تبلیغات
پایگاه اطلاع رسانی صالحین زنده رود - خبرهای شهرستان لنجان 92

سال اقتصادوفرهنگ باعزم ملی ومدیریت جهادی

خبرهای شهرستان لنجان 92

تاریخ:جمعه 23 اسفند 1392-01:00 ب.ظ

 

92/12/23

مهندس سجاد فرماندار محترم شهرستان : حركت بر اساس اقتصاد دانش محور یكی از برنامه های مورد انتظار اقتصاد مقاومتی است

جلسه كارگروه توسعه اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان لنجان به ریاست مهندس سجاد فرماندار شهرستان لنجان و با حضور اعضاء در محل فرمانداری تشكیل گردید در ابتدای جلسه

مهندس سجاد با اشاره به سالروز تشكیل بنیاد شهید و امور ایثارگران و تجلیل شهدا و سرداران شهید شهرستان از حضور اعضاء تشكر نموده و بر فعالیت بیشتر كارگروه و جدیت در پیگیری موضوعات مرتبط و جلب و جذب سرمایه گذاران خصوصاً در بحث گردشگری تاكید كردند . وی در ادامه افزودند برگزاری جلسات بصورت ماهیانه و حضور شخص مدیران دستگاهها یا نماینده تام الاختیار در جلسه مورد انتظار اینجانب است سپس با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در خصوص اقتصاد مقاومتی و تاكید ریاست محترم جمهور و ابلاغ برنامه اقتصاد مقاومتی افزودند ایجاد امنیت اقتصادی با تكیه بر مردم با تاكید بر اصل 44 ، افزایش ثروت ملی ، توزیع عادلانه ثروت ، پشتیبانی از بخش های مختلف اقتصادی با تقویت صرفه تولید ، اهتمام مردم بر مصرف تولیدات و حركت بر اساس اقتصاد دانش محور از برنامه های ابلاغی و مورد انتظار اقتصاد مقاومتی است وی در ادامه با اشاره به آسیب شناسی فاز اول هدفمندسازی یارانه ها و اجرای دوم این قانون در سال جدید و بررسی نحوه افزایش تدریجی طرح های حامل های انرژی و اهداف مثبت خصوصاً  گسترش چتر حمایتی دولت از مجموعه اقتصادی و كارآمدی بنگاههای اقتصادی را جزء سیاستهای دولت محترم نامید .

92/12/08

به ریاست مهندس سجاد سرپرست فرمانداری شهرستان لنجان و با حضور اعضاء در محل فرمانداری تشكیل گردید

جلسه ستاد صیانت از حریم امنیت عمومی و حقوق شهروندی به ریاست مهندس سجاد سرپرست فرمانداری شهرستان لنجان و با حضور اعضاء در محل فرمانداری تشكیل گردید

در ابتدای جلسه مهندس سجاد ضمن تقدیر و تشكر از خدمات انجام شده دایره صیانت از حقوق شهروندی را بسیار وسیع دانست و با اشاره به آیات قرآن و احادیث در بحث حق الناس به ضرورت آسیب شناسی در كلیه موارد مربوط و همچنین بازرسی محسوس و غیر محسوس از ادارات و تشویق دستگاهها و كارمندان نمونه تاكید كردند وی در ادامه كار در حوزه عفاف و حجاب را بصورت ریشه ای و نه صرفاً قهریه ای دانستند و همكاری متقابل ارگانهای دولتی و مردم را خواستار شدند در ادامه مباشری معاون فرماندار با اشاره به تغییرات انجام شده در ستاد صیانت و كمیته های زیرمجموعه خواستار پیگیری اجرای برنامه های 12 گانه ابلاغی ستاد صیانت شدند . وی بحث امور ستادی ، تبلیغات محیطی ، تشویقی و آموزشی و همچنین ابتكارات و خلاقیت كاركنان را از مباحث مورد نیاز و ابزار كار برنامه های 12 گانه ستاد صیانت اعلام كرد و افزود ادارات می بایست زمینه همكاری و مشاركت همكاران را برای خدمت تهیه و به مردم انجام دهند .

92/12/04

معاون فرماندار لنجان در جلسه ستاد تسهیلات نوروزی

جلسه ستاد تسهیلات سفرهای شهرستان لنجان به ریاست آقای مباشری معاون فرمانداری لنجان و با حضور اعضاء در محل فرمانداری تشكیل گردید .

در این جلسه آقای مباشری با اهمیت به لزوم آمادگی اعضاء ستاد تسهیلات در ایام نوروز بر ضرورت برنامه ریزی لازم در خصوص خدمات رسانی به مسافرین و میهمانان نوروزی تاكید كردند . وی جاذبه های متنوع گردشگری شهرستان مانند عبور رودخانه زاینده رود ، كوه شاه لولاك ، حاشیه رودخانه ، مناظر كوهستانی شهر باغبهادران ، پارك ساحلی شهرهای زرین شهر ، زاینده رود ، سده و چمگردان و امامزاده شاهخراسان و آثار تاریخی متعدد در شهرستان را عامل حضور میهمانان در شهرستان ذكر كردند و افزودند تماس دستگاههای اداری و اجرایی شهرستان طبق سنوات سالهای گذشته می بایست نسبت به تنظیم لیست كشیك اقدام نمایند .

92/12/03

با تلاش مأموران پلیس مبارزه با مواد مخدر فرماندهی انتظامی شهرستان لنجان حدود یک میلیلون نخ سیگار خارجی قاچاق از زیر بار پیاز یک کامیون عبوری کشف شد.


به گزارش پایگاه خبری پلیس ، شرهنگ رضا عرب عامری فرمانده انتظامی شهرستان لنجان گفت:

مأموران پلیس مبارزه با مواد مخدر این فرماندهی در اجرای مأموریت های محوله خود حین کنترل خودروهای عبوری به یک دستگاه خودردوی کامیون ایسوز مشکوک و آن را متوقف کردند.

وی افزود: مإموران با هماهنگی مقام قضایی از خودرو بازرسی به عمل آوردند که در بازرسی از زیر بار پیاز آن تعداد 999 هزار و 600 عدد نخ سیگاز به همراه تعدادی البسه خارجی قاچاق را کشف کردند.

