تبلیغات
پایگاه اطلاع رسانی صالحین زنده رود - خبرهای دانشگاههای شهرستان لنجان

سال اقتصادوفرهنگ باعزم ملی ومدیریت جهادی

خبرهای دانشگاههای شهرستان لنجان

تاریخ:چهارشنبه 9 اردیبهشت 1394-05:25 ب.ظ

 

09/03/93

همایش نقش دانشمندان ایرانی–اسلامی درپیشبرد علوم تجربی /   

سومین همایش ملی نقش دانشمندان ایرانی –اسلامی در پیشبرد علوم تجربی امروز در لنجان اصفهان برگزار شد.
دبیر علمی همایش گفت: از46 مقاله رسیده به دبیرخانه همایش 14 مقاله به صورت سخنرانی و 5 مقاله به صورت پوستر ارائه شد.
دکتر بصیره با اشاره به حضور بیش از 100 نفر از اساتید دانشگاه و دبیران آموزش و پرورش در این همایش افزود: بررسی فعالیتهای دانشمندان ایرانی - اسلامی در حوزه علوم تجربی ، در پیشرفت علوم و فنون در جهان ،
در حوزه علوم فنی و مهندسی ، نگاه نقادانه بر علوم تجربی دانشمندان ایرانی - اسلامی و ارتباط آن با علوم نوین و ارائه دستاوردهای جدید علمی دانشمندان ایرانی در علوم پیشرفته را از محورهای مقاله های ارائه شده در این همایش بود.
وی بازشناسی هویت دانشمندان گذشته برای نسل جدید و نقش آنان در علوم نوین جهان را از اهداف برگزاری این همایش عنوان کرد.
در سومین همایش ملی نقش دانشمندان ایرانی -اسلامی در پیشبرد علوم تجربی در لنجان از تلاش های علمی استاد اسفندیار معتمدی از استادان پیشکسوت فیزیک ایران تجلیل و کلنگ احداث پارک کودک ترافیک و علوم و فن آوری با اعتباری بیش از بر 30 میلیارد ریال به زمین زده شد.

93/01/17

به گزارش روابط عمومی واحد لنجان ، هیات رییسه و کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی لنجان روز کاری خود را در 1393 با حضور در جمع کودکان بی سرپرست در شهرستان لنجان آغاز نمودند.


در این دیدار ، حجت الاسلام نظام الدینی كچویی رییس دفتر فرهنگ اسلامی ضمن تبریک سال نو ، خطاب به  مربیان گفت :

پیامبر گرامی فرمودند هر مسلمانی که سرپرستی یتیمی را به عهده بگیرد وبخوبی از عهده ولایت و سرپرستی آن یتیم برآید و دست محبّت بر سر او بکشد به عدد هر مویی که از زیر دستش می گذرد خداوند متعال یک درجه مقام او را بالا می برد و یک ثواب در نامه عمل وی می نویسد و یک گناه از او کم می کند.  

وی ادامه داد بر همه ما واجب است که در این کار بزرگ و خداپسندانه از همدیگر سبقت بگیریم تا این عمل با نیت خالصانه مرضی خداوند متعال واقع شود.

در ادامه این دیدار محسن امینی ریاست واحد ضمن تبریک سال نو و تقارن شروع سال جدید با ایام فاطمیه، با اشاره به جایگاه ایتام در دین مبین اسلام بیان داشت: راه اندازی اینگونه مراکز بسیار مهم بوده و باعث کاهش درد و رنج این کودکان بی سرپرست و بد سرپرست گردیده و موجب شکوفایی و رشد استعدادهای این عزیزان شده است.

وی همچنین از محیط گرم و صمیمی ایجاد شده در این مرکز تشکر نمود و آمادگی دانشگاه را جهت حمایت معنوی هرچه بیشتر اعلام کرد.

