش یافته، وابستگی دولت به ارز كاهش یافته و فقر ریشه كن خواهد شد و برای این منظور مطالعات خود را كامل كرده و كاملا آماده است.

دكتر احمدی نژاد با بیان اینكه رقم فعلی یارانه انرژی در كشور را با ارز مرجع 2 هزار و 500 تومانی معادل 310 هزار میلیارد تومان است كه می شود این رقم را باز توزیع كرد، تصریح كرد: این اعداد واقعی است و تبعات و آثار اجرای كامل قانون نیز به طور كامل مورد مطالعه قرار گرفته است اما با این اوصاف آنچه گفتم بیان راهكار بود نه ایجاد توقع.

رییس جمهور با بیان اینكه وقتی ظرفیت در كشور وجود دارد باید برای استفاده از آن برنامه ریزی شود خاطر نشان كرد: باور دارم می توانیم حداقل مناسبی از معیشت، برای مردم فراهم كرده و فقر را ریشه كن كنیم.

* دولت هیچ نیت و قصد انتخاباتی در اجرا یا عدم اجرای قانون هدفمندی یارانه ها ندارد

دكتر احمدی نژاد با اشاره به مخالفت های گسترده با اجرای مرحله اول قانون هدفمند كردن یارانه ها گفت: برخی می گفتند اگر مرحله اول این قانون اجرا شود تاثیر منفی در توفیق آنان در انتخابات خواهد داشت و حالا كسانی كه با همان مخالفان اجرای مرحله اول قانون مشترك هستند، می گویند دولت برای توفیق در انتخابات پیش رو می خواهد مرحله دوم این قانون را اجرا كند! بالاخره كدامیك از این حرفها درست است؟

رییس جمهور تاكید كرد: دولت نه در زمان آغاز اجرای مرحله اول این قانون دغدغه و نیات انتخاباتی داشت و نه از اجرای مرحله دوم آن سودای پیروزی در انتخابات دارد. حتی برخی می گویند این قانون قبل از اجرا محكوم به شكست است اما باز اظهار نگرانی می كنند كه اجرای آن برد انتخاباتی دارد.

دكتر احمدی نژاد با تاكید بر اینكه شرایط روز اقتصاد كشور ضرورت احیا منابع و استفاده صحیح از آنها را دوچندان می كند افزود: دولت حاضر است خطر پذیری كند تا شرایط بهتری برای دولت های بعدی فراهم شود. معتقدیم اختلاف نظرهای موجود درباره این مساله قابل حل است چرا كه هدف و دغدغه های دولت و مجلس مشترك است و می توان با گفتگو به راهكار واحدی رسید.

رییس جمهور اظهار داشت: اجرای طرح های بزرگ در كشور فقط از طریق تفاهم دولت و مجلس ممكن است و اجرای چنین قانونی كه به عزم ملی نیاز دارد، بدون تفاهم مقدور نیست و تصور اجرای آن بدون تفاهم از منطق مدیریتی به دور است.

رییس‌جمهور با تأكید بر اینكه اقتصاد نیازمند تمركز مدیریت است، گفت: از چند نقطه موازی نمی‌توان كارها را پیش برد و ما نیازمند آن هستیم تا در مدیریت اقتصادی كشور تمركز ایجاد شود.

دكتر احمدی‌نژاد تصریح كرد: تجربه نشان داده است این دولت هر حرفی كه بزند پای آن ایستاده و خود را فدا می‌كند تا كارها به اجرا برسد.

رییس‌جمهور تأكید كرد: اگر طرح‌ها و برنامه‌های دولت پشتیبانی و حمایت شود و تصمیم‌گیری و اجرا در آن متمركز باشد، به فضل الهی دولت موفقیت آن را تضمین می‌كند، منتها این نیازمند همكاری، همراهی و پشتیبانی است.

* برای این دولت روز اول خدمت با روز آخر هیچ تفاوتی ندارد

دكتر احمدی‌نژاد با بیان اینكه دولت و مجلس می‌توانند با مشاركت و همدلی چند كار بزرگ را سازماندهی كنند، تصریح كرد: عده‌ای به بنده توصیه می‌كنند كه با توجه به اینكه شش ماه بیشتر از عمر این دولت باقی نمانده، طرح‌های باقی مانده را رها كنم اما این سوال مطرح است كه مگر روز اول و آخر دولت یك دولت با یكدیگر تفاوتی دارد.

