تبلیغات
پایگاه اطلاع رسانی صالحین زنده رود - خبرهای مهم ایران

سال اقتصادوفرهنگ باعزم ملی ومدیریت جهادی

خبرهای مهم ایران

تاریخ:شنبه 17 خرداد 1393-05:25 ب.ظ

 
رئیس حوزه ریاست دیوان عدالت اداری:
هیات مشاوران رئیس دیوان عدالت اعتراض شاکیان مزد را رد کرد
نامه اعتراض کارگران به رای هیات تخصصی دیوان درخصوص شکایت از مزد 92 توسط هیات مشاوران رئیس دیوان عدالت اداری بررسی شده و این هیات نیز مصوبه افزایش مزد 92 را قانونی دانسته است.

رئیس حوزه ریاست دیوان عدالت اداری گفت: نامه اعتراض کارگران به رای هیات تخصصی دیوان درخصوص شکایت از مزد 92 توسط هیات مشاوران رئیس دیوان عدالت اداری بررسی شده و این هیات نیز با قانونی خواندن مصوبه افزایش مزد 92 اعتراض کارگران را مردود دانسته است.

«علی اکبر بختیاری» با اعلام این خبر به ایلنا گفت: هیات تخصصی دیوان عدالت اداری رای به ابطال این شکایت داده و مصوبه مزد 92 را قانونی اعلام کرده بود. اما با توجه به اعتراض کارگران نسبت به این رای و اینکه تنها رئیس دیوان و یا 10 نفر از قضات امکان اعتراض به حکم هیات تخصصی را دارند، رئیس دیوان به هیات مشاوران دستور داد تا نامه اعتراضی کارگران نسبت به این رای را بررسی کنند. هیات مشاوران نیز مصوبه مزد 92 را قانونی دانست و به این صورت پرونده شکایت از مزد 92 بسته شد

وی همچنین در واکنش به اینکه شاکیان این پرونده و برخی حقوقدانان رای هیات تخصصی را مبهم و ناهماهنگ با قانون می دانند گفت: رای دیوان مبهم نیست، تنها مرجع قانونی بعد از مجلس که اختیار استنباط و تفسیر قانون را دارد قاضی پرونده است. استنباط قضات این پرونده این است که طبق معیار ماده 41 قانون کار، در تصویب مزد 92 «به نرخ تورم اعلامی از مراجع رسمی توجه شده است» و به همین علت مصوبه مزد 92 قانونی است

یادآوری می‌شود: تعدادی از کارگران و تشکل های کارگری بعد از اعلام مزد 92، به دلیل آنکه حداقل مزد به اندازه نرخ تورم اعلامی افزایش نیافته است از این مصوبه شورای عالی کار به دیوان عدالت اداری شکایت کردند که در ادامه رسیدگی به این شکایت در تاریخ 24 اردیبهشت گذشته، هیات تخصصی دیوان عدالت اداری این شکایت را باطل و مصوبه مزد 92 را قانونی اعلام کرد

در متن این رای آمده است: « حداقل دستمزد کارگر در سال 92 را به مبلغ روزانه 162375 ریال تعیین نموده اند که با عنایت به مراتب اولاً: با توجه به بند یک ماده 41 قانون صدرالذکر توجه به میزان نرخ تورم پیش بینی شده است و الزامی بر تعیین حداقل افزایش دستمزد کارگران به اندازه ی نرخ تورم وجود ندارد. ثانیاً: شکایت شکات از سوی هیأت تخصصی جهت کسب نظر مشاورین توسط ریاست معظم کل دیوان ارجاع و مشاورین به تاریخ 9/2/93 حداقل دستمزد تعیین شده جهت سال 1392 را منطبق با ماده 41 قانون کار دانسته اند بنابراین مصوبه و بخشنامه معترض عنه خلاف قوانین و مقررات اعلامی تشخیص نگردید و قابل ابطال نمی باشد.»