در جریان این بازدید ، یکی از مربیان ضمن ارائه توضیحاتی از وضعیت این خوابگاه ادامه داد در این مرکز 8 کودک 8 تا 12 سال نگهداری می گردد که توسط خیرین و هیات مدیره مربوطه با نظارت بهزیستی سرپرستی می شوند. وی با اشاره به مشکلات عدیده این کودکان و نوجوانان افزود : کودکان بی سرپرستی که در اینگونه مراکز نگهداری می شوند به جهت مشکلات زیادی که با آن روبرو هستند نیازمند کمک های بیشتری از طرف مسئولین و خیرین شهرستان می باشند.

در پایان این دیدار هدایایی به کودکان بی سرپرست اهدا شد.

92/11/24

تصویب رشته کارشناسی پیوسته مهندسی برق در دانشگاه آزاد اسلامی واحد لنجان


به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد لنجان، معاون آموزشی و دانشجویی این دانشگاه از تصویب رشته مهندسی برق در مقطع کارشناسی پیوسته توسط شورای گسترش آموزش عالی کشور در این واحد دانشگاهی خبر داد.

منوچهر کرمیان معاون آموزشی و دانشجویی واحد لنجان در این خصوص به خبرنگار آنا گفت: با تلاشهای صورت گرفته، شورای گسترش آموزش عالی کشور با بررسی مدارک و مستندات دانشگاه آزاد اسلامی واحد لنجان پس از تصویب رشته کارشناسی ارشد صنایع با جذب دانشجو در مقطع کارشناسی پیوسته مهندسی برق در بهمن 92 موافقت کرد. منوچهر کرمیان افزود: با توجه به شناسایی نیازهای بازار کسب و کار منطقه و صنایع مجاور رشته ی مهندسی برق از جمله رشته های پرطرف دار در آموزش عالی است که بسیار کاربردی است و متقاضیان زیادی هم دارد. وی با تشریح وضعیت رشته های تحصیلی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد لنجان، در مقطع کارشناسی پیوسته و ناپیوسته برق قدرت، ساخت تولید، عمران، نرم افزار کامپیوتر، صنایع، مکانیک و در مقطع کاردانی پیوسته، الکتروتکنیک، برق صنعتی، کارهای عمومی ساختمان و نرم افزار کامپیوتر ادامه داد: این واحد دانشگاهی در حال حاضر بیش از 2000 دانشجوی فعال دارد که با استفاده از امکانات آموزشی و پژوهشی مناسب ازجمله مجموعه کارگاه ها و آزمایشگاه ها، سایت کامپیوتر، کتابخانه مجهز و ... در محیط علمی مناسب مشغول به تحصیل می باشند.

92/11/12

رشته کارشناسی ارشد مهندسی صنایع در دانشگاه آزاد اسلامی لنجان تصویب شد


رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد لنجان از تصویب رشته کارشناسی ارشد مهندسی صنایع در این دانشگاه خبر داد.

محسن امینی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری اظهار داشت: با پیگیری های صورت گرفته و ارائه مدارک و مستندات به شورای گسترش آموزش عالی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با پذیرش دانشجو در رشته مهندسی صنایع با گرایش صنایع موافقت شد و دانشگاه آزاد اسلامی واحد لنجان از این به بعد پذیرای متقاضیان این رشته خواهد بود. رییس واحد لنجان با بیان اینکه یکی از اهداف اصلی برنامه پنج‌ساله دانشگاه آزاد اسلامی واحد لنجان، گسترش رشته ها در مقاطع مختلف به ویژه تحصیلات تکمیلی است، افزود: این واحد با توجه به هم جواری با صنایع بزرگ کشور از جمله ذوب آهن و صنایع فولاد دارای ظرفیت آموزشی بسیار مطلوب و امکانات و پتانسیل لازم جهت جذب دانشجو است. وی یادآور شد: در حال حاضر دانشگاه آزاد اسلامی واحد لنجان با 2200 نفر دانشجوی در حال تحصیل ، دارای 15 رشته در مقطع کارشناسی ارشد، کارشناسی پیوسته و ناپیوسته و کاردانی پیوسته است و نیز چندین رشته دیگر در مقطع کارشناسی ارشد جهت تصویب نهائی به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ارسال شده است که با تلاش های انجام گرفته در آینده ای نزدیک در این واحد دایر می شود.