رییس‌جمهور با اشاره به اینكه در خدمت به مردم هر روز دارای اهمیت بوده و می‌توان در آن كارهای بزرگی انجام داد، اظهار داشت: ما تعهد داده‌ایم كه تا روز آخر برای مردم كار و تلاش كنیم.

دكتر احمدی‌نژاد تصریح كرد: در آینده نیز هر دولتی كه ملت ایران آن را برمی‌گزینند باید همه از آن پشتیبانی و حمایت كرده و با آن همراهی كنند، چرا كه طبق قانون اساسی باورها و ظرفیت ملت ایران، در نهایت آنچه كه مردم تصمیم می‌گیرند درست خواهد بود.

رییس‌جمهور با تأكید بر اینكه دولت آماده تحمل سختی‌ها برای انجام كارهای بزرگ در كشور است، گفت: البته برخی دوستان هستند كه بی‌انصافی كرده و از مرز نقد عبور می‌كنند در حالی كه نقد بالاترین هدیه برای هر مسئول و دولتی است.

دكتر احمدی‌نژاد با اشاره به اینكه این موضوع به عنوان یك اتهام مطرح شده كه دولت بخشی از منابع ارزی را مخفیانه با قیمت 2500 تومان فروخته و آن را برای پرداخت یارانه‌ها مخفی كرده است، اظهار داشت: این اتهام در حالی مطرح می‌شود كه بنده در جلسه‌ای كه برخی از نمایندگان و نائب رییس مجلس حضور داشتند، عنوان كردم اجرای این طرح بدون تفاهم دولت و مجلس ناممكن است؛ این اتهام كوچكی نیست در حالی كه اقدامات دولت زیر نظر دستگاه‌های نظارتی مختلف قرار دارد.

* اصلاح پی در پی قانون، ناقض ثبات و مخل برنامه ریزی برای اداره كشور است

رییس‌جمهور با بیان اینكه صادق‌ترین دولت را به چندین تخلف متهم كرده‌اند، خاطر نشان كرد: یكی از اشكالاتی كه عده‌ای به بنده وارد می‌دانند این است كه مسایل و موضوعات مختلف از جمله هدفمندی یارانه‌ها را با مردم مطرح می‌كنم در حالی كه معتقدم دولت هیچ كار محرمانه‌ای ندارد كه بخواهد آن را از مردم پنهان كند.

دكتر احمدی‌نژاد تصریح كرد: در موضوع بانكی تندترین عبارات و اتهامات نسبت به برخی از پاك‌ترین فرزندان ملت در دولت روا داشته شد كه البته فعلاً نیز دولت محلی برای رسیدگی به شكایات خود ندارد.

رییس‌جمهور با بیان اینكه ما می‌خواهیم تا آخرین روز در خدمت ملت كار و تلاش كنیم و در این مسیر هیچ بحث و موضوع سیاسی وجود ندارد،‌ خاطر نشان كرد: ملت بزرگتر از این است كه كسی بخواهد با آن سیاسی برخورد كند.

دكتر احمدی‌نژاد در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینكه قانون اساسی سندی است كه پایه اداره كشور و تنظیم‌كننده روابط همه با هم و مبنای حقوق ملت و مسئولیت‌ها و اختیارات بخش‌های مختلف حكومت است، گفت: بخشی از اختیارات قوای سه‌گانه به نوعی ناظر بر قوای دیگر است، اما معنای آن دخالت قوا در كار یكدیگر نیست.

رییس‌جمهور ادامه داد: البته اقدامات دستگاه‌هایی نظیر نظارت بازرسی كل كشور و بررسی‌های دیوان محاسبات به معنای دخالت در كار دیگران و ناقض استقلال قوا نیست.

دكتر احمدی‌نژاد با اشاره به اینكه برای قوه مجریه نیز اختیاراتی مستقل و ناظر بر سایر قوا وجود دارد، خاطر نشان كرد: دولت هیچگاه در قانون‌گذاری تلاشی برای دخالت نداشته و نخواهد داشت، اما اگر تصمیمات دولت حتی انتساب افراد به مسئولیت‌ها دائماً با طرح و مصوباتی متوقف بشود، حقیقتاً دولت چگونه می‌تواند كار كند.