رئیس سازمان سنجش افزود: دوره ریاست جمهوری محمود احمدی نژاد یکی از واقعیت های تحولات سیاسی ایران است و قطعا در درس های مختلف رشته علوم سیاسی نیز این مقطع از تاریخ سیاسی ایران بررسی می شود.
دکتر ابراهیم خدایی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور در گفتگو با "عصرایران" درباره برخی سؤالات مربوط به دوره ریاست جمهوری محمود احمدی نژاد در آزمون کارشناسی ارشد امسال توضیحاتی ارائه کرد.

وی درباره طرح سؤالاتی درباره احمدی نژاد در آزمون ارشد امسال گفت: سازمان سنجش آموزش کشور به دنبال پیروی یا پیگیری فعالیت های سیاسی نیست و چنین اقداماتی را به ضرر عملکرد خود می داند. سازمان سنجش تنها به معیارهای علمی در سنجش تکیه می کند.

رئیس سازمان سنجش درباره سؤالات مربوط به دوره ریاست جمهوری احمدی نژاد هم تاکید کرد: این سؤالات توسط طیفی از اساتید رشته علوم سیاسی با گرایش های سیاسی مختلف تهیه شده اند.

خدایی ادامه داد: در موضوع تهیه سؤالات آزمون ها، تنها معیارهای علمی و استاندارد مدنظر قرار می گیرند. تنها اساتیدی می توانند برای آزمون کارشناسی ارشد، سؤال طرح کنند که حداقل در 2 ترم منتهی به زمان برگزاری آزمون، سابقه تدریس این درس را داشته باشند.

وی افزود: دوره ریاست جمهوری محمود احمدی نژاد یکی از واقعیت های تحولات سیاسی ایران است و قطعا در درس های مختلف رشته علوم سیاسی نیز این مقطع از تاریخ سیاسی ایران مورد بررسی قرار می گیرد. طرح سؤالات درباره این دوره یا اشاره به آن در سؤالات آزمون ارشد رشته علوم سیاسی نیز در همین راستاست.

به گفته این مقام ارشد سازمان سنجش، این مجموعه در راستای سیاست های وزارت علوم در دولت تدبیر و امید، بخشی از سؤالات نظرسنجی در آزمون کارشناسی ارشد امسال هماهنگ با این سیاست ها مطرح شده بود.

سازمان سنجش آموزش کشور همچنین متن کامل سؤالات کنکور ارشد که در آنها به دوره احمدی نژاد اشاره شده است را به این شرح اعلام کرد:
 
درس : تحولات سیاسی اجتماعی ایران (از مشروطیت تاکنون)
سوال شماره 119 - اولین تلاش جدی برای اصلاح روستاها و بهبود وضعیت روستاییان توسط کدام دولت صورت گرفت؟  
1) دولت مصدق در سال 1331
2) دولت امینی در سال 1341
3) دولت شهید رجایی در سال 1359
4) دولت احمدی نژاد در سال 1384
 پاسخ صحیح : گزینه شماره 1 است.

درس : تحولات سیاسی اجتماعی ایران (از مشروطیت تاکنون)
سوال شماره 125 – علت اصلی پیروزی احمدی نژاد در انتخابات 1384 چه بود؟
1)شعارهای مردمگرایانه و حمایت روشنفکران و هنرمندان
2)حمایت نهادهای حکومتی، حمایت بخش هایی از احزاب اصلاح طلب
3) حمایت جبهه پایداری، گروه آبادگران، مجاهدین انقلاب اسلامی و مراجع تقلید
4)سیاست های انتخاباتی اصولگرایان، شعارهای مردم گرایانه و شکاف در جبهه اصلاح طلبان
 پاسخ صحیح: گزینه 4 است.

درس: تاریخ سیاست خارجی ایران از صفویه تا به امروز  

سوال شماره 248: گسترش روابط با عربستان  ، توسعه روابط با مسکو، ایجاد ثبات در مرزهای شمالی، جنوبی، شرقی و غربی کشور، سعی در هماهنگ سازی توازن قوا در منطقه از جمله اصول اساسی سیاست خارجی ... بوده است.
1)    محمد خاتمی
2)    منوچهر متکی
3)    اکبر هاشمی رفسنجانی
4)    علی اکبر ناطق نوری
 پاسخ صحیح: گزینه 3 است.