92/09/21

نخستین همایش ملی مهندسی صنایع و مدیریت پایدار


به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاداسلامی واحد لنجان نخستین همایش ملی مهندسی صنایع و مدیریت پایدار با شعار «فرصت‌ها و چالش‌ها در تبلور حماسه اقتصادی» با حضور صاحبنظران داخلی و خارجی 20 و 21 آذرماه در دانشگاه آزاد اسلامی واحد لنجان برگزار شد.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد لنجان در مراسم افتتاحیه ، با افتخار به اینکه نخستین همایش ملی مهندسی صنایع و مدیریت پایدار با مشارکت مطلوب اساتید ، پژوهشگران ، صاحبنظران و دانشجویان انجام گرفت. به ویژگی‌های برپایی این همایش اشاره نمود و گفت: اولین ویژگی این همایش نوآوری و نوبودن موضوع بحث مدیریت پایدار و تلاش در جهت ایجاد ارتباط بین مفاهیم پایه این مبحث و راهکارهای مهندسی صنایع، مدیریت و علوم اقتصادی بود. با توجه به شرایط کشور در بعد اقتصادی و نام گذاری سال جاری تحت عنوان «حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی»، مطرح شدن مبحث مدیریت منبع محور و ارتباط آن با شرایط اقتصاد مقاومتی که ما در آن هستیم، دومین ویژگی برگزاری این همایش است. و سومین ویژگی مربوط به عملیاتی کردن مباحث در رابطه با موضوع اصلی همایش، به صورت آکادمیک وعلمی بود. گروه‌های مختلف علمی در این همایش مشارکت کردند، که این موضوع می‌تواند بین رشته‌های مختلف یک هماهنگی وهارمونی به وجود بیاورد.

امینی رییس واحد لنجان و رییس همایش ملی مهندسی صنایع و مدیریت پایدار ، یکی از اهداف برگزاری این همایش را همسطح نمودن پژوهش در کنار آموزش عنوان کرد و گفت: از نظر اینجانب صرفا نباید بُعد آموزشی واحدهای دانشگاهی را در نظرگرفت بلکه باید پژوهش را در کنار آموزش همسطح نموده و ارتباطی عمیق وتنگاتنگ بین دانشگاه وصنعت ایجاد نماییم.

وی با بیان اینکه جامعه ما بسیار نیازمند پژوهش هایی است که به نوآوری وخلق یک فرآیند تولیدی منجر شود افزود: این همایش زمینه خوبی است که دانشجویان و اساتید جوان با مشارکت علمی و ارائه مقالات عزت نفس وخود باوری علمی خود را افزایش دهند. و این اهداف تا اندازه‌ای دراین همایش محقق شده است.

امینی توسعه پایدار را فرآیندی از توسعه دانست که ضمن برآورده کردن نیاز نسل کنونی ، نیاز نسل های آینده را نیز به مخاطره نخواهد انداخت . وی با اشاره به اینکه یکی از اهداف در بحث توسعه ی پایدار، عدالت است ادامه داد: ما همیشه عدالت را توزیع برابر و متناسب می دانیم، لیکن یکی از مقوله های عدالت باید توزیع منابع ، امکانات و درآمد بین نسل ها باشد.