رییس‌جمهور با بیان اینكه در منطق عمومی اگر قانون بخواهد به صورت پی در پی اصلاح شود در كشور ثبات باقی نخواهد ماند، خاطر نشان كرد: برنامه‌ریزی براساس ثبات ایجاد می‌شود كه در این مسیر باید عناصر ثابت اصلی را مدنظر قرار داده و مطابق با آنها برنامه‌ریزی‌های طولانی مدت شود اما اگر دائماً در قوانین برنامه و بودجه تغییراتی بوجود آید برنامه‌ریزی‌ها مطمئناً دچار مشكل خواهند بود.

* اهمیت مجلس به سرایت دادن دایره اختیارات آن به مرزهای اجرا نیست

دكتر احمدی‌نژاد با بیان اینكه معتقدیم قانون اساسی هندسه‌ای برای نظام حكومتی طراحی كرده كه اگر از تعادل خارج شود كشور آسیب خواهد دید، اظهار داشت: اگر دولت بخواهد در كار سایر قوا دخالت كرده و یا سایر قوا بخواهند در امور اجرایی و اختیارات دولت دخالت كنند، كشور دچار مشكل خواهد شد چرا كه توسعه مرز اختیارات یك قوه به سایر قوا حتماً به ضرر مدیریت كشور خواهد بود.

رییس‌جمهور افزود: جایگاه مجلس به لحاظ مسائل مهم و موضوعات اساسی كشور كه در آن مطرح می‌شود بسیار رفیع است و هرگز اهمیت مجلس به این نیست كه بخواهد دایره اختیارات را به مرزهای اجرا سرایت بدهد چرا كه این كار به نفع هیچ‌كدام از ما نخواهد بود.

دكتر احمدی‌نژاد با اشاره به اصل 138 قانون اساسی كه عنوان می‌كند كه تصویب‌نامه‌ها و آیین‌نامه‌های دولت و مصوبات كمیسیون‌های مذكور در این اصل ضمن ابلاغ برای اجرا به اطلاع رییس مجلس شورای اسلامی می‌رسد تا در صورتی كه آنها برخلاف قوانین بیابند با ذكر دلیل برای تجدید نظر به هیأت وزیران بفرستد، گفت: هر برداشتی كه نمایندگان مجلس از این اصل دارند، دولت نیز در آن مشترك است.

رییس‌جمهور با بیان اینكه در قانون‌گذاری دو مسیر مقدماتی داریم، گفت: یكی طرح نمایندگان است كه اگر 15 نفر از نمایندگان طرحی را ارائه كنند، باید در مجلس مطرح شود، مسیر دوم لایحه‌ای است كه از سوی دولت مطرح می‌شود كه براساس آن، با توجه به اینكه دولت به این نتیجه می‌رسد كه باید كاری در كشور انجام شود، لایحه‌ای را برای تصویب به مجلس ارائه می‌دهد.

دكتر احمدی‌نژاد با اشاره به اینكه اگر لایحه دولت در مجلس به نحوی دگرگون شود كه تشخیص دولت این باشد كه این مصوبه اهداف مورد نظر را محقق نمی‌كند، آیا می‌شود دولت را موظف به انجام آن كرد؟

رییس‌جمهور با اشاره به اصول 75، 113 و 126 قانون اساسی كه در آن عنوان شده كه رییس جمهور مسئولیت امور برنامه و بودجه و امور اداری و استخدامی كشور را مستقیماً برعهده دارد و می‌تواند اداره آن را به عهده دیگری بگذارد، گفت: اگر این قانون از دست رییس‌جمهور خارج شود، چگونه رییس‌جمهور می‌تواند، برنامه، بودجه و امور اداری استخدامی كشور را اداره كند؟

*قانون اساسی اصل و ضامن بقای كشور است

دكتر احمدی‌نژاد با بیان اینكه قانون اساسی اصل و ضامن بقای كشور است و مدیریت اجرایی كشور باید متمركز بوده و استقلال قوا برای هر سه قوه باشد،‌ تصریح كرد: دولت بدنه كارشناسی كل كشور بوده كه متعلق به همه كشور و قوا است.

رییس‌جمهور با بیان اینكه در شرایط سخت كنونی وزرای اقتصادی دولت و رییس كل بانك مركزی بیشتر وقت خود را بخاطر احضار نهادهای نظارتی صرف می‌كنند، گفت: در این شرایط و با اینگونه برخوردها چگونه می‌توانند به كنترل بازار و اوضاع اقتصادی كشور برسند.