این مقام مسوول عنوان داشت : در این رابطه خودرو توقیف و راننده آن به جرم حمل و جابجایی کالای قاچاق دستگیر  و جهت سیر مراحل قانونی تحویل قضایی داده شد.

92/11/30

برد و باخت در نظام ما معنا ندارد / قهرمانان واقعی شهدای گرانقدر ما هستند

شهدا با فداکاری خود ، موجبات آسایش و امنیت ما را  فراهم کردند . فرماندار شهرستان لنجان در آئین افتتاحیه ی مسابقات فوتسال دهه ی فجر شهر زاینده رود با بیان این مطلب گفت :

در نظام ما برد و باخت معنا ندارد و قهرمانان واقعی ، شهدای گرانقدر ما از سال 1342 تا امروز هستند .مهندس سید محسن سجاد با تقدیر از برگزار کنندگان مسابقات فوتسال دهه ی فجر گفت: خوشحالم که در شهرستانی خدمت می کنم که جوانانی پرتحرک و پرشور و نشاط دارد . وی افزود: با ورزش به سلامت جسم ، روح و روان می توان دست یافت که مقدمه ی غلبه بر هوای نفس و تحقق فرمایش مولای متقیان حضرت امام علی (ع) است که فرمودند: قهرمان واقعی کسی است که بر هوای نفس خود غلبه کند گفتنی است این مسابقات بین 15 تیم شهر زاینده رود برگزار شده بود که در پایان ، از تیم های برتر و دست اندرکاران این مسابقات با اهدای کاپ ، لوح و جوایز نقدی تجلیل و قدردانی شد.

92/11/28

صعود تیم هیات کوهنوردی شهرستان لنجان به ارتفاعات دولو و قله کرکس


به گزارش روابط عمومی اداره ورزش و جوانان شهرستان لنجان، هیات کوه نوردی شهرستان در ایام دهه فجر اقدام به برگزاری کوه پیمایی و کوهگشت خانوادگی با حضور اعضای این هیات و صعود به ارتفاعات دولو در منطقه شاهخراسان نمود.

گفتنی است در این برنامه به دلیل برفی بودن کوهستان، تعداد 30 نفر از شرکت کنندگان موفق شدند به این قله صعود نمایند.

 همچنین در آخرین برنامه این هیات، تیم کوهنوردی با شرکت 19 نفر از اعضا در روز جمعه 25 بهمن ماه موفق شد به قله کرکس با ارتفاع ۳۸۵۰ متر صعود  کند.

92/11/27

دستگری چوپان دروغگو با سکه های تقلبی


فردی کلاهبردار که با ارسال پیامک و با مضمون دروغین اینکه "من یک چوپانم" اقدام به فروش سکه‌های تقلبی و کلاهبرداری 200 میلیون ریالی کرده بود، توسط مأموران انتظامی شهرستان لنجان دستگیر شد.

سرهنگ رضا عرب‌عامری فرمانده انتظامی شهرستان لنجان، اظهارکرد: در پی شکایت فردی مبنی بر کلاهبرداری میلیونی از وی، موضوع به صورت ویژه در دستور کار مأموران انتظامی این شهرستان قرار گرفت. وی به اظهارات فرد مالباخته درباره چگونگی وقوع کلاهبرداری اشاره کرد و گفت: چندی پیش پیامکی تحت اینکه چوپانی هستم اهل یکی از استان‌های همجوار و در حین چرای گوسفندان مقادیر زیادی سکه طلا پیدا کرده‌ام و با استخاره شماره تلفن شما را پیدا کرده‌ام و چون که بی‌سواد هستم نمی‌دانم سکه‌ها را چه کار کنم و شما به من کمک کنید، مالباخته ادامه داد که با تماس این فرد، وی فریب سخنانش را خورده و در دیداری که با این فرد شیاد داشتم، تعداد زیادی سکه تقلبی را به مبلغ 200 میلیون ریال خریداری کردم. بعد از اینکه متوجه شدم تمامی سکه‌ها تقلبی هستند، به پلیس مراجعه و شکایتم را ارائه کردم. فرمانده انتظامی لنجان پس از اظهارات فرد مالباخته گفت: ماموران موضوع را به صورت ویژه در دستور کار خود قرار دادند و موفق شدند با اخذ نیابت قضایی متهم را در یکی از شهرستان‌های استان همجوار شناسائی و  دستگیر نمایند.  وی ادامه‌داد: متهم پس از حضور در پلیس آگاهی به بزه انتسابی اعتراف کرد و در این خصوص پرونده قضایی تشکیل و وی به مراجعه قضایی تحویل شد.

92/11/22

مردم شهرستان لنجان در راهپیمایی 22 بهمن حضور گسترده داشتند


مردم لنجان امسال پرشورتر از سال های گذشته در راهپیمایی 22 بهمن شرکت کردند

به گزارش خبرنگار ایلنا، مردم شهرستان لنجان روز سه شنبه با حضور گستره خود در راهپیمایی 22 بهمن، سالروز پیروزی انقلاب اسلامی را گرامی داشتند و پشتیبانی خود را از نظام جمهوری اسلامی اعلام کردند.
در مراسم راهپیمایی شهرستان لنجان که با حضور گسترده اقشار مختلف مردم در شهرهای زرین شهر، فولادشهر، ورنامخواست، چمگردان، سده لنجان، باغبهادران، چرمهین ، زاینده رود، باغشادوكچوییه برگزار شد، پرچم کشورهای رژیم صهیونیستی و آمریکا به آتش کشیده شد.
راهپیمایان با شعارهای « جمهوری اسلامی پاینده باد »، « مرگ بر اسرائیل»، «مرگ بر آمریکا »، «آمریکا مرگ به نیرنگ تو» انرژی هسته ای حق مسلم ماست وفاداری خود را به انقلاب اسلامی ایران و انزجار از استعمارگران را اعلام کردند.
مردم لنجان همچنین با در دست داشتن پلاکارهایی، بر حمایت از نظام و تبعیت از مقام معظم رهبری ،حمایت از آرمانهای مقدس نظام جمهوری اسلامی و آرمانهای امام راحل و رهبری پافشاری کردند.