رییس واحد لنجان ضمن تشریح دو محور اصلی همایش افزود: در این همایش ما دو دسته محور اصلی داریم محورهایی که در رابطه با رشته‌های مهندسی صنایع و مدیریت است، و محورهای مرتبط با علوم اقتصادی، محیط زیست وسایر رشته ها

در ادامه دبیر علمی این همایش و رییس باشگاه پژوهشگران جوان واحد لنجان با ارائه گزارش مختصری از روند علمی همایش اظهار داشت : ایده برگزاری همایش ملی مهندسی صنایع و مدیریت پایدار نزدیک به 5 ماه قبل به ذهن دوستان هیات علمی واحد لنجان رسید. همایونی موضوع مدیریت پایدار نسبت به بحث توسعه ی پایدار را بسیار فراتر و گسترده تر عنوان کرد و اضافه نمود: بیشترین بحث هایی که تا کنون در مجامع علمی ایران و دنیا بررسی شده در مورد حفظ محیط زیست و منابع مرتبط با طبیعت بوده است و ما در بحث مدیریت پایدار به فکر حفظ کلیه منابع موجود برای نسل های مختلف بشری هستیم و مطمئنا مهندسی صنایع میتواند راه کار های بسیار خوبی در این مورد ارائه دهد.

دبیر علمی همایش ادامه داد بعد از انجام مقدمات مراسم ، از اواخر مرداد شروع به گرفتن مقالات از پژوهشگران کردیم. تا اواخر مهر ماه بیش از 200مقاله به دبیرخانه رسید که از این بین نزدیک به 100 مقاله پذیرفته شد. از این تعداد 60 مقاله به صورت ارائه حضوری و 40 مقاله دیگر به صورت مقاله پوستر دریافت شد. تمام مقالاتی که به دبیرخانه ی همایش رسید به صورت کامل داوری شد. این وظیفه ی مهم با توجه به اینکه تعدادی از مقالات به زبان لاتین بود بر عهده 40 نفر از اعضای کمیته ی علمی بود که از دانشگاه های سراسری ایران و دانشگاه های معتبر دنیا از جمله کانادا ، آلمان ، قطر ، الجزایر و مالزی به دقت هر چه تمام تر بررسی شد که پس از اصلاح ، مقالات منتخب، در مجموعه ی مقالات همایش منتشر شد. و انشاالله اوایل سال 93 پس از داوری مجدد مقالات برتر توسط مجله علمی پرتانیکا که یک مجله نمایه شده در پایگاه داده SCOPUS و پایگاه داده مجلات جهان اسلام ISC است، منتشر خواهد شد.

 شاهین ، عضو برجسته هیات علمی دانشگاه اصفهان به عنوان سخنران بعدی همایش اضافه نمود: برای ساختن کشوری بزرگ باید قدمهای بزرگ برداشته شود. باید به جوانان میدان داد و در یک حرکت اعتدالی از تجربه و کسوت بزرگان هم بهره جست. باید فرهیختگان هم مورد تکریم قرار گیرند چون جوانان امروز ما بزرگان فردا خواهند بود.

دانشیارگروه مدیریت دانشگاه اصفهان با بیان اینکه بحث من با چرخه های متعدد سر و کار دارد، پایداری و مفهوم پایداری را در گرو چرخش این چرخه ها دانست و عنوان کرد: بزرگترین چالش، استفاده از نظام های بهبود پایش و نگهداشت آنهاست. نقطه ای که این همایش به زیبایی بر آن انگشت گذاشته است.

وی با اظهار این مطلب که دربحث توسعه پایدار آنچه مطرح می باشد توسعه متوازن درابعاد اقتصادی ، اجتماعی و محیط زیست به صورت متوازن است افزود: زمانی که ما درکشورمان با آلودگی و خطرات اجتماعی روبرو هستیم وهمزمان نیز درراستای برنامه های توسعه گام برمی داریم ، باید نسبت به کدهایی مثل عدالت محوری،تدوین حقوق شهروندی و نهایتاً تحقق آرمان و بهبود جایگاه جمهوری اسلامی ایران در منطقه ، نگاه ویژه کرد.