دكتر احمدی‌نژاد خاطر نشان كرد: اگر كسی سوء استفاده و تخلفی كرد در هر مسئولیت و قوه‌ای كه حضور دارد باید مورد بررسی قرار گیرد، اما موضوعاتی است كه دچار ابهامات و گزارش‌های تأیید نشده‌ای است كه باید آنها را اداره كرد و كارها را به پیش برد.

رییس‌جمهور با بیان اینكه نمی‌شود یك قوه ولو با دلایل درست دائماً تحت فشار باشد، گفت: این مسائلی كه مطرح می‌شود دعوا نبوده بلكه بیان مشكلات به منظور رسیدن به راهكار و چاره‌جویی است.

دكتر احمدی‌نژاد با تاكید بر اینكه ملت ایران در برابر دشمنان خود دست بسته نیست، خاطرنشان كرد: ظرفیت‌های كشور امكان عمل برتر را برای ما فراهم كرده و باید با همدلی و از موضع خدمت و دفاع از حق ملت كارها را به پیش برده و در مسیر رفع مشكلات و پیشرفت و آبادانی كشور گام برداریم.

رییس‌جمهور با اشاره به ظرفیت های گسترده ملت ایران خاطر نشان كرد: مردمی كه قالی‌ می‌بافند نباید روی حصیر زندگی كنند و ملتی كه روی دریای ثروت نشسته است نباید فقیر داشته باشد و مطمئناً ملتی كه از تاریخ، فرهنگ، تمدن، همت و اراده والا برخوردار است و پیامبر، علی(ع)، حسین(ع) و مهدی(عج) دارد، هرگز در نخواهد ماند و قله‌ها را فتح خواهد كرد.داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 
no 1 canadian pharcharmy online
شنبه 21 مهر 1397 07:31 ق.ظ
<a href="http://canadianonlinexyz.com/">online pharmacy canada</a>
http://canadianonlinexyz.com/
[url=http://canadianonlinexyz.com/]approved canadian online pharmacies[/url]
Cialis online
چهارشنبه 11 مهر 1397 10:59 ق.ظ

Fine info. With thanks.
generic cialis 20mg tablets cialis kamagra levitra we like it safe cheap cialis cialis 30 day trial coupon cialis generico lilly buy generic cialis cialis canada precios cialis peru cialis generika cialis cost
buy cialis online safely
دوشنبه 9 مهر 1397 08:49 ق.ظ

Whoa a lot of wonderful info.
cialis online deutschland cialis prezzo di mercato enter site very cheap cialis cialis sans ordonnance wow cialis tadalafil 100mg acheter cialis kamagra cialis 20 mg effectiveness does cialis cause gout generic cialis review uk cialis 5mg prix
http://cialisyoues.com/
چهارشنبه 28 شهریور 1397 06:03 ق.ظ

Regards! Lots of forum posts.

cialis en mexico precio cialis for daily use generic cialis tadalafil canadian cialis online prescriptions cialis cialis purchasing walgreens price for cialis cialis 10 doctissimo estudios de cialis genricos comprar cialis navarr
http://viagraessale.com/
پنجشنبه 15 شهریور 1397 08:58 ب.ظ

Seriously a lot of useful material.
how to buy cialis online usa cialis uk cialis qualitat buying cialis overnight cialis per paypa cialis daily reviews click now cialis from canada buy cialis online we like it cialis price buying cialis overnight
viagra generic online pharmacy
سه شنبه 13 شهریور 1397 03:18 ب.ظ

Cheers. Loads of forum posts.

how to buy viagra online without a prescription sildenafil viagra sildenafil price uk viagra cheap online uk viagra order uk is buying viagra online safe buy soft viagra viagra for cheap prices kamagra levitra
viagraessale.com
یکشنبه 11 شهریور 1397 08:37 ب.ظ

You have made your point pretty effectively!.
generic cialis at the pharmacy low cost cialis 20mg trusted tabled cialis softabs cialis 30 day sample cialis online holland cialis mit grapefruitsaft cialis sicuro in linea the best choice cialis woman viagra vs cialis buy cialis cheap 10 mg
viabiovit.com/pfizer-viagra-100mg.html
سه شنبه 23 مرداد 1397 08:22 ق.ظ

Nicely put. Thanks!
sildenafil generic how to buy viagra without a prescription cheap generic viagra pills online where can i buy viagra without a prescription buy online pharmacy viagra for men buy viagra prescription online how old do you have to be to buy viagra buy viagra from canada how to get viagra prescription
buying cialis in colombia
دوشنبه 22 مرداد 1397 11:58 ب.ظ