1392/06/31-19:08


وزیر صنعت، معدن و تجارت پس از پایان جلسه کمیسیون عمران درباره حادثه آزادراه تهران ـ قم گفت: از نظر ما هم خودرو و هم لاستیک آن استاندارد بوده است.

به گزارش خبرنگار واحد مرکزی خبر، آقای نعمت زاده در جمع خبرنگاران در پاسخ به این پرسش که گفته می شود لاستیک ها وارداتی بوده است تصریح کرد: لاستیک وارداتی بوده اما اینکه چگونه وارد شده است باید بررسی شود.
خبرنگاری پرسید ، آیا لاستیک ها چینی بوده است که وزیر پاسخ داد: هنوز نمی دانیم و باید بررسی کنیم.
آقای نعمت زاده ادامه داد: در جلسه امروز کمیسیون عمران مجلس آقای آخوندی وزیر راه و شهرسازی و دستگاههای مربوط نظرات خود را درباره این حادثه بیان کردند.
وی افزود : هر چند آقای آخوندی بررسیهای خود را انجام داده اند اما هنوز بخشی از بررسیها باقی مانده و قرار است گزارشها کامل شود.
وزیر صنعت در پاسخ به این پرسش که بالاخره چرا هر از گاهی بر سر چنین حوادثی وزارتخانه ها مشکل را به یکدیگر محول می کنند؟ گفت: ما با کسی دعوا نداریم و باید منتظر تکمیل گزارش ها باشیم.
تکلیف دستگاهها در ارائه گزارش حادثه قم به این کمیسیون
همچنین سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: در جلسه امروز این کمیسیون قرار شد دستگاههای مرتبط از جمله پلیس راه و  وزارتخانه های راه و شهرسازی ؛ صنعت ، معدن و تجارت ؛ و  بهداشت و سایر نهادهای مربوط گزارش نهایی خود را درباره حادثه آزادراه تهران ـ‌ قم به کمیسیون عمران برای تصمیم گیری نهایی ارائه کنند.
آقای قادرمرزی نماینده قروه افزود: همچنین در این جلسه مقرر شد کمیته ایمنی راهها فردا تشکیل جلسه دهد و گزارشهای همه دستگاههای مربوط را در باره این حادثه جمع آوری و سپس به کمیسیون عمران ارائه کند.
وی گفت: در جلسه کمیته ایمنی راهها وزارتخانه های اصلی مرتبط و نیز دو نفر از نمایندگان کمیسیون عمران  برای دریافت گزارشهای دستگاههای مسئول حضور دارند.
قادرمرزی در پاسخ به این پرسش که آیا نمایندگان کمیسیون عمران از توضیحات وزرا و مسئولان درباره حادثه قم در جلسه امروز قانع شدند یا خیر گفت: اگر چه نمی توان مسئولیت حادثه اخیر را به مسئولان دوره جدید مرتبط دانست اما در مجموع باز هم نمایندگان قانع نیستند و باید منتظر دریافت گزارشهای دستگاهها ماند.
وی تأکید کرد: مطمئناً نمایندگان مجلس بویژه اعضای کمیسیون عمران تا حصول نتیجه ، موضوع را به طور کامل پیگیری می کنند و به اطلاع مردم می رسانند.
جلسه کمیسیون عمران مجلس درباره حادثه آزادراه قم با حضور دو وزیر
رئیس کمیسیون عمران در جلسه کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی برای پیگیری حادثه تصادف آزاد راه تهران - قم ، خواستار ریشه یابی این گونه حوادث  شد و گفت: به نظر می رسد که با وجود خدمات فراوان توجه به ایمنی در جاده ها در سطح مطلوبی نیست و باید برای آن تدابیری اندیشیده شود.
آقای هاشمی افرود: این حادثه و حوادث مشابه علت های مختلفی دارند، اما نباید با گذر زمان شاهد بی توجهی به حل ریشه ای مشکلات باشیم بلکه این حوادث تکان دهنده باید ما را در اجرای وظایف مان باید بیش از پیش موظف سازد.
وی از همه دستگاه‌های مربوط و دخیل در این موضوع خواست گزارش های خود را در سریع ترین زمان ممکن به کمیسیون عمران ارائه دهند.