92/11/20

برای همکاری در حوزه پیشگیری از آسیب های فرهنگی اجتماعی آماده ایم


برای همکاری در حوزه پیشگیری از آسیب های فرهنگی اجتماعی آماده ایم. معاون مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان در آئین تجلیل از کارگران شاخص و کارآفرینان برتر شهرستان لنجان با بیان این مطلب گفت:

تقویت مسائل فرهنگی و ورزشی کارگران در ارتقای نشاط و جلوگیری از بروز آسیب های اجتماعی موثر است. مهندس پرنده با اشاره به ضرورت توجه به فعالیت های فرهنگی و آموزشی در حوزه کار تصریح کرد: برای برگزاری دوره های کارآفرینی، مسابقات کارگری قرآن و نهج البلاغه، یادواره شهدای کارگر شهرستان لنجان، شناسایی کارگران و کارآفرینان نمونه آماده همکاری با فرمانداری و دیگر ارگان های ذیربط هستیم. وی همچنین با تبریک انتصاب مهندس سیدمحسن سجاد به عنوان فرماندار شهرستان لنجان گفت: جای تبریک به مردم شهرستان دارد که در دولت تدبیر و امید، فرمانداری برای این شهرستان انتخاب شده که از متخصصین حوزه اشتغال، سیاسی و اجتماعی است و بنده نیز به خاطر حضور در این جمع افتخار می کنم. 

92/11/19

دهه فجر دهه اقتدار و سرافرازی ملت مسلمان و انقلابی ایران است


جلسه ستاد دهه مبارک فجر شهرستان لنجان به ریاست مهندس سجاد سرپرست فرمانداری شهرستان لنجان، مباشری معاون فرمانداری و رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی شهرستان لنجان

و سایر اعضاء در محل فرمانداری تشکیل و در خصوص هماهنگی راهپیمایی یوم ا... 22 بهمن و هر چه با شکوه برگزار نمودن آن بحث و تبادل نظر انجام گرفت . در ابتدای جلسه مهندس سجاد سرپرست فرمانداری شهرستان لنجان  ضمن تبریک دهه مبارک فجر و ولادت با سعادت حضرت امام حسن عسگری علیه السلام از عوامل دست اندرکار ستاد دهه مبارک فجر تقدیر و تشکر نمود. وی در ادامه دهه مبارک فجر را دهه اقتدار ، عزت و سربلندی ملت سرافراز و قهرمان نامیدند و یاد امام و شهدا را گرامی داشتند .

 

   92/11/13
در آئینی ضمن تکریم فرماندار سابق

به گزارش خبرنگارما از لنجان،

سیدمحسن سجاد به عنوان فرماندار جدید شهرستان لنجان معرفی شد

در آئینی که پیش از ظهر امروز باحضور استاندار اصفهان،‌ مدیرکل سیاسی و هیئتی از استانداری اصفهان، ائمه جمعه، رئیس محترم دادگستری،‌دادستان محترم عمومی و انقلاب و دیگر اعضای شورای تامین، فرمانداران پیشین و جدید و معاون فرمانداری شهرستان، مدیران صنایع،‌ بخشداران،‌شهرداران و روسای شوراهای اسلامی شهر و روستا، خانواده معظم شهدا، جانبازان و ایثارگران هشت سال دفاع مقدس و دیگر اقشار مردم حضور داشتند از خدمات عباس اقبال در طول تصدی پست فرماندار شهرستان لنجان تقدیر و تجلیل و در ادامه، مهندس سیدمحسن سجاد به عنوان فرماندار جدید شهرستان لنجان معرفی شد. 


 

 

 

 

 


 

 

 

92/11/12

ضرورت هوشیاری مسئولان کشور مقابل توطئه‌های دشمنان


به گزارش خبرگزاری  از لنجان، حجت الاسلام و المسلمین قاسم باقریان در خطبه های این هفته نماز جمعه زرین شهر با اشاره به به جایگاه برجسته ایران در دنیا اظهار کرد: همه مسئولان و مردم باید در دهه فجر دستاوردهای انقلاب را به دنیا برسانند و اگرچه مشکلات فراوانی در کشور داریم اما باید در کنار خوبی ها به مقابله ورفع مشکلات بپردازیم.

وی افزود: در دهه فجر باید امید را در بین مردم تقویت کنیم زیرا عزت و عزتمندی نظام اسلامی، یکی از دستاوردهای مهم انقلاب بوده و دشمنان انقلاب با درک صحیح این نکته که پرچم ایران اسلامی تنها پرچمی است که همه مستضعفان جهان به زیر آن جمع می شوند، همه دشمنی‌ها را با تمامی ابزارهای خود به کار می‌برند تا این پرچم را بزنند. امام جمعه زرین‌شهر تصریح کرد: حمایت مردم از انقلاب برای همیشه ایران اسلامی را پایدار واستوار کرده و نمره مردم در حمایت از نظام اسلامی 20 بوده و بدون شک خواهد بود. وی افزود: همه باید با در این ایام در کنار مشکلات امتیازات نظام اسلامی را به دنیا مخابره کنیم و اگرچه استکبار در دنیای امروز توسل به راهکارهای مختلف، زمینه آقایی خود بر دنیا را فراهم می‌کند اما ما نباید به آنها اجازه دهیم به اهداف خود برسند. حجت الاسلام و المسلمین باقریان گفت: یکی از راهکارهای استکبار برای رسیدن به اهداف خود تجزیه کشورها بوده که در این زمینه کشورهای زیادی را تجزیه کردند و راهکار دوم آنها برای رسیدن به اهداف خود ترویج فرهنگ لیبرالیسم بوده و آنها بر این باور هستند که همه باید نوکر استکبار شوند. وی گفت: آنها در صدد هستند که فرهنگ همه کشورها را مطابق با فرهنگ استکبار کرده و به همین دلیل و با بهانه عوام فریبانه به کشورها حمله می‌کنند که حمله به عراق به بهانه مبازه با سلاح هسته‌ای، حمله به عراق به بهانه تروریسم و مواد مخدر از این نوع است. امام جمعه زرین‌شهر گفت: اما آنها بدانند با این راهکارها نمی‌توانند خاک بر چهره خورشید بپاشند و نور او را خاموش کنند زیرا این نور از سوی خدا بوده و با ظهور امام زمان (عج) جهانی می‌شود. وی افزود: ایران اسلامی رهبری شجاع دارد که در این 30 سال در هیج جایی دنیا نمی‌توانید نمونه‌ای پیدا کنید که رهبری  عزیز ایران از های وهوی شرق وغرب بترسد و این همه در گروه عزت است زیرا آخرین حرف دشمنان این نکته است که همه گزینه ها روی میز است. حجت الاسلام و المسلمین باقریان خاطرنشان کرد: رهبر فرزانه در پاسخ به این اظهارات فرمودند که اگر کوچگترین تعرضی به خاک ایران شود، اسرائیل با خاک یکی می‌شود و این نشانه قدرت ایران اسلامی بوده بنابراین مسئولان باید متوجه باشند که برای اندکی دلار فریب دشمن را نخورده و هوشیار و زیرک باشند. 