 آرش شاهین با اشاره به اینکه رویه هارا می توان تغییر داد افزود: اعتقاد به ارزشهایمان داریم . در آنها تردیدی نیست ولی نگاهمان را می توانیم تغییر دهیم ،چون میخواهیم حرکت کنیم نه اینکه ایستا باشیم. و ما برای این حرکت به شریان جدید نیاز داریم . وی با اشاره به اینکه این شریان باید از یک مغز متفکر،آینده نگر، اعتدال محور و خرد ورز سرچشمه گیرد وحرکت کند افزود: ما نمیتوانیم علم را وسیله قرار دهیم چون علم و دانش بنیان بودن ، زمینه حرکت و پیشرفت ما درالگوی اسلامی و ایرانی پیشرفته است .

شاهین با بیان اینکه کیفیت یک سفراست نه یک مقصد ادامه داد: سرآمدی که در فرهنگ ما ایرانیان است باید متجلی شده و به بهبود مستمرنگاه خاص داشته باشیم . آرمانها نشانگر دید بلند مدت در رسیدن به مقاصد است و در کنارآرمان ها، بیشتر اهداف ، کوتاه مدت و قطعی هستند. ما نباید هدف نهایی و غایت آرزوهایمان را بر اهداف کوچک و زود بازده متمرکز کنیم . و باید کوته انیشی ، خردنگری و عدم دور اندیشی را از خودمان دور کنیم .

در ادامه زاکی صاری استادتمام دانشگاه تلمسن الجزایر و استاد مدعو دانشگاه فنی نانت فرانسه به عنوان مهمان ویژه همایش ضمن اظهار خوشحالی از حضور در جمع اندیشمندان ایرانی، ابراز امیدواری کرد که این همایش در سالهای آینده به صورت بین‌المللی و با مشارکت بیشتر پژوهشگران ایرانی و سایر کشورها برگزار گردد. وی در سخنانش به تشریح دو مساله توسعه پایدار و مدیریت پایدار پرداخت.

در حاشیه این همایش علی صنایعی استاد تمام گروه مدیریت دانشگاه اصفهان به عنوان سومین سخنران ویژه گفت: ما در بحث جهانی شدن دو بحث تجارت جهانی و همچنین تهدیدهایی که کشور ایران از لحاظ تحریم با آن مواجه شده است را در نظر داریم. و این مسائل در رابطه با مباحث علمی ، ارتباط مدیریت پایدار و آینده پژوهی است که باید در بحث مدیریت کلان کشور به آن توجه شود.

استاد مدعو دانشگاه USM مالزی روند جهانی شدن را 5 ویژگی ، اهمیت شرکت ها در نظام جهانی ، گستردگی بازارهای پولی و مالی ، گسترش ارتباطات ماهواره ای و شبکه های کامپیوتری ، گسترش شبکه حمل و نقل بین المللی و تقسیم کار گسترده عنوان و ادامه داد : دین ما اسلام است. و باید جهانی شدن را از پیامبر، امامان و رهبرمان بیاموزیم. امام(ره) فرمودند : نپرسید دولت برای ما چه می کند بگویید ما برای دولت چه می کرده ایم.

در ادامه ، به منظور بزرگداشت علی صنایعی ، از این مقام علمی و پژوهشی با اهداء هدایا تقدیر شد که با تشویق پرشور حاضرین همراه بود. 

در مراسم اختتامیه این همایش ، وسیلی ، معاون پژوهشی واحد و دبیر اجرایی همایش از حامیان مالی و معنوی این همایش یعنی شهرداری و شورای اسلامی شهر سده لنجان ، شرکت "لورچ" تولیدکننده لوازم خانگی ، شرکت کار و تدبیر پوریان ، شرکت لوله و تجهیزات سدید ، باشگاه پژوهشگران جوان واحد لنجان ، دانشگاه اصفهان ، مجله پرتانیکا ، انجمن مدریت آموزشی ایران ، منطقه چهار و مجموعه دانشگاه های آزاد استان اصفهان ، و کلیه ی پژوهشگرانی که با ارائه مقاله به غنای علمی این همایش افزودند تشکر و قدردانی نمود.