در ادامه این جلسه دکتر طالبی رئیس اورژانس کشور با ارائه گزارشی از خدمات رسانی به مصدومان حادثه افزود: ماموران اورژانس حداکثر راس شش و نیم دقیقه در محل حادثه حاضر شدند و با آمبولانس مصدومان را به نزدیکترین بیمارستانها در شهر قم منتقل کردند.
وی گفت: روند بستری و درمان مصدومان مطلوب بود و تا کنون نیز همه مصدومان مرخص و یا مداوا شده اند و تنها یک کودک هفت ساله به دلیل آسیب دیدگی از ناحیه گردن در بیمارستان بستری است اما حال عمومی اش خوب است و به زودی مرخص می شود.
رئیس پلیس راه کشور نیز با بیان اینکه ماموران راهنمایی ورانندگی در موعد مقرر قانونی در محل حادثه حضور یافتند گفت: کار کارشناسی برای پیگیری ابعاد گوناگون علت این حادثه صورت گرفته است و به نتایجی نیز در این باره دست یافته ایم.
سردار مهماندار تاکید کرد: علت اصلی حادثه ، دو پوسته شدن لاستیک سمت راننده اتوبوس اسکانیا بوده در حالیکه شصت درصد لاستیک هنوز بدون استفاده باقی مانده است.
وی افزود: گزارشهای ما فرسودگی لاستیک را نشان نمی دهد بلکه لاستیک دو پوسته شده بود.
نائب رئیس کمیسیون عمران نیز شرکت اتوبوسرانی مربوط را در این حادثه مقصر دانست و گفت: متاسفانه شرکت مربوط در حالیکه در پایانه مستقر بوده کنترل فنی بر اتوبوس ها قبل از حرکت نداشته است.
آقای حسین زاده خواستار توجه به آموزش مستمر رانندگان اتوبوس، فرهنگ سازی در توجه به نکات ایمنی و همچنین حضور پلیس در پایانه ها برای دادن مجوز ایمنی به اتوبوس ها قبل از حرکت شد.
افندی زاده معاون وزیر راه نیز گفت: شیب آزادراه حداکثر پنج درصد بوده است و از این نظر نمی توان گفت آزادراه مشکل  ایمنی داشته است.
وی افزود: شدت برخورد اتوبوس با گاردریل به حدی بود که پس از تخریب گاردریل، تیر روشنایی نیز از جا بطور کامل کنده می شود.
در ادامه نعمت زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: ظاهراً در برخورد دو اتوبوس ضربه به باک اتوبوس باعث اشتعال گازوییل می شود که این اشتعال به سرعت به سایر نقاط اتوبوس تسری می یابد.
وی افزود: البته گزارشها نشان می دهد که اتوبوس استاندارد بوده و شرکت اسکانیای سوئد نیز در مجموع به عنوان یکی از بهترین شرکت‌ها در رعایت استانداردهای ایمنی مطرح است.
نعمت زاده اضافه کرد : هنوز مؤسسه استاندارد درباره این حادثه گزارش خود را ارائه نکرده  این در حالیست که این مؤسسه مدتهاست که از زیر مجموعه وزارت صنعت به زیر مجموعه ریاست جمهوری منتقل شده است.
آقای نعمت زاده گفت: آقای آخوندی وزیر راه نیز مسئول پیگیری حادثه است که در صورت کامل شدن مطالعات، گزارش آن را نیز ارائه خواهد داد.
وزیر راه نیز در این جلسه با ابراز تاسف از این حادثه و تسلیت به بازماندگان گفت: سه کارشناس  را برای بررسی این حادثه ،‌ مستقل از همه وزارتخانه ها تعیین کردم.
وی افزود: در بررسی ها ملاحظه هیچ دستگاهی را نخواهیم کرد چون وظیفه ما در حاکمیت پیگیری حقوق مردم و شهروندان است.
در پایان این جلسه آقای هاشمی رئیس کمیسیون عمران نیز گفت: مطمئناً ما این موضوع را تا حصول نتیجه نهایی پیگیری خواهیم کرد.
وی افزود: گزارشها به کمیسیون باید حداکثر ظرف یک هفته از سوی همه دستگاه‌ها ارائه شود تا ما در مجلس به نتیجه مشترکی برسیم.
وی گفت: گزارش‌ها باید با ارائه علت تامه باشد تا بتوانیم در مجلس تصمیم گیری نهایی کنیم.