92/11/12

رشته کارشناسی ارشد مهندسی صنایع در دانشگاه آزاد اسلامی لنجان تصویب شد


رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد لنجان از تصویب رشته کارشناسی ارشد مهندسی صنایع در این دانشگاه خبر داد.

محسن امینی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری اظهار داشت: با پیگیری های صورت گرفته و ارائه مدارک و مستندات به شورای گسترش آموزش عالی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با پذیرش دانشجو در رشته مهندسی صنایع با گرایش صنایع موافقت شد و دانشگاه آزاد اسلامی واحد لنجان از این به بعد پذیرای متقاضیان این رشته خواهد بود. رییس واحد لنجان با بیان اینکه یکی از اهداف اصلی برنامه پنج‌ساله دانشگاه آزاد اسلامی واحد لنجان، گسترش رشته ها در مقاطع مختلف به ویژه تحصیلات تکمیلی است، افزود: این واحد با توجه به هم جواری با صنایع بزرگ کشور از جمله ذوب آهن و صنایع فولاد دارای ظرفیت آموزشی بسیار مطلوب و امکانات و پتانسیل لازم جهت جذب دانشجو است. وی یادآور شد: در حال حاضر دانشگاه آزاد اسلامی واحد لنجان با 2200 نفر دانشجوی در حال تحصیل ، دارای 15 رشته در مقطع کارشناسی ارشد، کارشناسی پیوسته و ناپیوسته و کاردانی پیوسته است و نیز چندین رشته دیگر در مقطع کارشناسی ارشد جهت تصویب نهائی به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ارسال شده است که با تلاش های انجام گرفته در آینده ای نزدیک در این واحد دایر می شود.

92/11/10

کمیته زنان و خانوده دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی تشکیل جلسه داد


کمیته زنان و خانوده دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی باحضور کارشناس امور بانوان فرمانداری و اعضای این کمیته در سالن اجتماعات فرمانداری شهرستان لنجان تشکیل جلسه داد.

کارشناس امور بانوان فرمانداری شهرستان لنجان در این جلسه با اشاره به توجه ویژه رهبرمعظم انقلاب اسلامی به مسائل مرتبط با زنان و تاکید بر تاثیرگذاری نقش آنان در ارکان مختلف جامعه گفت: امروز زنان و دختران ایرانی مصمم تر و آگاه تر از گذشته شده و آماده ایفای نقش های اساسی در مسیر آرمان های انقلاب اسلامی هستند. خانم شمس با بیان ویژه برنامه های دهه فجر امسال گفت: کمیته زنان و خانواده دهه فجر شهرستان لنجان از بین برنامه های ارائه شده، آمادگی خود را برای اجرای 61 برنامه علمی، فرهنگی، ورزشی و نیز برگزاری نمایشگاه به ستاد دهه فجر اعلام نموده است. وی در این جلسه به اعضای کمیته تاکید کرد: به اجرای برنامه و آماده سازی آن و مستندسازی از برنامه ها توجه جدی داشه باشند.

92/10/30

برگزاری شب شعر در کچوییه


همزمان با ایام خجسته ماه ربیع الاول به مناسبت هفته وحدت،‌ میلاد رسول مکرم اسلام(ص) و امام جعفرصادق(ع) شب شعری در  کچوییه لنجان برگزار شد.

در این شب شعر که به همت انجمن ادبی صابر کچو و با همکاری اداره فرهنگ و ارشاداسلامی شهرستان لنجان برگزار شد، جمعی از شاعران و اعضای انجمن های ادبی شهرستان لنجان به شعرخوانی در مدح و منتقبت رسول گرامی اسلام حضرت محمدمصطفی(ص) و سلاله پاکش حضرت امام جعفرصادق(ع) پرداختند. گفتنی است در این مراسم، سرپرست بخشداری باغبادران، رئیس ادراه فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان لنجان، جمعی از مسئولین محلی، اهالی روستای کچوییه و دیگر اهالی بخش باغبادران حضور داشتند. در پایان این مراسم از نفرات برگزیده با اهدای جوایزی تقدیر و تجلیل شد.

92/10/21

10هزار شهید عشایر و شهید شاهمرادی مصداق مقاومت هستند و باید آن‌ها را به نسل جوان معرفی کنیم

جانشین فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: دفاع مقدس نقطه عطف اتصال روح عاشورایی و حماسی برای نسل امروز است.