در حاشیه مراسم اختتامیه محمدی شهردار شهر سده لنجان با اشاره به اینکه این همایش افتخاری برای شهر سده وشهرستان‌ لنجان است افزود: بحث مدیریت پایدار امروزه یکی از مسائلی است که در شهرداریها با آن روبرو هستیم. وی اظهار امیدواری نمود که دیدگاهها و مقالات علمی مطرح شده توسط کارشناسان و متخصصان در همایش ملی مهندسی صنایع و مدیریت پایدار در دستور کار مدیران شهری قرار گیرد.

در ادامه نماینده مردم شهرستان لنجان در مجلس شورای اسلامی با تشکر از برگزار کنندگان همایش ملی مهندسی صنایع و مدیریت پایدار گفت : برگزاری موفق این همایش انتظار ما را از دانشگاه آزاد اسلامی واحد لنجان جهت برپایی یک همایش بین المللی بالا برد.

منصوری با اشاره به چشم انداز و برنامه توسعه کشور بیان کرد: ما استراتژی داریم ، اهداف نیز مشخص است اما در قسمت برنامه ریزی و اجرا با مشکل مواجه هستیم. وی ادامه داد : برای رسیدن به توسعه پایدار باید مبحث مهندسی صنایع در کشور نهادینه شده و به صورت علمی و کارشناسی با آن برخورد گردد.

این همایش دو روزه در دو نوبت صبح و عصر با سخنرانی مقالات همایش با موضوع مدیریت پایدار تکنولوژی با رویکرد سازمان UNIDO توسط سیدجعفر گلستانه و با داوری محسن امینی خوزانی، علی صنایعی، و مهراب بحری برگزار گردید، که با استقبال حاضرین در مراسم افتتاحیه همایش قرار گرفت.

همایش ملی مهندسی صنایع و مدیریت پایدار ، با محورهای زنجیره تأمین و لجستیک، مدیریت پایدار تولید، مدیریت پایدار پروژه، مدیریت پایدار منابع انسانی، مدیریت ارزش و مدیریت پایدار، فناوری اطلاعات و مدیریت پایدار، خلاقیت، کارآفرینی و مدیریت پایدار، مدیریت پایدار و رشد اقتصادی، مدیریت پایدار، مزیت نسبی و بهره‌وری منابع، مدیریت پایدار و مدیریت استراتژیک، نقش مدیریت پایدار در تحقق حماسه اقتصادی، مدیریت پایدار و اقتصاد مقاومتی و با حضور استادان و صاحبنظران از جمله پروفسور زکی ساری، پروفسور علی صنایعی، دکتر آرش شاهین، دکتر مهدی کرباسیان، دکتر محمدعلی نادی، دکتر علی جهان ، دکتر شیرویه زاد ، دکتر دبستانی ، دکتر مسعود نصری در تالار اردیبهشت اصفهان و دانشگاه آزاد اسلامی واحد لنجان برگزار گردید.

 در پایان از اعضای هیات علمی همایش علی صنایعی ، آرش شاهین و زاکی صاری از الجزایر و سایر اعضای هیات علمی با تقدیم لوح سپاس و تندیس همایش تقدیر بعمل آمد . و با اهداء جوایز از ارائه کنندگان مقالات برتر در دو بخش ارائه حضوری و پوستر تقدیر گردید.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 
viagra online
جمعه 15 تیر 1397 05:56 ب.ظ
best canadian mail order pharmacies
viagra online
canadian pharmacies
How long does it take to recover from Achilles injury?
دوشنبه 16 مرداد 1396 01:19 ب.ظ
Hi! Do you know if they make any plugins to safeguard against hackers?
I'm kinda paranoid about losing everything I've worked hard on. Any tips?
What do you do for a strained Achilles tendon?
یکشنبه 15 مرداد 1396 05:55 ب.ظ
Hey very interesting blog!
Foot Issues
یکشنبه 15 مرداد 1396 02:43 ب.ظ
Greetings! Very useful advice in this particular post!
It is the little changes which will make the largest changes.