1392\06\31 - 3:25 PM

 

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: مسئولان بیمه های درمانی باید در صورت ارزان نشدن داروهای بیماران خاص پاسخگو باشند.

دکتر سید حسن هاشمی در حاشیه مراسم معارفه سرپرست جدید دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در پاسخ به پرسش خبرنگار واحد مرکزی خبر که پرسید به مردم اطمینان می دهید که داروهای بیماران خاص طبق اعلام رییس سازمان غذا و دارو به قیمت سال91برگردد؟، گفت: ما با بیمه ها تفاهم نامه امضا کرده ایم و آنها تعهد کرده اند که این کار را انجام دهند و حالا اگر سئوالی دارید از دکتر نوربخش مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی بپرسید.
وی گفت: وزارت بهداشت هیئتی را برای نظارت بر حسن اجرای تفاهم نامه با بیمه ها موظف کرده است و امیدواریم این تفاهم نامه بدون مشکلی عملیاتی شود.
وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی گفت: بخشنامه حق جذب که وزیر وقت دوره قبل آن را به تبعیت از وزیر علوم ابلاغ کرد، دانشگاه های علوم پزشکی را به سمت فقیر شدن می برد.
همچنین هاشمی در مراسم تکریم و معارفه روسای قدیم و جدید دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در بخشی از سخنان خود گفت: این بخشنامه باعث شده است هر یک از دانشگاه های علوم پزشکی مجبور باشد در پایان هر ماه 15تا20میلیارد تومان و در هر سال در مجموع همه دانشگاه ها باید1000 میلیارد تومان را از بودجه های دیگر خود بردارند و صرف حقوق و دستمزد کارکنان جدید کنند و این نوسازی و تجهیز مراکز درمانی و خدمات آنها را دچار رکود می کند.
وی از همه مسئولان و مدیران نظام سلامت خواست تا برای افزایش سرانه سلامت مردم از محل بودجه عمومی کشور تلاش کنند.
بنابر این گزارش، در این مراسم علاوه بر وزیر بهداشت و معاونانش، روسای دانشگاه های علوم پزشکی ایران و تهران و جمعی از استادان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، دکتر رییس زاده رئیس بسیج جامعه پزشکی و دکتر فرهادی رییس جمعیت هلال احمر ایران نیز حضور داشتند

«آن كسانی كه می‌خواهند در یك كشور یا جامعه‌ای نفوذ پیدا كنند فرهنگ آن جامعه را در مشت خود بگیرند و فرهنگ خود را به آنها تحمیل نمایند، یكی از كارهایشان، معمولاً متزلزل كردن بنیان خانواده است. كما اینكه در خیلی از كشورها این كار را متأسفانه انجام داده‌اند. مردها را بی‌مسئولیت و زنها را بد اخلاق كرده‌اند.»

«از جمله اموری كه در جامعه‌ی ما در میان بسیاری از خانواده‌ها، به این آفت خطرناك ( تكلّف) مبتلا شده است، مسأله‌ی مهم و سرنوشت ساز ازدواج است. به بهانه‌ی انجام آداب و رسوم، آبروداری، حفظ حیثیّت و ارزش نهادن بر دختر و پسر و... این شیرین‌ترین حادثه‌ی زندگی جوانان را به كابوسی وحشتناك تبدیل كرده‌ایم. نتایج تلخ این نگاه بیمار، تعداد زیادی از جوانان را از تشكیل زندگی ناامكید كرده است و تعداد فراوان دیگری را با مشكلات فراوانی در آغاز راه روبه‌رو كرده است.»رهبر انقلاب تا کنون بارها در بیانات خود آسیب شناسی و علت‌یابی در زمینه عدم پیشرفت لازم در بخش سبك و فرهنگ زندگی را ضروری خواندند و با دعوت از اندیشمندان حوزه و دانشگاه، نخبگان سیاسی و فكری، دستگاههای مرتبط با فرهنگ و تعلیم و نیز جوانان به صراحت تاکید كردند: «در این زمینه باید همه به خود نهیب بزنیم و ضمن تلاش جدی برای آسیب شناسی، به چاره جویی و جستجوی راههای علاج بپردازیم.»