به گزارش ایلنا  ، سردار سرتیپ پاسدار حسین سلامی روز جمعه در کنگره ملی شهید محمد علی شاهمرادی و 10 هزار شهید عشایر، سناریوی دشمنان در دوران دفاع مقدس را پیچیده‌ترین سناریو علیه یک کشور در طول تاریخ دانست و اظهار کرد: امروز دشمن نسبت به گذشته ضعیف‌تر و جمهوری اسلامی ایران قوی‌تر شده است. وی با بیان این که استکبارجهانی قصد داشت با تهاجم گسترده علیه ملت، ایران را در عرصه سیاسی ناکارآمد کند، افزود: شهدا با الگو قرار دادن امام حسین (ع) معماران اصلی هویت اسلامی، انقلابی، آزادی خواهی و عدالت طلبی بودند که با رشادت و ایثار این تهاجم را خنثی کردند.  جانشین فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: برخلاف تصورات دشمن، ملت ایران در جنگ تحمیلی ایستاد و به پیشرفت خود ادامه داد و امروز در قله‌های رفیع اقتدار ایستاده و دشمن را خوار کرده است.  سلامی با بیان این که امروز معادلات جهانی بدون حضور ایران حل نمی‌شود، تصریح کرد: روزی سران آمریکا در کاخ سفید برای سرنوشت مردم جهان تصمیم‌گیری می‌کردند، اما امروز دیگر مردم کشورهای مسلمان برای مقامات آمریکایی فرش قرمز پهن نمی‌کنند.  وی با بیان این که امروز آمریکایی‌ها برای حضور در کشورهای دیگر هزینه می‌دهند، افزود: آمریکا در مصر، سوریه، لبنان و عراق شکست خورد و دیگر هیچ مقام آمریکایی به آسانی نمی‌تواند در یک کشور اسلامی و حتی غیراسلامی تردد کند.  جانشین فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان این که آمریکا با 17هزار میلیارد دلار، بزرگ‌ترین بدهکار جهان است، اظهارکرد: آمریکایی‌ها به صراحت می‌گویند که به راحتی نمی‌توان با ایران درگیر شد. او این امنیت را مدیون شهدا دانست و ادامه داد: اثر شهدای ما تا شرق مدیترانه دیده می‌شود و این الهام بخش روح مقاومت و ایستادگی برای مردم این مناطق است. وی با بیان این که هشت سال مقاوت و ایثار این سربلندی را برای ایران اسلامی به ارمغان آورد، افزود: 10هزار شهید عشایر و شهید شاهمرادی مصداق این مقاومت هستند و باید آن‌ها را به نسل جوان معرفی کنیم. به گزارش ایسنا، کنگره ملی شهید محمد علی شاهمرادی و 10 هزار شهید عشایر امروز –جمعه 20 دی‌ماه- در اصفهان برگزار شد و در این مراسم از تمبر شهید محمدعلی شاهمرادی - قائم مقام تیپ 44قمربنی هاشم- و چند کتاب درباره این شهید رونمایی شد.

92/10/18

ارائه آموزش‌های مهارتی حدود 282 هزار نفر-ساعت در لنجان


رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای شهرستان لنجان گفت: طی 9 ماه امسال آموزش‌های مهارتی به 281 هزار و 927 نفر-ساعت در شهرستان لنجان ارائه شده است.

 محمد خاشعی امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در اصفهان با اشاره به عملکرد آموزش فنی و حرفه‌ای در شهرستان لنجان اظهار کرد: طی 9 ماه امسال، عملکرد آموزشی این اداره در بخش خدمات به میزان یک‌هزار و 273 نفر-دوره بوده است.وی با بیان اینکه همچنین طی این مدت آموزش‌های مهارتی در بخش خدمات به 98 هزار و 671 نفر-ساعت در شهرستان لنجان ارائه شده است، اضافه کرد: همچنین در طول 9 ماه امسال، آموزش‌های مهارتی به 910 نفر-دوره و به 176 هزار و 137 نفر-ساعت رائه شده است. رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای شهرستان لنجان با تاکید بر اینکه عملکرد این مرکز در بخش کشاورزی نیز ارائه آموزش‌های مهارتی به 78 نفر-دوره و هفت هزار و 120 نفر-ساعت بوده است، تصریح کرد: طی 9 ماه امسال آموزش‌های مهارتی به 2 هزار و 261 نفر-دوره و 281 هزار و 927 نفر-ساعت در شهرستان لنجان ارائه شده است. وی با اشاره به اینکه درصدد توسعه آموزش‌های مهارتی در این شهرستان هستیم، ادامه داد: در حال حاضر دو مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای خواهران و برادران در این شهرستان فعالیت می‌کنند. خاشعی با بیان اینکه عملکرد این اداره در بخش آموزش در پادگان به میزان 176 نفر-دوره و 19 هزار و 822 نفر-ساعت بوده است، تاکید کرد: همچنین در طول 9 ماهه امسال به 631 نفر-دوره و 141 هزار و 301 نفر-ساعت آموزش‌های مهارتی در مرکز ثابت این شهرستان ارائه شده است. وی با تاکید بر اینکه عملکرد آموزشی این شهرستان در پایگاه‌های روستایی به میزان 73 نفر-دوره و 12 هزار و 632 نفر-ساعت بوده است، افزود: در حال حاضر سه پایگاه آموزش روستایی در این شهرستان وجود دارد. رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای شهرستان لنجان به ارائه آموزش‌های مهارتی به میزان 77 نفر-دوره و 9هزار و 901 نفر-ساعت در کارگاه زندان این شهرستان اشاره کرد و یادآور شد: همچنین عملکرد آموزشی این شهرستان در طول 9ماهه امسال در مرکز سایر شهری باغ بهادران به میزان 198 نفر-دوره و 27 هزار و 864 نفر-ساعت بوده است. وی با اشاره به ارائه آموزش‌های مهارتی صنایع در این شهرستان به میزان 873 نفر-دوره و 31 هزار و 324 نفر-ساعت بیان کرد: در حال حاضر در بخش آموزش‌های صنایع در این شهرستان با توسعه چشمگیری مواجه هستیم. خاشعی به ارائه آموزش‌های مهارتی به میزان 202 نفر-دوره و 33 هزار و 663 نفر-ساعت در کارگاه استاد-شاگردی فعال در این شهرستان اشاره کرد و گفت: همچنین طی 9 ماه امسال آموزش‌های مهارتی در مرکز جوار دانشگاهی این شهرستان به میزان 31 نفر-دوره و 56 هزار و 420 نفر-ساعت بوده است.

92/10/18

کمیسیون هماهنگی تعزیرات حکومتی شهرستان لنجان تشکیل جلسه داد

جلسه کمیسیون هماهنگی تعزیرات حکومتی شهرستان لنجان به ریاست موسی مباشری معاون فرماندار شهرستان لنجان و سایر اعضا در محل فرمانداری تشکیل شد. در ابتدا مباشری ضمن خیر مقدم به حاضرین بر ضرورت همکاری مستمر و فعال اعضای کمیسیون با یکدیگر تاکید و نتیجه همکاری را موجب رضایت مردم شریف عنوان نمود.