Truly a good deal of excellent tips.
cialis soft tabs for sale prezzo di cialis in bulgaria cialis side effects order a sample of cialis estudios de cialis genricos cuanto cuesta cialis yaho cialis 5 mg scheda tecnica cialis generika in deutschland kaufen order a sample of cialis buying cialis in colombia
Cialis 20 mg
دوشنبه 7 خرداد 1397 01:07 ب.ظ

Thanks a lot! Lots of forum posts.

how does cialis work cialis australian price viagra vs cialis vs levitra cialis en 24 hora acheter cialis kamagra buying brand cialis online buy cialis cheap 10 mg cialis generico online cialis generico milano cialis herbs
Viagra 20mg
چهارشنبه 5 اردیبهشت 1397 08:05 ب.ظ

Superb stuff. Regards!
buy viagra legally can you purchase viagra online order viagra online with prescription buy viagra without consultation uk rx viagra online buy viagra online from canada sildenafil buy online uk age to buy viagra how old to buy viagra buy viagra pills
Cialis canada
شنبه 18 فروردین 1397 09:24 ب.ظ

Nicely put, Kudos.
cialis 20mg cialis patentablauf in deutschland cialis canada on line cialis side effects dangers cialis preise schweiz sublingual cialis online cialis official site buy cialis online nz low dose cialis blood pressure cialis manufacturer coupon
Cialis 20 mg
یکشنبه 5 فروردین 1397 04:55 ق.ظ

You actually expressed this perfectly!
precios cialis peru generic cialis with dapoxetine cialis generico lilly buy cialis uk no prescription we choice cialis pfizer india comprar cialis navarr india cialis 100mg cost buy cialis uk no prescription cialis canadian drugs cialis bula
Buy cialis online
پنجشنبه 2 فروردین 1397 11:50 ب.ظ

Superb tips. Regards.
cialis 5mg billiger cialis online nederland where cheapest cialis cialis purchasing interactions for cialis side effects for cialis we use it 50 mg cialis dose cialis lilly tadalafi cialis para que sirve cialis generico lilly
How can you get taller in a week?
جمعه 6 مرداد 1396 07:49 ب.ظ
I'm really impressed with your writing skills and also with the layout on your blog.
Is this a paid theme or did you customize it yourself?
Either way keep up the excellent quality writing, it is rare to see
a nice blog like this one today.
foot pain getting worse
دوشنبه 12 تیر 1396 06:57 ق.ظ
Hello my loved one! I want to say that this article is awesome, nice
written and come with approximately all important infos.
I'd like to peer extra posts like this.
ameblo.jp
سه شنبه 2 خرداد 1396 04:07 ق.ظ
Do you have a spam issue on this blog; I also am a blogger, and
I was wanting to know your situation; we have developed some nice procedures and we are looking to swap strategies with
others, please shoot me an email if interested.
http://charles5barlow.jimdo.com/2015/08/21/rigid-hammertoes-treatments
یکشنبه 31 اردیبهشت 1396 10:11 ب.ظ
Greetings! Very useful advice in this particular post!
It is the little changes which will make the largest changes.
Thanks a lot for sharing!
plaza.rakuten.co.jp
شنبه 30 اردیبهشت 1396 02:45 ق.ظ
I am really inspired with your writing talents as neatly as with the format in your weblog.
Is that this a paid subject or did you customize it your
self? Either way keep up the excellent quality writing, it is rare
to see a nice blog like this one these days..
manicure
چهارشنبه 13 اردیبهشت 1396 09:32 ق.ظ
Hello! I know this is kinda off topic but I was wondering which blog platform are
you using for this website? I'm getting fed up of Wordpress because I've had problems with hackers and I'm looking at alternatives for
another platform. I would be great if you could point me in the direction of a good platform.
BHW
جمعه 25 فروردین 1396 07:32 ب.ظ
Thanks for every other informative blog. The place else may I get
that kind of info written in such an ideal method? I've a project that I'm just now working on, and
I have been on the look out for such info.
BHW
شنبه 19 فروردین 1396 04:21 ب.ظ
Hi there would you mind letting me know which hosting company
you're utilizing? I've loaded your blog in 3 different internet browsers and I must
say this blog loads a lot quicker then most. Can you recommend a good hosting provider at a fair price?

Cheers, I appreciate it!
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
Admin Logo
themebox Logo