به گزارش مشرق، با وجود تاکیدات رهبر انقلاب در مورد ترویج سبک زندگی ایرانی – اسلامی و بیان دغدغه‌های ایشان در خصوص تغییر سبک زندگی ایرانیان بویژه در نسل جوان و در شهرهای بزرگ، اقدام عملی چندانی برای اصلاح روند نادرست کنونی صورت نگرفته‌ است و معضلاتی نظیر کاهش زاد و ولد و ازدواج، رواج زندگی مجردی و ...همچنان روندی رو به رشد دارند.

همزمان با آغاز تبلیغات نامزدهای ریاست‌جمهوری، یکی از مسائلی که در میان هیاهوی رقابت‌های نامزدها تا کنون کم‌رنگ بوده، ارائه طرح و برنامه‌ای جامع برای ترویج سبک زندگی متناسب با ارزش‌های ایرانی – اسلامی بوده است.

غفلت از رسیدگی به این معضلات رو به رشد جامعه، به سوژه‌ای برای رسانه‌های غربی در جهت ناکارآمد نشان دادن سبک زندگی ایرانی – اسلامی تبدیل شده است و تصویری ناهنجار و در تضاد با ساختارهای دینی از جامعه کنونی ایران انعکاس می‌دهند.

جامعه ایران راه جوامع انگلیس و آمریکا را طی می‌کند

نشریه آمریکایی فارین پالیسی در گزارشی از وضعیت فرهنگی داخل ایران، شرایط کنونی نسل جوان را «انقلاب جنسی» می‌نامد که در آن تصویر زنی با پوشش چادر از جامعه ایران در حال محو شدن است. طی سی سال گذشته رفتار اجتماعی جامعه ایران به حدی تغییر کرده است که ایرانیان خارج از این کشور زمانی که به کشور خود باز می‌گردند، از شرایط فعلی حیرت‌زده می‌شوند.

یکی از ایرانیان ساکن لندن پس از بازگشت از ایران می‌گوید: شرایط این روزهای تهران به گونه‌ای است که لندن در برابر آن، شهری سنتی است. وقتی به رفتارهای جنسی جامعه می‌پردازیم، جامعه ایران دقیقا همان راه جوامع انگلیس و آمریکا را – حتی با سرعتی بیشتر – طی می‌کند.

فارین پالیسی در گزارش خود با مراجعه به آمارهای رسمی جمهوری اسلامی که حاکی از کاهش میزان موالید در جامعه ایران است، اینگونه نتیجه‌گیری می‌کند که گرایش جوانان ایرانی به پیشگیری از بارداری و کنترل جمعیت بیش از گذشته و رو به زوال بودن الگوهای سنتی خانواده در جامعه است.

براساس این آمار، ایران طی دو دهه گذشته سریع‌ترین کاهش میزان موالید در تاریخ را تجربه کرده است. رشد سالانه جمعیت ایران در سال 2012 به 1.2 درصد سقوط کرد در حالی‌که این رقم درسال 1986، 3.9 درصد بود. این در شرایطی است که بیش از نیمی از جمعیت ایران زیر 35 سال داشته و در سن زاد و ولد هستند.

40 درصد مردان جوان مجرد هستند/نرخ طلاق در تهران برابر با لندن

به گزارش مشرق، فارین‌پالیسی در ادامه از افزایش سن ازدواج مردان و دختران جامعه ایران می‌نویسد: سن ازدواج در میان مردان ایرانی طی سه دهه گذشته از 20 سال به 28 سال و متوسط سن ازدواج دختران نیز بین 24 تا 30 سال است که نسبت به یک دهه گذشته 5 سال بالاتر رفته است. 40 درصد مردانی که هم‌اکنون به سن مطلوب برای ازدواج رسیده‌اند، در حال حاضر مجرد هستند.