وی افزود: نه تنها وظایف سازمانی که دولت محترم برای اعضا مشخص نموده بلکه اجرای قوانین و انجام کار، مستلزم تعهدی شایسته و پر تلاش می باشد و هرگونه کوتاهی موجب نارضایتی شهروندان می شود، کما اینکه فلسفه وجودی دستگاه های مختلف ارائه خدمتگزاری به مردم شریف می باشد و البته در این راه نه تنها همکاری اعضای کمیسیون که همکاری سایر دستگاهای اداری و اجرایی در بخشهای مختلف را طلب می کند. در ادامه و پس از بحث و تبادل نظر تصمیماتی اتخاذ گردید.

92/10/16

فولاد مبارکه یک افتخار و سرمایه ملی است


فرماندار، بخشداران، ائمه جمعه، اعضای شورای اسلامی و شهرداران شهرهای شهرستان لنجان با مدیرعامل جدید شرکت فولادمبارکه دیدار و گفتگو نمودند.

به گزارش خبرگزاری ایلنا از اصفهان، این هیئت متشکل از مسئولین شهرستان لنجان در دیدار با دکتر بهرام سبحانی راهکارهای تعامل و همکاری هرچه بیشتر شرکت فولادمبارکه با شهرستان لنجان را مورد بحث و بررسی قرار دادند. مدیرعامل فولادمبارکه در این دیدار با اشاره به اینکه این شرکت هم اکنون به عنوان بزرگ‌ترین فولادساز کشور و خاورمیانه در حال ایفای نقش است، تصریح کرد: امروز جنگ ما با ابرقدرت‌ها، جنگ اقتصادی است و همانگونه که می‌دانیم ریشه مباحث مربوط به پیشرفت اقتصادی در گرو تولید است و چنانچه در کشوری تولید مورد غفلت واقع شود، اقتصاد ضعیف و شکننده‌ای خواهیم داشت و ضرورت دارد تا با حمایت همه جانبه، پرچم تولید ملی را برافراشته نگه داریم و روز به روز بر افتخارات نظام مقدس جمهوری اسلامی در بخش تولید و صنعت فولاد کشور بیفزاییم. دکتر بهرام سبحانی افزود: ما در فولادمبارکه به موازات دنبال کردن اهداف تولید، بنا داریم در کنار اجرای طرح‌‌های توسعه و ایجاد ارزش افزوده بیشتر برای منطقه و کشور در زمینه رسالتهای اجتماعی شرکت نیز به خوبی ایفای نقش نمائیم. وی در ادامه به اراده فولاد مبارکه برای جذب حداکثری نیروهای بومی منطقه اشاره کرد و گفت: قطعاً چنانچه در منطقه مبارکه و لنجان نیروهای متخصص وجود داشته باشد برای فولاد مبارکه بسیار بهتر است که از این مزیت استفاده نماید؛ هرچند سیل عظیم مهاجرت‌ برای احراز شغل به این مناطق باعث شده است ما با رشد بیکاری در مناطق مذکور مواجه باشیم که می‌بایست با ایجاد کارگاه‌ها و شهرک‌های صنعتی و همچنین توسعه‌های شهری، سرریز شهر‌های بزرگ را شاهد باشیم و از نیروی آن‌ها در جهت توسعه استفاده نماییم. مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه در بخش دیگری از سخنان خود به محدویتهای موجود در بخش منابع آبی در سطح استان اصفهان اشاره کرد و با تاکید بر این مطلب که مشکل کم‌آبی برای همه اقشار به ویژه بخش کشاورزی و صنعت، مشکلات عدیده‌‌ای را ایجاد کرده است افزود: در مواجهه با این مشکل تا کنون طرح‌های مختلفی اجرا و پیش بینی شده که از جمله آنها بازچرخانی مجدد آب در سیکل تولید، ارایه طرح و سرمایه‌گذاری برای جمع‌آوری آبهای سطحی و فاضلاب شهری در منطقه مبارکه و لنجان و استفاده بهینه از این آب‌ها در چرخه تولید با همکاری مسئولین این مناطق و سازمان آب منطقه‌ای بوده است. سبحانی ادامه داد: فولاد مبارکه انجام رسالتهای فرهنگی ـ اجتماعی خویش را یک وظیفه تلقی نموده و بر آن است تا با در نظر گرفتن حدود و اختیارات قانونی که دارد همچنان به این رسالت اجتماعی خویش پایبند باشد. در ادامه این دیدار، عباس اقبال فرماندار شهرستان لنجان نیز در سخنانی با اشاره به برخی مشکلات موجود در شهرستان لنجان، به بسترهای مناسب همکاری متقابل فولاد مبارکه و شهرستان لنجان اشاره کرد و گفت: فولاد مبارکه یک افتخار و سرمایه ملی است؛ از این رو شهرستان لنجان با تمامی تلاش خود این صنعت بزرگ را کمافی‌السابق یاری خواهد کرد. حجت الاسلام و المسلمین باقریان امام جمعه زرین شهر نیز گفت: خوشبختانه در این شرایط حساس کشور که همه آحاد مختلف به نوعی مسئولیت پذیرند، صنعت و شهرستان لنجان هم دغدغه یکدیگر را دارند و مصمم هستند تا به اهداف یکدیگر جامه عمل بپوشانند. وی افزود: از یک سو مناطق همجوار مراکز صنعتی دریافته‌اند که پیشرفت هر ملت در گرو توسعه صنعتی آن کشور است و تنها در این صورت است که توسعه‌های شهری محقق خواهد شد؛ و از سوی دیگر صنایع نیز که همزمان در حال رشد و توسعه هستند به خوبی به این امر واقف شده‌اند که باید توسعه‌های مناطق همجوار به موازات توسعه‌های صنعتی انجام شود تا در راستای دستیابی به توسعه پایدار و شکوفا شدن زمینه‌های رشد در بخشهای اقتصادی، علمی، اجتماعی و فرهنگی در درازمدت با مشکل مواجه نشده و به بن بست نرسند.