Thanks for sharing!
How do you get taller in a day?
شنبه 7 مرداد 1396 07:45 ق.ظ
Excellent beat ! I wish to apprentice while you amend
your site, how can i subscribe for a blog web site?
The account helped me a acceptable deal. I had been a little bit acquainted of this
your broadcast provided bright clear idea
What is a heel lift?
شنبه 31 تیر 1396 06:31 ق.ظ
This design is incredible! You obviously know how to keep
a reader entertained. Between your wit and your videos, I was almost moved to start my own blog (well,
almost...HaHa!) Wonderful job. I really enjoyed what you had to say,
and more than that, how you presented it. Too cool!
http://testedslogan8843.jimdo.com/2016/02/21/shoe-lifts-for-leg-length-discrepancy
جمعه 30 تیر 1396 05:49 ب.ظ
Good day! Do you know if they make any plugins to protect against hackers?
I'm kinda paranoid about losing everything I've worked hard
on. Any suggestions?
How do you stretch your Achilles?
شنبه 24 تیر 1396 08:34 ق.ظ
Thank you a bunch for sharing this with all people you actually recognise what you are talking about!
Bookmarked. Please additionally talk over with my web
site =). We may have a hyperlink change arrangement among us
foot pain exercises pdf
یکشنبه 11 تیر 1396 02:17 ب.ظ
What's up i am kavin, its my first occasion to commenting anywhere, when i
read this paragraph i thought i could also make comment due to this brilliant piece of writing.
bonnervwitmjostm.snack.ws
سه شنبه 6 تیر 1396 09:47 ق.ظ
Hello Dear, are you really visiting this web site daily, if so afterward you will
without doubt obtain pleasant experience.
foot pain and numbness
شنبه 3 تیر 1396 05:17 ب.ظ
You can certainly see your expertise within the work you write.
The arena hopes for more passionate writers like you who are not afraid to
say how they believe. Always go after your heart.
http://heatherklehn.jimdo.com
دوشنبه 1 خرداد 1396 04:16 ق.ظ
When someone writes an post he/she maintains
the idea of a user in his/her brain that how a user can know it.
So that's why this piece of writing is perfect. Thanks!
http://tommyeSaid.jimdo.com/2015/06/22/hammer-toe-relief-without-the-need-for-surgery
یکشنبه 31 اردیبهشت 1396 06:29 ب.ظ
Everything is very open with a clear description of the issues.
It was truly informative. Your website is very helpful.
Thanks for sharing!
alma2jones20.jimdo.com
شنبه 30 اردیبهشت 1396 01:27 ق.ظ
I am not sure where you're getting your info, but great
topic. I needs to spend some time learning more or understanding more.
Thanks for fantastic info I was looking for this information for my mission.
Dyan
دوشنبه 25 اردیبهشت 1396 12:16 ب.ظ
Hi, I do think this is an excellent site.

I stumbledupon it ;) I'm going to return once again since i have saved as a favorite it.
Money and freedom is the greatest way to change,
may you be rich and continue to help other people.
manicure
سه شنبه 22 فروردین 1396 08:20 ق.ظ
Generally I don't learn article on blogs, however I would like
to say that this write-up very forced me to take a look at
and do it! Your writing taste has been surprised me. Thank
you, very great article.
manicure
پنجشنبه 17 فروردین 1396 06:48 ب.ظ
I'd like to thank you for the efforts you've put in penning this site.
I am hoping to view the same high-grade content by you later
on as well. In truth, your creative writing abilities has encouraged me to get my own, personal site
now ;)
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
Admin Logo
themebox Logo