افزایش آمار طلاق نیز از دیگر مسائلی است که این نشریه آمریکایی در گزارش خود آن را پررنگ کرده است. براساس آمارهای رسمی، نرخ طلاق‌های ثبت شده از 50 هزار مورد در سال 2000 به 150 هزار مورد در سال 2010 رسیده است و از هر 7 ازدواج، یکی به طلاق می‌انجامد. این رقم در شهرهای بزرگی نظیر تهران 1 طلاق به ازای هر 3.76 ازدواج است؛ رقمی مشابه نرخ طلاق در انگلستان.

تغییر رویکردها نسبت به ازدواج و طلاق و دگرگونی عظیم در نگاه ایرانیان نسبت به روابط دو جنس، از جمله مهمترین دلایلی است که فارین‌پالیسی برای اوضاع کنونی فرهنگ و سبک زندگی جامعه ایرانی بر می‌شمرد. براساس تحقیقات انجام شده سازمان ملی جوانان در سال 2008، بیشتر پاسخ‌دهندگان «مرد» به این تحقیق گفته‌اند که پیش از ازدواج دست‌کم یک‌بار به نوعی با جنس مخالف رابطه داشته‌اند و 13 درصد از آن‌ها اذعان کرده‌اند که این رابطه منجر به بارداری ناخواسته شده است.

براساس بخش دیگری از این تحقیق، روابط ناسالم هریک از زوجین، یکی از اصلی‌ترین عوامل طلاق در میان زوج‌های ایرانی عنوان شده است.

فارغ از صحت یا نادرستی این آمار، شرایط سخت ازدواج جوانان طبیعتا موجب گسترش روابط خارج از چارچوب و پنهانی در جامعه شده است که آسیب‌هایی نظیر بارداری ناخواسته و سست شدن بنیان‌های خانواده در معنای حقیقی آن نیز اجتناب‌ناپذیر بوده است. بی‌میلی به ازدواج و تجردگرایی نیز از دیگر عوارض این روابط بوده است که همگی زنجیروار جامعه جوان کشور را گرفتار کرده است و علاوه بر اثرات مخرب داخلی، دستاویز حمله به ارزش‌های اصیل ایرانی – اسلامی از سوی معاندان قرار گرفته است تا الگویی ناکارآمد و شکست خورده از انقلاب را به تصویر بکشند.

این گزارش در ادامه به گسترش فحشاء و انتقال آن از سطح زیرزمینی به سطح آشکار خیابانی بویژه در شهرهای بزرگ نیز پرداخته است که به عنوان نمونه و با استناد به آمار منتشر شده در روزنامه انتخاب به تاریخ 1382، آمار رسمی روسپی‌های تهران در آن زمان 85 هزار نفر از سوی مراجع ذی‌ربط اعلام شده بود.

نمونه‌های ذکر از سیاه‌نمایی جامعه ایران در رسانه‌های غربی، همزمان با تبلیغات ضد ایرانی در مسائل اقتصادی، مسئله هسته‌ای، هجوم شبکه‌های ماهواره‌ای به ارکان خانواده ایرانی و سست‌ کردن پایه‌های آن، هشداری برای نامزدهای ریاست جمهوری است که در برنامه‌های خود، همگام و متناسب با اهتمام ورزیدن به بعد اقتصادی جامعه، سبک زندگی و اصلاح روند کنونی – تسهیل ازدواج، ترویج فرهنگ ازدواج، و ... – را نیز دریابند.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 
buy viagra with prescription online
سه شنبه 23 مرداد 1397 07:28 ق.ظ
forum comprare viagra online
cheap viagra birmingham
wholesale cialis suppliers
viagra online
جمعه 15 تیر 1397 01:52 ب.ظ
prescriptions online
generic viagra 100mg
online pharmacy reviews
Foot Issues
دوشنبه 16 مرداد 1396 02:46 ب.ظ
Great website. A lot of helpful information here.
I'm sending it to some pals ans additionally sharing in delicious.
And naturally, thanks on your effort!
How do you stretch your Achilles?
یکشنبه 15 مرداد 1396 06:56 ب.ظ
Everything is very open with a very clear explanation of the challenges.