8/10/92

مصاحبه ایلنا با آقای احمد یوسفی مدیر کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان لنجان

س 1- مهمترین فعالیت های کمیته امداد و آمار افراد تحت حمایت و خدماتی که به آنها ارائه می شود بیان فرمایید.:

ج: بسمه تعا لی بنده در ابتدا از کلیه مردم خیر،فهیم و نوع دوست شهرستان لنجان ، مسئولین محترم به ویژه ائمه محترم جمعه و جماعات، فرماندار محترم ، نماینده محترم مردم در مجلس شورای اسلامی ، مدیران محترم صنایع و کارخانجات منطقه به ویژه ذوب آهن اصفهان و مجتمع فولاد مبارکه تقدیر و تشکر می نمایم که با کمکهای نقدی و ارشادات و راهنمائیهای خود،ما را در خدمت به محرومین یاری نمودند. همانطورکه می دانید فرمان تشکیل این نهاد مقدس توسط امام راحل تنها22 روز پس از پیروزی انقلاب نشان از توجه آن عزیز سفر کرده به محرومین و اقشار نیازمند با تاسی از اجداد بزرگوار شان (ع) می باشد و هدف از تشکیل، ارائه خدمات حمایتی و معیشتی و فرهنگی به منظور تامین خود اتکائی ، تقویت و رشد ایمان با حفظ کرامت این قشر از جامعه می باشد. و رویکرد جدید، اجرای خدمت رسانی با محوریت توانمند سازی خانواده ها ست که با محدود کردن برنامه کمک معیشت و سوق دادن به سمت خدمات اثر بخش تر مانند تمرکز اعتبارات در حوزه اشتغال و برنامه بیمه های اجتماعی زنان سرپرست خانوار و مجریان طرح اشتغال و توجه ویژه به آموزش و مشاوره در راستای تحکیم  بنیان خانواده و فعال کردن ظرفیت خانواده ها می باشد. و امر مقام عظمی ولایت (مدظله العالی) و شعار سال 1392 ایشان مبنی بر حماسی سیاسی حماسه اقتصادی و رویکرد امداد در سال جدید برسه محور گسترش حضور و مشارکت عمومی- توانمندی و سلامت خانواده و اصلاح سبک زندگی مسئولیت امداد گران در این خصوص  و در سال جدید را صد چندان کرده است.

مدیریت امداد شهرستان لنجان حدود3600 خانوار(7500 نفر) تحت حمایت دائم وحدود000/20 نفر نیز به طور مقطعی و فصلی تحت حمایت دارد . و در سال 1391 خدمات قابل توجهی به شرح ذیل جهت این عزیزان انجام داده است:

1- کمک معیشت(مستمری ماهانه) 000/000/350/17 ریال، 2- پرداخت تسهیلات اشتغال برای 80 نفر به مبلغ 000/000/911/5 ریال ، 3- ارائه خدمات فرهنگی و آموزش به 1800 نفر از دانش آموزان و دانشجویان و طلاب عزیز و آموزش خانواده و مشاوره دینی به مبلغ 000/000/912 ریال، 4- خدمات بیمه و درمانی از طریق بیمه نمودن تعداد1700 نفر از افراد تحت حمایت ساکن شهرهای دارای جمعیت بالای 000/20 نفر به مبلغ 000/000/500/1 ریال،5-  اجرای بیمه تامین اجتماعی (استفاده از خدمات درمانی و سابقه جهت حقوق بازنشستگی) برای 1036 نفر از زنان سرپرست خانوار و مجریان طرحهای خودکفائی به مبلغ 000/000/700/5 ریال ،6- کمک جهیزیه و هدیه ازدواج  به 130 نفر از نو عروسان و پسران درآستانه ازدواج به مبلغ000/000/150/1 ریال  ، 7- احداث یا خرید و تعمیر مسکن و پرداخت اجاره و ودیعه مسکن به تعداد145 نفر و مبلغ 000/000/142/2 ریال ، 8- معافیت خدمت سربازی فرزندان مددجو، 9-  پرداخت 753 مورد وام های قرض الحسنه  کار گشا یی به مبلغ 000/000/650/6 ریال  ،10- انجام خدمات حقوقی و قضایی مددجویان ،برگزاری کلاسهای آموزشی و توجیهی و توان سنجی خانواده های واجد شرایط و مستعد جهت ایجاد توانمند سازی اجتماعی ارائه خدمت می نماید.

س2– مشارکت مردم در کمک به این نهاد به چه میزان بوده است؟

ج- بنده بازهم از مشارکت خوب مردم فهیم و خیر و مسئولین خدمتگزار تقدیر و تشکر می نمایم چون اگر حمایت، همکاری و راهنمائیهای ایشان نبود ما در خدمت رسانی به مردم موفق نبودیم.  و لازم است عرض کنم در سال 1391 مردم فهیم شهرستان و صنایع منطقه مبلغ 000/000/545/15 ریال در قالب کمکهای نقدی ،صدقات، فروش تاج گل طرح برکت، طرح اکرام،اطعام و افطاری، نذری فطریه ،زکات ،کفارات و... به این نهاد مقدس کمک نموده اند که این کمک همراه با کمکهای بی دریغ دولت خدمتگزار مبلغ 427/317/342/26 کمک ما به نیازمندان شهرستان لنجان اعم از تحت حمایت و غیر تحت پوشش را فراهم نمود.

لازم است در قسمت درآمدها طرح اکرام  ایتام  و محسنین را با توجه به اهمیت خاصی که دارد جداگانه توضیح بدهم : طرح اکرام طرحی است خدا پسند ا نه که افراد خیر ضمن تقبل کفالت یک یا چند یتیم ماهانه مبلغ 000/300ریال یا بیشتر جهت هر یتیم به حساب امداد واریز می نماید که این کمک خاص یتیم مورد نظر حامی می باشد و مستقیما به حساب همان یتیم واریز می گردد وهم اکنون تعداد1863 نفر خیر شهرستان کفالت 461 یتیم تحت حمایت را به عهده دارند و در سال 1391 مبلغ 000/000/850/3 ریال به ایتام خود کمک نمودند.