It was definitely informative. Your website is very helpful.
Many thanks for sharing!
foot pain after walking
دوشنبه 12 تیر 1396 07:05 ق.ظ
Hello my family member! I wish to say that this
post is amazing, great written and include approximately all significant infos.
I'd like to look more posts like this.
foot pain from sciatica
یکشنبه 11 تیر 1396 10:05 ق.ظ
Hi, Neat post. There's an issue along with your website
in internet explorer, might test this? IE nonetheless is the marketplace
leader and a big part of folks will omit your excellent writing because
of this problem.
foot pain arch
یکشنبه 11 تیر 1396 08:59 ق.ظ
Glad to be one of several visitants on this amazing internet site :D.
synonymousparis66.soup.io
سه شنبه 6 تیر 1396 09:58 ق.ظ
Excellent blog post. I definitely love this website. Thanks!
foot pain heel
شنبه 3 تیر 1396 03:29 ب.ظ
First of all I would like to say fantastic blog!
I had a quick question in which I'd like to ask if
you don't mind. I was interested to know how you center yourself and clear your thoughts prior to writing.
I have had a difficult time clearing my mind in getting my
ideas out there. I truly do enjoy writing but it just seems like the first 10 to 15 minutes tend to be lost simply just trying to figure out how to begin. Any recommendations or tips?

Appreciate it!
gingerlacher.snack.ws
دوشنبه 1 خرداد 1396 03:25 ب.ظ
I am actually pleased to read this blog posts which consists of lots of helpful facts, thanks for
providing such data.
linncrisalli.hatenablog.com
یکشنبه 31 اردیبهشت 1396 03:43 ب.ظ
Hi there! I just want to give you a huge thumbs up for the excellent info you have
here on this post. I will be returning to your web site
for more soon.
ancientpreview237.soup.io
شنبه 30 اردیبهشت 1396 01:26 ق.ظ
Hey there would you mind letting me know which web host you're using?
I've loaded your blog in 3 different web browsers and I must
say this blog loads a lot quicker then most. Can you suggest a good hosting provider at a
reasonable price? Thanks, I appreciate it!
Lilia
دوشنبه 25 اردیبهشت 1396 07:06 ق.ظ
bookmarked!!, I like your blog!
manicure
چهارشنبه 13 اردیبهشت 1396 11:17 ق.ظ
Very good info. Lucky me I ran across your website by chance
(stumbleupon). I have book marked it for later!
manicure
چهارشنبه 13 اردیبهشت 1396 06:52 ق.ظ
Heya i'm for the first time here. I found this board and I to find It truly helpful
& it helped me out much. I am hoping to provide something back
and help others such as you helped me.
BHW
جمعه 25 فروردین 1396 07:36 ب.ظ
It's hard to come by educated people about this topic, however, you sound like you
know what you're talking about! Thanks
آموزش برنامه نویسی به شرط چاقو
چهارشنبه 30 بهمن 1392 01:25 ب.ظ
سلام شاید تا بحال شده بخوای برنامه نویسی یاد بگیری ولی نتونستی و هر آموزشی که گرفتی دیدی که به درد نمیخوره - ما اومدیم یه آموزشی زدیم که با دیدنشون مطمئن باشید که برنامه نویسی را یاد میگرید .این یعنی آموزش برنامه نویسی به شرط چاقو اونم با اورانوس تاک | http://oranustalk.com
مهشید
شنبه 18 خرداد 1392 12:42 ب.ظ
سلام وبلاگت خیلی عالیه خوشم اومد.
به منم سر بزن و باهام تبادل لینک کن ! من یه وبلاگ در مورد قالب وبلاگ زدم . تازه راه اندازی کردم خوشحال میشم باهات تبادل لینک داشته باشم.
پاسخ محمد عطایی کچویی : باسلام بام تماس بگیر
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
Admin Logo
themebox Logo