و طرح محسنین : طرحی است که افراد خیر ضمن تقبل کفالت یک یا چند خانواده مشکل دار(غیر یتیم) ماهانه مبلغی به حساب امداد به عنوان واسطه واریز می نمایند و امداد نیز به حساب خانواده مورد نظر واریز می نماید.   

س3- صحبت خاصی اگر با مردم دارید بفرمائید:

 در پایان از شما که موجبات این مصاحبه را فراهم نمودید تقدیر و تشکر می نمایم و از آنجائی که هرچه کمکهای مردم و صنایع منطقه به ما بیشتر باشد ما بهتر در خدمتگزاری به محرومین که سفارش شده گان خدا در آیات قران کریم و معصومین (ع) در روایات و احادیث می باشند موفق      می باشیم.  لذا تقاضا دارم با توجه به موقعیت خاص اقتصادی و نزدیک شدن به ماه پر خیر و برکت رمضان که قلوب همه موحد ان متوجه معبود خویش است و این مدیریت آماده ارائه خدمات ویژه ای همچون توزیع سبد کالا، دعوت محرومین در ضیافت افطاری، جذب حامی اکرام،توزیع قبوض کمک و... می باشد،  همچون گذشته این نهاد             و امداد گران را با کمکهای    بی دریغ خود در رسالت عظیمی که به دوش دارند یاری نمایند.  شماره های تماس   2235758 و2272829 و2622424 و2235757 0334 آدرس زرین شهر بلوار معلم خیابان امداد کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان لنجان
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 
where do i buy cheap viagra
دوشنبه 22 مرداد 1397 11:40 ب.ظ
buy brand name viagra
order cialis/viagra online
where can i get viagra in chennai
cheap viagra wholesale
پنجشنبه 18 مرداد 1397 04:20 ق.ظ
viagra 200 mg dose
cheap generic viagra online
consigo comprar viagra sem receita medica
viagra sale online australia
پنجشنبه 18 مرداد 1397 02:02 ق.ظ
cialis price in canada
viagra for sale in boots
tadalafil 20mg wirkung
How do you treat Achilles tendonitis?
دوشنبه 16 مرداد 1396 07:47 ق.ظ
Hi there I am so glad I found your blog, I really found you by error,
while I was researching on Google for something else,
Anyhow I am here now and would just like to say many thanks for a
incredible post and a all round entertaining blog (I also love
the theme/design), I don’t have time to look
over it all at the moment but I have bookmarked it and also
added your RSS feeds, so when I have time I will be back to read a lot more,
Please do keep up the awesome jo.
Can you have an operation to make you taller?
جمعه 6 مرداد 1396 10:11 ب.ظ
Thanks to my father who shared with me regarding
this weblog, this weblog is genuinely remarkable.
foot pain by arch
شنبه 17 تیر 1396 04:24 ب.ظ
Whats up very nice website!! Guy .. Excellent .. Superb ..
I will bookmark your web site and take the feeds also?
I'm glad to find numerous helpful information right here within the put up, we need work out extra techniques in this regard, thanks for sharing.
. . . . .
foot pain during pregnancy
دوشنبه 12 تیر 1396 04:53 ب.ظ
Inspiring quest there. What happened after? Thanks!
foot pain gout
دوشنبه 12 تیر 1396 06:55 ق.ظ
Exactly what I was searching for, appreciate it for putting up.
hepatitis c foot pain
سه شنبه 6 تیر 1396 06:59 ب.ظ
Loving the information on this site, you have done great job on the posts.
christytellado.bravesites.com
چهارشنبه 3 خرداد 1396 10:52 ق.ظ
excellent points altogether, you simply gained a
brand new reader. What may you recommend about
your publish that you just made a few days ago? Any certain?
somberaborigine84.sosblogs.com
دوشنبه 1 خرداد 1396 12:12 ق.ظ
An impressive share! I've just forwarded this onto a colleague who had been doing a little research on this.
And he actually ordered me lunch due to the fact that I found
it for him... lol. So allow me to reword this....
Thanks for the meal!! But yeah, thanx for spending some time
to talk about this matter here on your site.
plaza.rakuten.co.jp
شنبه 30 اردیبهشت 1396 01:25 ق.ظ
It's in fact very complicated in this busy life to
listen news on TV, thus I just use world wide web for that purpose, and obtain the latest information.
Julicanseco.Wordpress.com
چهارشنبه 20 اردیبهشت 1396 12:22 ب.ظ
Inspiring story there. What happened after? Thanks!
manicure
چهارشنبه 13 اردیبهشت 1396 06:30 ق.ظ
Hello there! I could have sworn I've been to your blog
before but after browsing through some of the posts I realized it's new to me.
Regardless, I'm definitely delighted I discovered it and I'll be
bookmarking it and checking back regularly!
Ramonita
دوشنبه 11 اردیبهشت 1396 10:26 ق.ظ
We're a gaggle of volunteers and starting a new scheme in our community.

Your web site offered us with useful information to work on. You've done an impressive process and our whole neighborhood might be grateful to
you.
BHW
جمعه 25 فروردین 1396 07:35 ب.ظ
An intriguing discussion is definitely worth comment.
I do think that you need to write more on this issue, it
may not be a taboo subject but usually people do not discuss such subjects.
To the next! Best wishes!!
manicure
دوشنبه 21 فروردین 1396 10:55 ب.ظ
Definitely imagine that which you stated. Your favorite justification appeared
to be on the net the easiest thing to take note of. I say to you, I certainly get irked while people
think about issues that they just don't understand about.
You controlled to hit the nail upon the highest as well as
defined out the entire thing with no need side effect , folks could take a signal.
Will likely be back to get more. Thank you
BHW
دوشنبه 21 فروردین 1396 04:28 ق.ظ
I seriously love your blog.. Great colors & theme. Did you make this amazing site yourself?

Please reply back as I'm hoping to create my very own site and would like to know
where you got this from or what the theme is called.
Thanks!
مهتاب
شنبه 16 اسفند 1393 09:50 ق.ظ
مطلب خوبی بود ممنون
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
Admin Logo
themebox Logo